11. 3.

Masterclass autorské divadelní tvorby

Publikováno 23. 2. 2023
Chceš hrát divadlo jinak?

Chceš hrát divadlo jinak? Ujíždíš si na improvizaci, stand upech, crazy současných umělcích a máš pocit, že je to něco, co bys chtěl/a zkusit? Tak to čekáme přesně na tebe!

Dívčí divadelní punkový soubor Maso Krůtí je již téměř dekádu významnou součástí české autorské divadelní scény. Krůtí postupy jsou nekompromisní, křehké a nepředvídatelné. Záhadou je i to, že se těší posledních 7 let přízně intelektuální i laické veřejnosti z řad diváků, kteří do divadla běžně nechodí. Ve svých (polo)improvizovaných představeních glosují svá nejintimnější témata. Humorně i pateticky, protože takovej je život.

Jak jsme to „dokázaly“? Napsat to sem nedokážem. Ale v rámci celodenní práce na tvojí autenticitě a jedinečnosti si myslíme (a taky si to myslí naši studenti a studentky), že tě dokážeme nasměrovat kam sám/a budeš chtít!

Při práci se studenty klademe důraz na autenticitu a z toho vyplývající jedinečnost každého jednoho performera. Doplňujeme ji o techniku klasických i soudobých uměleckých forem, ve kterých se obě aktivně a vášnivě vzděláváme. Často spolu nesouhlasíme a někdy se u tvorby i pohádáme, díky čemuž vznikají nové a neotřelé věci. Většinu času trávíme nekorektním humorem a glosováním vlastních nedostatků.

I přesto, že jsme vystudovaly „klasické“ herecké školy, nakonec jsme se našly v tom nejméně klasickém inscenačním způsobu tvorby. Věříme, že opravdové příběhy se dají vyprávět jinak.

Aniž bychom o to usilovaly, v tuhle chvíli se dá říct, že máme svůj divadelní rukopis. Ze všeho nejvíc ale víme, jaký to je chtít si založit soubor, chtít vymyslet autorský představení, pokoušet se přenést nápady z hlavy na jeviště a u toho všeho bojovat s vnitřním kritikem. Náš soubor pořád roste a my sním. Naším snem je kromě tvorby představení vytvářet kolem sebe komunitu stejně smýšlejících lidí, kteří chtějí divadlo dělat jinak…, a proto tenhle MASTERCLASS!

Nech se inspirovat od principálek souboru MASO KRŮTÍ Elišky Soukupové & Kateřiny Beran a přijď 11. 3. 2023 na jejich MASTERCLASS!

Co tě čeká?

  • Chceme Tě poznat.

V současné chvíli připravujeme dvě představení do kterých bychom rádi nový vítr v podobě zajímavých osobností. Nejedná se o konkurz – ale pokud spolu budeme vibovat, určitě si tě necháme v merku. Pro naši tvorbu je totiž zásadní, abychom se znali. Takže práci ti neslibujeme – ale, kdo ví…

  • Nová skvělá sociální bublina.

Na MASTERCLASSU se setkáš s cca 10 dalšími podobně kreativně smýšlejícícmi lidmi. A kdo ví, třeba spolu potom vymyslíte vlastní autorský představení, nebo dokonce založíte soubor. A my pak budeme vaše skalní fanynky!

  • Spousta technických cvičení.

Kačka i Eliška se kromě divadelního a filmového herectví věnují i zpěvu, mají hudební vzdělání, tančí a zabývají se pohybovým divadlem. Jedno neoddělují od druhého a v práci s tebou se zaměří na synergii všech tvých výrazových prostředků.

  • Inspirace a nové přístupy k tvorbě.

Věříme, že tenhle den bude tak intenzivní, že z toho všichni budeme čerpat ještě týdny po jeho skončení. Nabídneme ti možnosti jak podnítit svou kreativitu, naskočit do stavu flow a nechat se zavést na místa, o kterých jsi neměl/a ani ponětí.

  • Osobní mentoring

V rámci dne se můžeš těšit na 2:1 osobní mentoring. Obě si s tebou o samotě na 10 minut sedneme a zodpovíme tvoje otázky. Poradíme, nasměrujeme, dáme ti tipy, zkrátka budeme se ti snažit předat, co jsme za léta v branži zjistily a umožnit ti tak co nejlepší možný rozlet.

  • Publikum

Na závěr MASTERCLASSU proběhne veřejná prezentace, na kterou si můžeš pozvat 2–⁠3 tebou vybrané diváky.

  • Odborný feedback

Po veřejné prezentaci následuje diskuze s diváky. Kromě nich ale dostaneš i odborný feedback od dramaturgyně našeho souboru Jany Kynclové.

Pro koho je masterclass určen:

Krůtí masterclass je určen všem, kteří to dočetli až sem. Je nám jedno jak vypadáš, jaký máš zkušenosti a traumata. Důležitý pro nás je, aby jsi je chtěl přetvořit v jakoukoli výrazovou formu.

Pokud je ti pod 18, napiš nám na e-mail . Pokud je ti nad 18, rovnou mazej vyplnit https://goout.net/cs/masterclass-autorske-tvorby/szcttvu/, protože kapacita účastníků je omezená!

Termín uzávěrky: 10. 3. 2023

Těšíme se na tebe!

Eliška a Kačka