Jak na filmové PR (4. 4. 2019, Praha)

Publikováno 27. 3. 2019

Jak se komplexně zamýšlet nad propagací filmové či internetové tvorby? Jak uchopit sociální sítě a komunikovat s novinářem? V průběhu jednoho odpoledne nám šest odborníků z oblasti filmu, médií i marketingu představí svoji práci a podělí se ve 45minutových rozhovorech o své zkušenosti.

KDY: 4. 4. 2019
KDE: Kino Ponrepo, Bartolomějská 291/11, Praha 1

PROGRAM:
10.00 Registrace
10.30 Start, přivítání, seznámení

10.45–11.00 Jakub Šiler (Mall.TV) / Digitální věk a proměny filmového diváctví
Jakub Šiler je analytik obsahu internetové televize MAll.TV a v 15minutové přednášce vysvětlí, jak se proměnil divák v digitální době. Kde a kdy se lidé chtějí dívat na filmovou či internetovou tvorbu.

11.00–11.45 Jan Bradáč (CineStar) / Filmový marketing
Jak do kina dostat co nejvíce diváků? Jak na filmovou propagaci v době Netflixu? Jaká je práce s blockbustery i artovými filmy? Jaké marketingové aktivity fungují? Co sociální sítě, Influenceři či outdoor? A fungují aktivity jako je newsletter či klub filmových fanoušků? Během naší konference vyzpovídáme Jana Bradáče, výkonného ředitele CineStar.

11.45–12.30 Kateřina Dvořáková (Aerofilms) / Možnosti propagace filmu
Jak zajistit co největší sledovanost filmu? Jaký vliv má na návštěvnost název filmu, podoba plakátu, práce s cílovou skupinou či s tématy jednotlivých filmů. Jaké aktivity mají jaký zásah a co dnes nejvíce funguje? Jak spolupracovat s novináři? To vše nám prozradí Kateřina Dvořáková z Aerofilms.

12.30–13.00 Pauza

13.00–13.45 Iva Přivřelová (Filmová publicistka) / Jak spolupracovat s filmovým novinářem?
Jaké informace novináře zajímají? Kdy je potřeba mu je poslat a v jaké formě? Proč novináře některý film zaujme a jiný ne? O filmové publicistice a nastavení spolupráce s novinářem si popovídáme s Ivou Přivřelovou, která se filmu profesionálně věnuje od roku 2006. Jako externistka pravidelně píše do deníku E15, občasně i do deníků Právo a Lidové noviny a časopisu Film a doba. Od roku 2015 je členkou výboru Sdružení českých filmových kritiků a patří i do FIPRESCI.

13.45–14.30 Uljana Donátová (Kviff) / Propagace filmového festivalu
Jak velká má být kampaň filmového festivalu a jaké aktivity zahrnuje? Ovlivňují mediaplán komunikační trendy? Funguje ještě outdoor a má mít festival strategii pro komunikaci na sociálních sítích? Jsou pro filmový festival důležití novináři? A mohou se do propagace zapojit samotní návštěvníci? Nejen na tyto otázky se zeptáme Uljany Donátové, která působí 20 let jako PR manažerka a tisková mluvčí Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Za svou kariéru realizovala komunikační kampaně více než 55 domácím filmům jako jsou Vratné lahve, Ženy v pokušení, Líbáš jako Bůh, Líbáš jako ďábel, Muži v naději, Nestyda, Účastníci zájezdu, Odcházení, Román pro muže, Kuky se vrací, Ve stínu, Pohádkář, Pohádky pro Emu, Anděl Páně 2, Masaryk, Tlumočník a mnoha dalším. Přes 25 let se věnuje filmu jako specializovanému oboru, ať už jako dramaturgyně, scenáristka, šéfredaktorka či tisková mluvčí. V roce 2018 vydala román Taková ženská jako já.

14.30–15.00 Pauza

15.00–15.45 Eva Albrechtová (MALL.TV) / Jak se dělá PR online projektu?
Co funguje v online prostředí a jaké aktivity stojí za realizaci offline? Jaké to je dělat propagaci online televize? Jak zajistit co největší sledovanost? Na to se zeptáme Evy Albrechtové z Mall TV, která dříve působila také jako PR manažerka Stream.cz.

15.45–16.30 Martin Štěpanovský (Finále Plzeň) / Filmové PR na sociálních sítích
Film a sociální sítě. Jaké sociální sítě dělají propagaci filmu největší službu? Jaký zvolit obsah, jak ho nabírat, kolik investovat do reklamy, jak mluvit se svými fanoušky i hatery. A co influenceři? Jak spravovat sociální sítě pro filmový projekt vysvětlí Martin Štěpanovský, který kromě filmového festivalu Finále Plzeň pracuje pro Colours of Ostrava a SIGNAL festival. Má rád dobrý obsah, který nejen pěkně vypadá, ale také funguje. A k tomu všemu také školí a konzultuje další projekty, jak komerční, tak neziskové.

16.45–17.45 Speed dating – 15minutové osobní konzultace s Evou Albrechtovou, Martinem Štěpanovským a Kateřinou Dvořákovou.
16.45–18.00 Networking u vína
18.30 Konec akce

Více o akci zde: https://www.facebook.com/events/280604392614788/