Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA – pedagogický seminář – otevřená výzva

Publikováno 9. 11. 2018

Seminář je určen všem pedagogům se zájmem o další rozvoj svých kompetencí a poznávání nových metod a přístupů k výuce. Vítáni jsou i taneční interpreti a choreografové. Seminář je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Již tradičně na jaře pořádá Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA pedagogický seminář, který sleduje cíl obohatit know-how pedagogů díky užití know-how choreografů.

Během semináře dochází ke sdílení nástrojů pro analýzu a k porovnávání různých pedagogických přístupů, systémů a filozofií.

Seminář povedou Anna Sedláčková (SK/CZ) a Jean-Christophe Paré (FR)

Anna Sedlačková
Slovenská tanečnice, pedagožka a choreografka. Vyučuje na bratislavské VŠMU současné taneční techniky a studuje na The School for Body Mind Centering (BMC) v USA. Založila pohybové studio Dvorana a spoluzakládala Asociáciu súčasného tanca. Pro svou skupinu AS Project vytvořila řadu představení: např. BMExpress, Ako sme sa zmizli, Bratislavské tangá. Pracovala na mnoha mezinárodních tanečních projektech na Slovensku, v USA a v Holandsku. Specializuje se na aplikaci BMC pro rozvoj malých dětí, založila a řídí asociaci Babyfit a zároveň také vyučuje na bratislavské VŠMU. SE.S.TA ji zve pravidelně do Prahy, aby zde, v posledních letech v úzké spolupráci se Sophie Billy, vedla pedagogické stáže zaměřené na taneční výuku malých dětí.

Jean-Christophe Paré
Má bohaté praktické umělecké zkušenosti prvního tanečníka pařížské Opery, interpreta a choreografa současných experimentálních děl, zároveň̌ má teoretické znalosti pedagogiky a výzkumu funkční analýzy pohybu. Působil jako generální inspektor pro taneční obor francouzského ministerstva kultury, pedagog na univerzitách a v současnosti je ředitelem Státní konzervatoře v Paříži, což mu umožňuje velké znalosti tanečního prostředí a jeho směřování. Jeho velkým talentem je schopnost vnášet do kreativního procesu filozofický pohled. Jean-Christophe poskytuje přesné a zároveň různorodé údaje, citlivě přizpůsobené specifickému osobnímu výzkumu. Se SE.S.TA spolupracuje již od roku 1999 a od té doby dává k dispozici své umělecké i intelektuální kapacity pro vysoce kvalitní pedagogický rozvoj tance v České republice.

Seminář probíhá ve dvou fázích

1. Ateliéry zkoumání a realizace s hosty a tanečními pedagogy: rozcvičení, workshopy, semináře, praktické aplikace ve výuce, konfrontace zkušeností.

2. Zakončení formou kulatého stolu – veřejné diskuse: představení práce a aktivit z dílny, širší diskuse k tématu.

Více o semináři se dozvíte z našeho videa: https://www.youtube.com/watch?v=eLu3lFYJdoc

Termín: 1.–3. března 2019
Místo: HAMU, Praha 1

Časový harmonogram
Pátek: 14.00–19.00
Sobota: 10.00–1800 (polední pauza)
Neděle: 9.00–16.00 (polední pauza)

Praktické informace

Cena semináře je 2 200 Kč
Studenti: 1 100 Kč (50 % sleva)
Studenti a pedagogové HAMU: 200 Kč

Přihláška

Přihlásit se můžete prostřednictvím online formuláře zde: http://goo.gl/forms/W4C1QO9Ue91U2U9K2

Lhůta pro zaslání přihlášky a platbu semináře je 31. ledna 2019.
V případě dotazů se můžete obrátit přímo na E

Platební údaje
Číslo účtu: 107-155530217/0100
Variabilní symbol: 22018
Do poznámky pro příjemce prosíme uveďte vaše jméno a příjmení.