13. 9.

Krajská kreativní kancelář by mohla sídlit v Lokti nad Ohří

Publikováno 8. 9. 2022

Do školních lavic se v září vrátili nejen školáci, ale zasednou do nich i zástupci kraje spolu s regionálními partnery, kteří jsou aktivní v kulturních a kreativních odvětvích.

Podle mluvčí Karlovarského kraje Jany Pavlíkové se tak stane během workshopu, který se uskuteční 13. září 2022 v budově bývalé střední průmyslové školy v Lokti nad Ohří.

„Budova školy nebyla pro workshop vybrána náhodou, počítá se s ní jako s možným budoucím sídlem Krajské kulturní a kreativní kanceláře v rámci jednoho ze strategických projektů Karlovarského kraje,“ vysvětluje krajská mluvčí.

Uvolněná členka Zastupitelstva Karlovarského kraje gescí pro cestovní ruch, lázeňství a kulturně kreativní odvětví Markéta Monsportová (Piráti) sdělila, že kulturně kreativní odvětví představují velký potenciál pro život i transformaci celého regionu.

„V současnosti vykazují vysoký ekonomický růst a vytvářejí nové pracovní příležitosti nejen pro mladé lidi.  Jedním z cílů kraje, na kterém se již intenzivně pracuje, je založit subjekt, který by tato odvětví zastřešoval, koordinoval, poskytoval jim podporu, inicioval zajímavé aktivity a vyhledával nové příležitosti. Říkáme mu zatím pracovně „4K“ –  Krajská kulturní a kreativní kancelář. Kromě přípravy právního statutu a dalších administrativních náležitostí je v hledáčku také místo, kde by měla tato kreativní instituce zasídlit, ideálně pod jednou střechou s dalšími partnerskými subjekty. Jedním z míst, kde by se mohl tento záměr uskutečnit, je právě Loket – konkrétně budova bývalé střední průmyslové školy, která je v majetku kraje,“ vysvětlila uvolněná zastupitelka.

Celý příspěvek Romana Kořínka, publikovaný 8. 9. 2022 na webu NášRegion.cz, najdete zde.