Culturenet.cz
Vážení přátelé,

přinášíme Vám nejnovější aktuality webu Culturenet.cz.

Váš Institut umění
Granty/stipendia
2. výběrové kolo XI. ročníku Programu 3P

www.nros.cz, 14. února 2019

NROS vyhlašuje 2. výběrové kolo XI. ročníku Programu 3P. Tento ojedinělý program pomáhá neziskovým organizacím formou nekomerčních půjček realizovat projekty, na které očekávají peníze přislíbené z veřejných zdrojů.

Jihomoravský kraj - Podpora rozvoje v oblasti kultury a památkové péče - výzva v roce 2019

http://nno.ecn.cz/, 14. února 2019

Podpora subjektů působících zejména v oblasti hudby, tance, divadla, folkloru, uměleckých řemesel, podpora subjektů činných v oblasti nemateriálních statků zapsaných na seznamu UNESCO a podpora zachování a obnovy movitých i nemovitých kulturních památek.

Grantový program Kozel lidem 2019 - výzva

http://nno.ecn.cz/, 14. února 2019

Cílem grantového programu je podpora veřejně prospěšných projektů v okolí pivovarů Plzeňského Prazdroje, a. s., v Plzni (výzva Prazdroj lidem), v Nošovicích (výzva Radegast lidem) a ve Velkých Popovicích (výzva Kozel lidem). Každá z těchto tří výzev má svůj vlastní harmonogram.

Liberecký kraj - program Poznáváme kulturu - výzva v roce 2019

http://nno.ecn.cz/, 14. února 2019

Podpora vzdělávání dětí a mládeže do 19 let věku v oblasti kultury s využitím nabídky vzdělávacích programů kulturních institucí v Libereckém kraji. Program je určen pro školy a školská zařízení a pro nestátní neziskové organizace pracující s dětmi a mládeží. Program se nevztahuje na mateřské školy.

Stipendium města Graz - tvůrčí pobyt pro spisovatele

www.kultur.graz.at/kulturamt/33, 13. února 2019

Město Graz otevírá výběrové řízení pro uchazeče o literární tvůrčí pobyt od září 2019 do srpna 2020. Roční stipendium je určené spisovatelům a spisovatelkám, kteří mají zájem o kulturní dění v Grazu, základní znalost německého jazyka a motivaci pracovat během svého pobytu na konkrétním projektu.

Salzburg Summer Academy of Fine Arts 2019 - otevřená výzva

tranzit.cz, 11. února 2019

ERSTE Foundation nabízí pět stipendií pro mladé umělce a pět stipendií pro začínající kurátory/kurátorky z České republiky, Maďarska, Rumunska a Slovenské republiky určená k účasti kurzu dle jejich vlastní volby konaného v rámci International Summer Academy of Fine Arts v Salzburku v roce 2019.

Nadační fond Magdaleny Kožené otevírá druhý ročník stipendijního programu

www.divadlo.cz, 11. února 2019

Stipendijní program MenART pro nadané žáky základních uměleckých škol a jejich pedagogy, za kterým stojí Nadační fond Magdaleny Kožené, otevírá přihlášky do dalšího ročníku. Unikátní projekt mentoringu uměleckého vzdělávání opět nabízí intenzivní pracovní setkání s předními osobnostmi české umělecké scény během školního roku 2019/2020 v několika oborech.

Praha dá na jednoleté i víceleté granty v kultuře 556 milionů Kč

ČTK: brn, jw, 11. února 2019

Praha vydá v letošním roce na kulturní granty 335 milionů korun, penězi podpoří přes sedm stovek projektů. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Žadatelé dostanou peníze buď na jednoleté granty nebo na víceleté, zahrnující rovněž roky 2020 až 2023. Projekty, které město podpoří, vybrala magistrátní grantová komise, jejímiž členy jsou převážně odborníci z kultury. Přidělení grantů schválil magistrátní výbor pro kulturu, ještě jej musí projednat zastupitelé.

