13. 10. — 14. 10.

Dobrovolnictví v kultuře a umění – konference

Publikováno 16. 8. 2021

Ve dnech 13. a 14. října 2021 se uskuteční konference Dobrovolnictví v kultuře a umění, která proběhne online na platformě Zoom.

U příležitosti desetiletého výročí Evropského roku dobrovolnictví 2011 si shrneme, co se za uplynulých 10 let událo v jednotlivých oblastech kultury (kulturní dědictví, živé umění, muzea a galerie, knihovny atd.). Cílem konference je nejen znovu oživit a propagovat téma dobrovolnictví v kultuře a umění, ale také představit jeho výhody těm, kteří se jím doposud nezabývali a prezentovat, jak se dobrovolnictví daří v jednotlivých regionech. Dozvíte se, jaké jsou jeho formy, na jaké naráží bariéry a co je pro ně největší výzvou do budoucna. Inspirujete se příklady dobré praxe a mnohým dalším.

Konference je určena všem, kterým není osud dobrovolnictví v kultuře lhostejný, i těm, kteří by se do něj chtěli více zapojit: zástupcům kulturních organizací, představitelům veřejné správy, NNO a v neposlední řadě dobrovolníkům.

Hlavním organizátorem je Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS), partnery jsou Národní asociace dobrovolnictví z. s., Hestia – Centrum pro dobrovolnictví z. ú., Institut umění – Divadelní ústav (IDU) a Kancelář Kreativní Evropa Kultura. Konference se koná pod záštitou ministra kultury ČR Lubomíra Zaorálka.

Účastnický poplatek činí 300 Kč.

Uzávěrka registrací: 10. 9. 2021

Registrace, program a další informace

Součástí registrace je i evaluační dotazník Dobrovolníci v kultuře, jehož výstupy budou na konferenci prezentovány. Prosíme vás o jeho vyplnění.