Uzávěrka 16. 2.

Festival Děti, čtete? – konkurz (produkční)

Publikováno 5. 2. 2020
Součástí pracovní pozice je i pořádání akcí v našem knihkupectví.

Do nakladatelství Meander hledáme schopnou produkční/ho, který bude organizovat literární festival Děti, čtěte? a pomůže nám i s produkcí akcí v našem knihkupectví i mimo ně. Pokud milujete literaturu a máte s produkcí již zkušenosti, čtěte dál.

Pro dětský literární festival Děti, čtete? hledáme zkušeného produkčního, který zajistí bezproblémový průběh festivalu (od podání žádostí o dotace, přes samotnou realizaci a sestavování programu festivalu, hladký průběh a finální vyhodnocení), ale zároveň nám tento festival pomůže dostat také do regionů, kde je nutnost zvyšování čtenářské gramotnosti u dětí ještě větší. Vybraný kandidát bude mít v mezidobí před a po festivalu také v kompetenci produkci pořadů a eventů v knihkupectví nakladatelství Meander i chod celé prodejny (tato pozice je zástup za mateřskou dovolenou). Bude se podílet také na produkci a organizaci akcí k 25. výročí založení nakladatelství Meander, které letos slavíme.

Co budete dělat?

  • Řídit celou produkci festivalu Děti, čtěte (www.detictete.cz).
  • Vyhledávat možnosti finanční podpory (crowdfunding, granty, dotace).
  • Zajišťovat kvalitní program v prostorách knihkupectví (autorská čtení, autogramiády, workshopy).
  • Zařizovat prodejní akce mimo knihkupectví.
  • Zajišťovat naši účast na festivalech a literárních akcích.
  • Starat se o propagaci našich titulů (spolupráce s influencery, recenzenty).

Co požadujeme od vás?

  • Kreativitu a chuť vymýšlet nové věci.
  • Zkušenosti s produkováním akcí.
  • Organizační schopnosti.
  • Schopnost improvizace.
  • Zkušenosti s podáváním grantů.
  • Obchodního ducha.
  • Nadšení.
  • Flexibilitu a schopnost vést tým.
  • Lásku ke knihám.
  • Řidičský průkaz.

Co nabízíme?

  • Setkávání s umělci, grafiky a ilustrátory.
  • Spolupráci na vydávání a vhled do světa nejkrásnějších knih.
  • Práci na ŽL a odpovídající finanční ohodnocení. Pozice je koncipována jako poloviční úvazek s možností navýšení.

CV a krátký motivační dopis pošlete na e-mail do 16. 2. 2020.