15. 9.

Byznys, startupy i kreativní průmysly. Konference SMART REGION nabídne zajímavá témata

Publikováno 1. 9. 2022

Příležitost potkat se s inspirativními osobnostmi z mnoha oborů, vyslechnout si novinky z oblastí, které jsou zásadní nejen pro Olomouc, ale mají významný regionální i nadregionální přesah, možnost diskutovat o tématech, jež návštěvníky zajímají, ale také o vlastních projektech.

To i mnohem více nabídne již čtvrtý ročník konference SMART REGION, která se uskuteční 15. září 2022 na Výstavišti Flora. Akci pořádá Okresní hospodářská komora v čele s Radimem Kašparem a olomoucký Startup klub z. s. v čele s Pavlem Sedláčkem, zakladatelem ESMEDIA Interactive s. r. o.

Konference s příznačným názvem SMART REGION se chystá na čtvrtý ročník, jenž v Olomouci proběhne už ve čtvrtek 15. září. „Počátek této akce lze najít v roce 2017, kdy se uskutečnil de facto nultý ročník, ještě pod názvem Strategie rozvoje města Olomouce. Na této akci jsme se se zajímavými hosty bavili o výzvách a příležitostech olomouckého podnikatelského prostředí, druhý panel se zaměřil na oblast vzdělávání, zejména pak podporu podnikavosti a polytechnických dovedností, a poslední část akce byla o mezinárodním přesahu a možnostech spolupráce se zahraničními partnery,“ přibližuje spolupořadatel konference a ředitel Okresní hospodářské komory Olomouc Radim Kašpar, jak se zrodil nápad organizovat podobnou událost. Postupně bylo jasné, že je třeba akci takového významu modifikovat a dát jí jednotící prvek do dalších ročníků. „Jednoznačným trendem bylo a stále je dělat věci chytře, jednoduše, usnadňovat si život. V oblasti průmyslu a byznysu je to pak zejména fenomén průmyslu 4.0, či jinak řečeno digitalizace, automatizace nejen výroby a procesů. U obcí a měst se naopak bavíme o chytrých městech, krocích, jež ulehčují obyvatelům život a obcím snižují náklady. V dnešní době je velkým tématem třeba úspora energií a celkově optimalizace chodu a každodenního života obcí. Tedy zjednodušeně, chtěli jsme i v Olomouci udělat akci, která se těmto tématům bude věnovat a uvede zajímavé a inspirativní příklady z praxe, z nichž půjde nasát inspiraci,“ vysvětluje Kašpar, z jakých pohnutek se zrodila současná podoba konference.

Celý příspěvek Zuzany Doleželové, publikovaný 1. 9. 2022 na webu Hanáckého Večerníku, najdete zde.