2. 6.

Obnova zahrady vily Tugendhat, památky UNESCO – přednáška

Publikováno 25. 5. 2022
Pohled ze zahrady na Vilu Tugendhat

Centrum památek moderní architektury pokračuje s cyklem přednášek na téma zahrad slavných vil, které se konají v prostoru Studijního a dokumentačního centra Norbertov.

Zahrada vily Tugendhat prošla před 10 lety obnovou. Byla zahrada a místo nad městem tím rozhodujícím prvkem, který vedl Miese van der Rohe k přijetí zakázky? Myslel architekt domu i na vegetaci? Jak to zasáhlo do stavby? Jaký byl poválečný vývoj vily i zahrady? Tyto a další otázky si zodpovíme na přednášce, která nás provede vývojem zahrady od prvotních návrhů k realizaci první fáze vývoje zahrady určené pro rodinu Tugendhatových. Nezapomeneme ani na další vývoj po odchodu rodiny a na proměny vily, která sloužila jako tělocvična a v 80. letech dokonce jako vládní vila. Neméně zajímavou etapou byla vědecká obnova podle dochovaných fotografií do podoby, která obklopuje vilu Tugendhat dnes.

Přednášející: doc. Ing. Přemysl Krejčiřík, Ph.D. – krajinářský architekt, spoluautor obnovy

Začátek přednášky v 17.00. Vstupenku doporučujeme zakoupit on-line vzhledem k omezené kapacitě sálu. Vstupné 60 Kč.

Událost na Facebooku

Studijní a dokumentační centrum Norbertov, Muzeum města Prahy, Nad Hradním vodojemem 13, Praha 6-Střešovice. Spojení: tramvaj 1 a 2, zastávka Ořechovka.