Faktor K. – konference o káznici a uměni v káznici

Publikováno 10. 10. 2019

Bývalá káznice (Bratislavská 68, Brno) je unikátní objekt ležící v lokalitě tzv. brněnského Bronxu, objekt, který na jednu stranu nese silnou historickou stopu, současně je však neskutečně inspirativní, oplývá výrazným geniem loci, oslovuje uměleckou imaginaci. Historická vrstva káznice je poměrně dobře dokumentována, náš zájem je upozornit i na potenciál objektu jako sídla kulturních a komunitních aktivit. Faktor K. vznikl za tímto účelem.

Faktor K. – v několika dnech budou do káznice koncentrovány různé formy umění s důrazem na jejich site specific formu. Souběžně bude probíhat konference o káznici a o jejím potenciálu jakožto centru kulturních a komunitních aktivit.

Cílem konferenční části Faktoru K. je přivést do káznice lidi zajímající se o tento výjimečný objekt a jeho budoucnost. Poskytnout jim nejen relevantní a aktuální informace o tom, co se v káznici děje a jak postupují práce na projektu Kreativního centra, ale i zkušenosti lidí, kteří v prostoru již působili, aktuálně tvoří, realizují se.

Cílem festivalové části Faktoru K. je „rozehrát“ káznici různými formami umění, které do určité míry ctí prostor, pracují s ním, nebo jsou do některé lokace v káznici invenčně zakomponovány.

Akci organizují a zaštiťují spolky Tripitaka, Odjinud, Kreativní Brno, TIC Brno, které se podílejí na aktuálním dění v káznici pod hlavičkou „Káznice žije“ za podpory MMB Odbor strategického rozvoje a spolupráce a projekt Kreativního centra Brno, Odbor kultury MMB, Odboru strategické spolupráce a rozvoje MMB a radního pro kulturu M. Fišera.

Termín konání: 15. až 19. října 2019

Více zde.