10. 11.

Otevřená data v knihovnictví – webinář

Publikováno 18. 10. 2021

Problematika otevřených dat nabývá v kulturní oblasti na důležitosti, a webinář si proto klade za cíl uvést do tématu i knihovníky a další pracovníky z oblasti kultury.

Co jsou otevřená data a proč jsou užitečná? Jak se dají vytvářet, zpřístupňovat a využívat? Jakou roli by mohla hrát ve vaší instituci? Na tyto a související otázky vám pomůže najít odpovědi webinář Otevřená data v knihovnictví. Vystoupí na něm přednášející, kteří se otevřenými daty zabývají v různých institucích a z různých hledisek: Jakub Malina z Ministerstva vnitra, Jan Cibulka z Českého rozhlasu a Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, Ondřej Svoboda z IDU a Lenka Maixnerová z Národní knihovny ČR. V závěru webináře proběhne diskuze.

Účast na webináři je zdarma, je však třeba se na něj předem (do 8. 11. 2021) zaregistrovat prostřednictvím webového formuláře.

Webinář proběhne v Zoomu (přihlášení předem obdrží konkrétní odkaz).

Pořadateli jsou pražská organizace Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP ČR), Národní knihovna ČR, Knihovna Jabok a Osvobozená knihovna, z. s.

Akce je součástí cyklu Informační technologie v knihovnách. Bude z ní pořízena a zpřístupněna nahrávka.

Další podrobnosti (včetně programu) najdete na webu SKIP: https://www.skipcr.cz/knihovnicke-akce/otevrena-data-v-knihovnictvi