27. 4.

Divadlo a destigmatizace mentálních poruch – debata

Publikováno 20. 4. 2023

Debaty pořádá český nezávislý divadelní Kolektiv Nesladim, který se kontinuálně zaměřuje na destigmatizaci psychických poruch skrze divadelní tvorbu, v koprodukci se španělským festivalem L´altre –⁠ mezinárodním divadelním festivalem o duševním zdraví.

Cílem debat je hledání průsečíků mezi divadelní praxí a širokým polem témat duševního zdraví, duševní hygieny a etiky. Východiskem projektu je zmapování evropské divadelní sítě, která se této problematice věnuje a následné sdílení zkušeností a strategií pro divadelní tvorbu. Debaty jsou určeny odbornému publiku, ale i širší veřejnosti se zájmem o dokumentární divadlo a jeho podoby.

Naslouchání příběhům: Strategie sběru materiálu pro projekty dokumentárního divadla.

Různé sociální skupiny a jejich příběhy vyžadují od tvůrců specifickou schopnost hlubokého naslouchání a pozorování. Zajímá nás, jaké nástroje a postupy jako divadelníci a divadelnice ve své praxi nacházíme k nutnému zcitlivění a otevřenosti při rozhovorech. Chceme sdílet zkušenosti ze sběru příběhů. Existují vůbec všeobecná pravidla, která jsou aplikovatelná na divadelní projekty pracující s dokumentárním materiálem? Kterým chybám je těžké se vyvarovat a čím se naopak můžeme inspirovat?

Kdy akde: 27. 4. 2023 v 18.00, online

FB událost