22. 7. — 28. 7.

Psát tance – letní workshop tance, improvizace & instantní kompozice

Publikováno 16. 5. 2023

Intenzivní taneční trénink v přírodě s výstupem formou taneční performance v Brně (28. 7. 2023). Workshop se zaměří na prohlubování techniky improvizace a kultivaci smyslu pro instantní kompozici tance a choreografie.

Somatická práce během workshopu zapojí vrstvy fyzického, energetického a imaginárního těla, jež jsou nedělitelnou součástí tvorby a sdílení tance. Toto propojení se děje s cílem rozpoznávání a obohacení celistvosti tanečníka, jeho pohybového slovníku, tělesné imaginace a poezie.

Přes práci se zemí, prostorem a tanečním partnerem budeme zcitlivovat a dále upevňovat nástroje a ´know-how´ vytváření a čtení instantní choreografie.

Instantní kompozice je disciplína psaní tance do jasně artikulované choreografie a víceúrovňového čtení vznikající kompozice a jejich významů v reálném čase.

Toto studium zve k pohybové meditaci i vědomé akci s cílem zjemňovat své subtilní smyslové vnímání. Podporuje sladění se s vlastním Self jež je zdrojem vitální intuice a inspirace. Tím se přímo celé tělo zpřítomní a propojí se do jednoty.

Účastník je zván k uvolnění těla a mysli směrem k bdělosti a připravenosti pro to, aby mohl jít do akce pohotově – je to trénink okamžitého účastnění se přítomnosti tělem, je to tvorba choreografie ze situace přítomnosti. V současnosti je tento přístup vysoce žádoucí – učí nás být flexibilní a tvořit z toho co je teď. Praxe uvolnění se do akce kultivuje dostupnost a pohotovost těla k „teď“, které se neustále mění.

V práci propojíme fyzický trénink s tvorbou, sdílením a čtením kompozic choreografie. Budeme pracovat ve vztahu performer – pozorovatel, prozkoumáme formy scénické existence (napr. sólo, duet, skupina…) a způsoby choreografického smýšlení (O čem mluvíme, když píšeme choreografii?).

Účastník bude podpořen v rozvíjení vlastního tanečního jazyka, jeho poezie a významů. Bude nabídnut prostor pro krystalizaci a rozpoznání textur a tendencí svého aktuálního tanečního rukopisu.

Praktické informace

ČAS

22.–28. 7. 2023

Od 22.–26. 7. budeme pracovat v studiu v přírodě na statku v Trstěnicích u Litomyšle (1,5 hod. od Brna). V sobotu (den příchodu) budeme pracovat 15.00–19.00. Každý další den kromě pondělí budeme pracovat od 10.00–17.00, v pondělí 10.00–13.00 (po obědě bude čas na výlet po okolí a oddych, anebo individuální práci ve studiu).

Ve čtvrtek 27. 7. po obědě se přesuneme do Brna, kde 27. 7. večer prohlídneme prostor performance (v bývalém lihovaru na Pekařské 78, Brno). V pátek 28. 7. budeme zkoušet v prostoru 10.00–17.00 a v 18.00 uvedeme veřejné sdílení formou taneční performance.

Během části workshopu budeme pracovat s živým hudebníkem, který bude doprovázet performance.

Je možné zúčastnit se workshopu v jeho plnosti a neparticipovat na veřejném sdílení.

Dopravu do Brna a ubytování v Brně si každý účastník zabezpečí sám, organizátor je logisticky podpoří.

MÍSTO

Trstěnice u Litomyšle (15 min. od Svitav – vlak), na statku s prostorným tanečním studiem v klidné a krásné přírodní krajině

CENA

12 500 Kč/535 €

Při závazné registraci a platbě do 31. 5.: 11 500 Kč/490 €

Student, lidi s těsným rozpočtem: 10 000 Kč/430 €

Cena zahrnuje hodiny tance, ubytování, stravu, produkci spojenou s uvedením díla, nájem studia a prostoru pro performance. Po dohodě možnost platit na splátky.

REGISTRACE

Pošlete e-mail s krátkým bio a vaší motivací na nejpozději do 20. 6. 2023.

Workshop je pro tanečníky, fyzické herce, performery, umělce a lidi s taneční praxí.

PODMÍNKY ZRUŠENÍ ÚČASTI

V případě zrušení vaší účasti na workshopě, bude účtován následující poplatek:

Pokud zrušíte svou účast po 7. 7. 2022, bude vám účtováno 75 % příslušného poplatku.

Pokud zrušíte účast později než 48 hodin před konáním workshopu, bude vám účtován plný poplatek – s výjimkou případů, kdy vaše místo obsadí jiná osoba.

Pokud bude nutné workshop zrušit organizátorem, bude vám vrácen celý poplatek.

UBYTOVÁNÍ

Ve sdíleném pokoji na statku anebo ve venkovní jurtě

STRAVA

3x denně (vegetariánská a veganská strava)

INFO

V případě dotazů napište na .

FB

Orbita & Robie Legros