Živá komunita – grant na podporu aktivních lidí od Nadace Via – výzva v roce 2019

Publikováno 21. 1. 2019

Nadace Via otevírá nový ročník programu Živá komunita. Do Živé komunity se mohou přihlásit všichni, kdo chtějí aktivně přispět ke zlepšení místa, kde žijí.

V rámci programu Živá komunita Nadace Via podpoří aktivní lidi, kteří různými způsoby zvelebují veřejný prostor a posilují sousedské vztahy v místě, kde žijí.

– Plánujete aktivitu, do které zapojíte své sousedy (např. oživení veřejného prostoru, sousedské slavnosti, komunitní zahrady, obnovy tradic či krajiny…)?
– Chybí vám prostor k setkávání?
– Chcete se s místními lidmi domluvit na společném postupu proti nekomunikující radnici, netransparentním změnám územního plánu či záměrům, které znamenají likvidaci zeleně, nadměrný hluk či znečištěné ovzduší?

Přihlaste se o podporu na rozhýbání svého okolí. Získat můžete grant až 100 000 Kč, vzdělávání, pravidelné konzultace a možnost sdílet zkušenosti s dalšími aktivními lidmi. Uzávěrka je průběžná. Hlásit se je možné do vyčerpání finančních prostředků.

Svůj záměr můžete konzultovat prostřednictvím vstupního dotazníku na https://www.nadacevia.cz/ziva-komunita/ nebo na e-mailu .