Jak vidět/stvořit film? – kurzy

Publikováno 16. 7. 2019

Je pro vás film mnohem víc než jen večerní zábava s krabicí popcornu v ruce? Nedá vám spát poetika francouzských filmů, nadčasovost Chaplinových grotesek, napětí Hitchcockova Psycha, vizuální efekty Avataru? Tak přesně pro vás má společnost Free Cinema dva výjimečné kurzy! Teoretický a praktický.

Vzdělávací a talentová platforma Free Cinema přichází letos již po sedmé s kurzy, které v České republice nemají obdoby.

V kurzu Jak vidět film? budete rozebírat klasické kultovní snímky v kontextu historickém, uměleckém, technologickém i filosofickém.

A v jedinečném kurzu Jak stvořit film? můžete realizovat své nápady a stvořit tak vaše autorské filmové dílo.

Oba kurzy probíhají od října 2019 do května 2020 střídavě v prostorách Kasáren Karlín a Studia FAMU. Přednášejícími jsou osobnosti z filmového a akademického prostředí jako například odborník na historii filmu PhDr. David Čeněk nebo režisér Tomáš Janáček, jehož snímek Noc s agamou byl letos nominován na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film. V praktickém kurzu budete mít k dispozici profesionální filmové vybavení. Prostřednictvím kurzů se tak nejen dozvíte mnoho o filmové historii a teorii, natočíte snímek, který lze použít k přijímacímu řízení na filmových školách, ale také se stanete součástí umělecké komunity.