The Other Wise Man (Další moudrý muž) – přednáška

Publikováno 19. 11. 2019

Příběh perského krále Atrabana – přednáška s promítáním.

Kdy: 23. listopadu 2019 v 18 hod., Akademie sociálního umění Tabor, Španělská 10, Praha 2

Zveme Vás na přednášku Davida Newbatta spojenou s vyprávěním a promítáním obrázků k příběhu The Other Wise Man (Další moudrý muž).

The Other Wise Man je krátký román Henryho van Dykea. Původně byl publikován v roce 1895 a od té doby několikrát znovu vydán.

Příběh vypráví o „čtvrtém“ moudrém muži – perském králi jménem Artaban. Stejně jako ostatní králové i on vidí na nebesích znamení, která prohlašují, že se narodil král. Stejně jako oni se vydává za novorozeným vládcem, jeho cesta však bude jiná než cest ostatních tří králů…

David J. Newbatt je malíř, waldorfský učitel a terapeut – sociální umělec. Strávil více než třicet let života působením v camphillských komunitách po celé Velké Británii, kde se specializoval na vzdělávání skrze výtvarné umění a drama. Již několik let žije a působí v Cairnlee House → v Aberdeenu (Skotsko), je však aktivně činný po celé Evropě. Zajímá se o malování a uměleckou tvorbu především prostřednictvím sociálního a terapeutického aspektu. V rámci cestování pomáhá budovat a posilovat různá společenství a iniciativy. Jeho přednášky jsou velmi živé, velmi intenzivní a především tvořivé.

Vstupné je 100 Kč.

Přihlašujte se na E .