3. 5.

Novinářské fórum 2023: (Ne)závislost novinářů

Publikováno 20. 4. 2023

Ve středu 3. května 2023 se od 9.30 do 16.30 uskuteční již šestý ročník konference Novinářské fórum v pražském Kině Přítomnost v Domě Radost. Vstup na konferenci je po registraci zdarma.

Jaký vliv má umělá inteligence na novinařinu? Co znamená redakční nezávislost ve vztahu mezi vydavateli a novináři a novinářkami? Jaké podmínky pro práci mají ženy v redakcích? Jak se v Česku žije a pracuje mladým žurnalistům pocházejícím ze zahraničí? Právě těmto hlavním tématům se bude věnovat letošní ročník konference, kterou pořádá Nadační fond nezávislé žurnalistiky. Generálním partnerem konference je Nadace OSF.

Účastníci se mohou těšit na zahajovací příspěvek a čtyři panelové debaty se špičkovými novináři a mediálními odborníky. Na konferenci NFNZ představí také první výsledky hodnocení MediaRatingu podle nové metodiky, jejímž smyslem bylo hlavně posílit obsahová kritéria a odlišit tak novinářskou práci od pouhých “distributorů” obsahu.

Detailní program konference najdete na webových stránkách www.novinarskeorum.cz.

Konference je určena redaktorům, redaktorkám, editorům a editorkám, lidem pracujícím v mediální branži, studentkám i studentům mediálních oborů, odborné a širší veřejnosti. Hlavním cílem Novinářského fóra je sdílení informací, zkušeností a přístupů. Vstup na konferenci je po registraci zdarma. Vzhledem k omezené kapacitě kina je ale nutná registrace.

Konferenci bude možné sledovat živě na Facebookové stránce NFNZ nebo na webu www.novinarskeforum.cz. Partnerem online streamu je Česká tisková kancelář.

Na celodenní konferenci naváže slavnostní předávání Novinářských cen za rok 2022, které se uskuteční v divadelním prostoru Jatka 78. Nadace OSF během něj ocení nejlepší žurnalistické práce, které vznikly v uplynulém roce.

Více informací najdete na webu www.novinarskeforum.czwww.osf.cz/novinarska-cena.