Scénografie, scénický objekt a světlo – workshop

Publikováno 16. 10. 2019

Jak ovlivňuje scénografie divadelní svícení? A naopak jak využít scénické osvětlení k funkční scénografii? Zaměříme se na uchopení divadelního prostoru s přihlédnutím ke kombinaci všech podstatných složek divadelní scénografie a možnosti při použití scénického osvětlení.

Vyzkoušíte si zde všechny základní druhy divadelních reflektorů a jejich vlastnosti.

Budeme se zabývat prostorem a jeho kompozicí, osaháte si spoustu materiálů používaných pro divadelní scénografii a v neposlední řadě zažijete teoretické i praktické míchání barev, jejich tónů a psychologického vlivu na diváka.

Budete mít možnost předem zaslat text s následnou odbornou pomocí při řešení konkrétního představení.

Lektor
MgA. Kamil Bělohlávek, výtvarník a scénograf, tvoří pro mnohá divadla v Česku i v zahraničí, v současnosti nejvíce pro divadlo DRAK, divadlo Alfa, Naivní divadlo, divadlo Minor. Vystudoval scénografii na katedře scénografie DAMU v Praze. Držitel Ceny divadelní kritiky za scénografii z roku 2017.

Cena kurzu: 1 600 Kč

Kdy a kde: 2.–3. listopadu 2019 od 9.00 do 17.00, Divadlo Drak, Hlavní scéna, Hradec Králové

Pořádá IMPULS Hradec Králové, centrum podpory uměleckých aktivit. Jeho posláním je vytvářet podmínky pro rozvoj umělecké tvorby a podílet se na zkvalitnění nabídky pro aktivní využívání volného času v oblasti kultury.

Kontakt: Jaroslav Souček, E , T 603 800 249