7. 6.

Brněnské kulturní fórum bude na téma PŘESAHY

Publikováno 31. 5. 2022

Čtrnácté setkání kulturního fóra se zaměří na přesahy kultury, její nezbytnost a prolínání s dalšími oblastmi, jako je třeba ekologie, sociální koheze, zdraví nebo data. Přesahy ukážeme i na příkladech z evropských hlavních měst kultury.

Program

13.00 Kultura Brno představuje novinky

  • Marek Fišer, brněnský radní pro kulturu, představí novinky, které chystá Odbor kultury Magistrátu města Brna. Mluvit se bude například o datovém skladu pro brněnskou kulturu nebo výsledcích pocitové mapy.
  • Sarah Szökeová z Oddělení strategického plánování MMB bude mluvit o propojení kulturních a kreativních odvětví a jejich přesazích do podnikání. Zároveň představí nový dotační program pro kreativní odvětví.
  • Čestná hostka, Yuliia Khomchyn (vedoucí Institutu kulturní strategie ve Lvově), promluví o tom, jaká je na Ukrajině aktuální situace pro lidi pracující v kultuře.

13.30 Otevřené fórum

Volný prostor pro vaše dotazy, nápady a inspiraci.

15.00 PŘESAHY KULTURY – Příklady z evropských hlavních měst kultury

Do panelové debaty jsme si pozvali odborníky a odbornice z Česka i zahraničí, kteří představí přesahy kultury do oblasti ekologie, sociální koheze, zdraví a dat. Následovat budou moderované workshopy k jednotlivým tématům. Na medailonky pozvaných se můžete podívat na našem webu https://kultura.brno.cz/hoste-xiv-bkf/.

18.30 Teambuilding brněnské kultury

Zůstaňte s námi po skočení oficiálního programu na party s grilovačkou a petangový turnaj.

Technické informace:

  • VSTUP VOLNÝ
  • Na setkání kulturního fóra můžete vzít i svoje děti nebo psí kamarády.
  • Celý den bude k dispozici také jídlo a pití, včetně bezlepkové a vegan varianty. Kafe je samozřejmost!

Setkání pořádá Odbor kultury MMB ve spolupráci s Brno 2028.

* Akci jste dříve znali pod názvem Brněnský kulturní parlament. Proč jsme se rozhodli změnit název na fórum si můžete přečíst na našem webu https://kultura.brno.cz/proc-menime-bkp/

Web události: https://kultura.brno.cz/xiv-bkf/
Facebooková událost: https://fb.me/e/2D7cWhkvY