27. 5.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

Publikováno 12. 5. 2022

Činnost všech kulturních organizací byla v posledních dvou letech výrazně ovlivněna nekončící covidovou pandemií a v posledních týdnech válkou, která se odehrává přímo v Evropě.

Navíc každodenně pociťujeme důsledky klimatických změn, které se odráží i v naší práci. Jakým způsobem dokáží organizace nadále fungovat? Jak dokáží disponovat svými zdroji, ať už to je prostor, který obývají, nebo tým, který připravuje každodenní program? Intenzivně vnímáme, že se nacházíme v momentu, kdy můžeme a chceme redefinovat prostor, ve kterém fungujeme, naše poslání, náš program i přístup k sobě samým.

Společně hledáme odpověď na tyto otázky:

  • Jaké prostory bychom měli vytvářet, aby byly finančně udržitelné?
  • Jak vypadá prostor, který je ekologicky udržitelný?
  • Jak do vytváření programu zapojit místní komunity?
  • Jak můžeme lépe spolupracovat na finanční i personální rovině?
  • Jakou společenskou odpovědnost jako kulturní organizace máme?

STŘED ZÁJMU: REDEFINICE PROSTORU je součástí programu mezinárodní konference Trans Europe Halles 93#, kterou pořádá Studio Alta od 26. do 29. května 2022. Mezinárodní síť Trans Europe Halles (TEH) sdružuje kulturní organizace, které vznikly v nevyužívaných prostorách po celé Evropě. Téměř každá z nich znovu oživila nebo vytvořila nějaký prostor, který již plně nesloužil své původní funkci a nyní slouží široké veřejnosti, umělcům*kyním a kreativním lidem. Podívejte se na kompletní program konference.

Již brzy oznámíme, které lokální i mezinárodní projekty budou představeny. Jejich výběr probíhá na základě přihlášek zaslaných v průběhu dubna. Každý z projektů bude mít příležitost se představit během sedmi minut v angličtině.

STŘED ZÁJMU: REDEFINICE PROSTORU se koná 27. května 2022 od 14.00 do 18.00 ve Studiu ALTA (Západní křídlo Invalidovny, Sokolovská 136/24, Praha 8-Karlín).

Na fyzickou akci (anglicky s tlumočením do češtiny) si prosím zajistěte vstupenky, které jsou v prodeji do 15. května. Zajištěn bude také live stream, který bude možné sledovat zdarma.