20. 1. — 21. 1.

Zažij uměnovědy – studenti MUNI pořádají dvoudenní cyklus přednášek a workshopů o umění

Publikováno 6. 1. 2023

Dvoudenní nabitý program pro studenty třetích a čtvrtých ročníků středních škol, kteří se zajímají o umění a rádi by se dozvěděli něco více o oborech spojených s uměním.

Zažij uměnovědy je dvoudenní akce pořádaná studenty učitelství estetické výchovy z Masarykovy univerzity. Řada zajímavých přednášek a workshopů zaměřených na uměnovědnou problematiku je určená zejména pro studenty třetích a čtvrtých ročníků středních škol, kteří zvažují studium některého uměnovědného oboru na Filozofické fakultě MUNI. Účastníci akce si mohou vybrat z pestré palety kurzů, jejichž témata jim přiblíží různé druhy umění a obory s nimi spojené. Setkat se tak mohou s architekturou, divadlem, hudbou, estetikou, komiksem, výtvarným uměním, ale i zážitkovou pedagogikou. Vedle oborově zaměřeného programu si studenti připravili také několik praktických přednášek, které budoucím studentům usnadní jejich začátky na vysoké škole – tipy od studentů pro studenty. Na své si přijdou i ti, kteří neholdují přednáškám v posluchárnách. Mohou se totiž se studenty vydat na exkurzi po památkách v centru Brna.

Akce se uskuteční ve dnech 20. a 21. 1. 2023 v čase 9.00 až 18.45 v budově Ústavu hudební vědy (Janáčkovo náměstí 2A, Brno).

Celá akce je zdarma, je ale nutné se předem na jednotlivé přednášky a workshopy zaregistrovat na našem webu https://music.phil.muni.cz/zazijumenovedyTam naleznete také podrobnější informace k harmonogramu a obsahu konkrétních přednášek a workshopů.

Těšíme se na Vás!