1. 7.

Pitching projektů k výzvě Kreativní Evropy Journalism Partnerships 2022

Publikováno 10. 5. 2022

Třináct Kanceláří Kreativní Evropa spolu s agenturou EACEA pořádají European NEWS Pitch pro projekty, které chtějí žádat ve výzvě Kreativní Evropy Journalism Partnerships. Pitching vybraných projektů se uskuteční v pátek 1. července 2022 od 10.00 do 13.00 online přes Zoom.

Akci pořádají Kanceláře Kreativní Evropa z Belgie, Chorvatska, Česka, Dánska, Francie, Německa, Maďarska, Irska, Nizozemska, Portugalska, Slovinska, Španělska a Švédska.

Více o akci zde.

Výzva v rámci programu Evropské unie Kreativní Evropa NEWS-Journalism Partnerships, která má uzávěrku 7. 9. 2022 (pozn. Culturenetu: datum uzávěrky bylo posunuto na 22. září 2022), je určena pro projekty spolupráce mezi organizacemi působícími v oblasti médií. O podporu může žádat konsorcium alespoň 3 partnerů ze 3 různých zemí účastnících se programu Kreativní Evropa. Konsorcium může zahrnovat nezisková, veřejná a soukromá média (tištěná, online, rádio/podcast, TV) i další organizace působící v oblasti médií (asociace, NNO, novinářské fondy, vzdělávací organizace pro mediální profesionály).

Uzávěrky přihlášek pro účastníky s projektem je 10. června 2022 (pozn. Culturenetu: uzávěrka byla prodloužena do 15. června 2022). Pro účastníky, kteří by se chtěli pitchingu zúčastnit pouze jako pozorovatelé je možné se zaregistrovat do 30. června.