Symposium: Umění | Hudba | Management 2019 (Brno)

Publikováno 22. 3. 2019

Symposium: Umění | Hudba | Management se po dvou letech vrací na brněnskou JAMU. Již 8.–10. dubna 2019 budou profesionálové, studenti i pedagogové ve třídenním víru otázek, odpovědí, nápadů a kontaktů.

Sedmý ročník Symposia připraví v Brně přes tři desítky přednášejících ze čtyř zemí světa a bohatý doprovodný program. Symposium vzniklo jako první svého druhu v roce 2013 na Hudební fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a díky pozitivním ohlasům se stalo každoroční událostí. Místo konání a role pořadatele se každý rok přesouvá na jednu ze tří vysokých uměleckých škol, na nichž se hudební management, resp. produkce vyučuje (Janáčkova akademie múzických umění v Brně, Akademie múzických umění v Praze a Vysoká škola múzických umění v Bratislavě).

Symposium se tentokrát nezaměřuje na jednu oblast, ale naopak ukáže rozmanité pohledy na vzdělávání uměleckých, především hudebních manažerů. Přijde řeč na budování značky skrze hudbu s odborníkem a významným tvůrcem znělek Johnem Grovesem (USA, N). Etiketu a soft skills nabrousí návštěvníci s lektorem a mentorem Danielem Šmídem (ČR) a prohloubení znalostí v současné problematice německých orchestrů a jejich výzvách nabídne Steffen Höhne (N).

Kromě těchto a mnoha dalších témat se letošní již 7. ročník Symposia více přiblíží i hudebníkům. „Připravili jsme program, který nabízí hudebníkům i dalším studentům interpretačních oborů možnost seznámit se se základy manažerské práce, které pomohou především začínajícím profesionálům vykročit správnou nohou.” vysvětluje Lucie Pešl Šilerová, vedoucí katedry hudební produkce JAMU. Seznamovat se bude hlavně se stěžejními oblastmi, jako je získávání finančních zdrojů nebo bookování koncertů. Symposium, které realizují posluchačky třetího ročníku hudebního manažerství na HF JAMU Michaela Gereová a Mária Takáčová, je pro návštěvníky zcela zdarma, podmínkou je pouze se zaregistrovat.

Konference je zároveň nová i koncepcí třetího dne, konkrétně středy 10. dubna, kdy se celý program přesune z Divadla na Orlí do prostor brněnské pobočky Impact Hubu na ulici Cyrilská. Nosným pilířem celého dne je posílení mezinárodní spolupráce. Dopoledne otevřou přednášky věnované profesním sítím SoundCzech, ENCATC a AEC. Následovat bude panelová diskuze zástupců oboru kulturního a hudebního managementu a produkce na středoevropských univerzitách (Česká republika, Slovensko, Rakousko a Německo). Notu vzdělávání v zahraničí bude držet i blok, ve kterém se studenti podělí o své zkušenosti ze zahraničních studijních a pracovních stáží. Symposium navíc nabídne i novou posterovou sekci, kde mohou mladí profesionálové představit své projekty odborné veřejnosti. Všichni, kteří se chtějí inspirovat nejen přednáškami, budou potěšeni možností zakoupení vybraných monografií z nakladatelství JAMU, AMU a Institutu umění – Divadelního ústavu (IDU) za zvýhodněné ceny.

Odkazy na registraci a další informace naleznete na webových stránkách: http://www.hf.jamu.cz/symposium-umeni-hudba-management/

Kontakt: Michaela Gereová a Mária Takáčová, E