20. 4.

Jakou roli hraje kultura, umění a vzdělávání v globálních společenských krizích? – diskuze

Publikováno 13. 4. 2022

Společnost pro kreativitu ve vzdělávání srdečně zve na diskuzi pořádanou v rámci Světového týdne kreativity ve vzdělávání 15. až 22. dubna 2022. Zapojením se do této mezinárodní akce apelujeme na širší využití kreativity, umění a inovací ve vzdělávání na základních a středních školách v ČR.

Jaké jsou možnosti umění a kultury v kritických společenských momentech? Ať už se jedná o integraci uprchlíků, covidovou izolaci či artikulaci společenského nesouhlasu. Na druhé straně v dobách společenského “klidu” jsou kultura a umění na chvostu společenských potřeb. Proč tomu tak je?

Hosté: Jana Návratová (Institut umění – Divadelní ústav, Dana Moree (FHS UK), Tamara Moyzes (AVU), Kateřina Klementová (NIPOS), Milan Zvada (KC Záhrada)

Moderuje: Roman Černík (Moving Station)

Registrace ZDE.

Sledujte událost na FB.

Kdy a kde: 20. 4. 2022, 18.00–19.30, Kampus Hybernská, Praha 1

Partnerem programu je Kampus Hybernská, Institut umění – Divadelní ústav, NIPOS, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry, Nadace LKJ. Akce SPKV jsou pořádané v rámci projektů IKAP II: Inovace ve vzdělávání a Školy pro budoucnost (podpořené Evropskými strukturálními a investičními fondy).