Soutěž Máme vybráno probíhá v rámci projektu zaměřeného na financování památek a věnuje se veřejným sbírkám, které se týkají památek a kulturního dědictví České republiky. Projekt zahrnuje i konferenci Obnovené dědictví plánovanou na 20. května 2025.
Veřejnost se do soutěže může zapojit v rámci on-line hlasování. Každý může podpořit svoji oblíbenou památku a přispět k jejímu úspěchu. Hlasování probíhá ve dvou kolech. První kolo skončí 31. května 2025 a zapojit se může každý na stránce soutěže https://www.mamevybrano.cz/soutez.
Do druhého kola postoupí z každého kraje jen sbírka s nejvyšším počtem hlasů. Zde jde o hodně. Kromě mediální podpory získávají vítězné sbírky finanční podporu redakce PROPAMÁTKY. Vyhlášení vítězů je plánováno na září.