Rezidence
Institut umění - Divadelní ústav - tvůrčí rezidenční pobyt v Bukurešti - výzva v roce 2019

http://rezidence.idu.cz/, 12. února 2019

Institut umění – Divadelní ústav (IDU), ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Českým centrem v Bukurešti, vypisuje výběrové řízení na měsíční tvůrčí pobyt v oblasti performance, fotografie, architektury a výtvarného umění během července nebo srpna2019 v Bukurešti (max. doba trvání rezidence je 30 dní). Tvůrčí pobyt je určen především mladým umělcům a není určen pro studenty středních a vysokých škol vyjma studentů doktorandského studia.

Dlouhodobá rezidence v Cross Attic (jaro/léto 2019)

Cross Attic, 12. února 2019

Cross Attic se znovu otevírá pro rezidenční umělce. Cílem je poskytnout prostor, čas a zázemí pro svobodnou tvorbu/dlouhodobý výzkum.

INI Project nabízí umělcům prostor

Flash Art týdenní přehled, 11. února 2019

INI Project / PROSTOR nabízí na dobu dvou měsíců umělcům, teoretikům či kurátorům, aby si ho libovolně přetvořili ve vlastní ateliér, dílnu, místo setkávání, kancelář.

Rezidence Lucy Art (Řecko) - výzva pro umělce pracující s médiem fotografie

www.lucyartresidency.com, 8. února 2019

Cílem rezidence je poskytnout umělcům z Evropy, kteří pracují s médiem fotografie, prostor pro experimentování, výzkum a kontemplaci během pobytu v řeckém městě Kavala.

Rezidence ČLC v broumovském klášteře pro české autory (léto 2019) - výzva

www.czechlit.cz, 8. února 2019

Moravská zemská knihovna, sekce České literární centrum (ČLC), ve spolupráci s Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov vyhlašuje rezidenční pobyty v Literárním domku v areálu Kláštera Broumov pro české autory.

Rezidence ČLC pro překladatele z češtiny (léto a podzim 2019) - výzva

www.czechlit.cz, 8. února 2019

Moravská zemská knihovna v Brně, sekce České literární centrum, vyhlašuje výběrové řízení na rezidenční pobyty na léto a podzim 2019 v Brně a v Praze (zde ve spolupráci se Skautskou nadací Jaroslava Foglara).

Příležitosti
Súťaž o logo Roku slovenského divadla 2020

Dušan Poliščák, 14. února 2019

Divadelný ústav vyhlasuje verejnú neanonymnú súťaž o návrh slávnostného loga Rok slovenského divadla 2020/The Year of Slovak Theatre 2020 určenú pre profesionálnych grafických dizajnérov/ky zo Slovenskej republiky.

Gobelinová a textilní manufaktura - konkurz (stážisti/ky - ekonomie, PR)

WNOOZOW, 13. února 2019

Stáž je vhodná pro studenty vysokých škol, kteří mají jako hlavní studijní obor arts management, marketing, komunikaci, ekonomie, uměleckou produkci nebo mají o obor zájem.

Vivacity 2.0 – výzva pro umělce a umělkyně

www.apollonia-art-exchanges.com/en/, 13. února 2019

Organizace Appolonia vyhlašuje open call pro umělce a umělkyně, kteří mají zájem o účast na místně specifickém projektu ve Štrasburku, konkrétně ve čtvrti Robertsau.

Deadline přihlášek do Open Air Programu v Hradci Králové se blíží!

kontrapunkt, z. ú., 13. února 2019

Již 20. ročník Open Air Programu oživí ulice, parky, atria, náměstí i další zajímavé prostory červnového Hradce Králové. Přihlašovat se můžete do 28. února 2019!

Projekt 4helix+ - výzva pro odborníky v oblasti kulturních a kreativních průmyslů

https://4helix-plus.interreg-med.eu, 12. února 2019

Projekt 4helix+ hledá experty v oblasti kulturních a kreativních průmyslů a kreativních komunitních prostorů, kteří mají zájem spolupracovat na projektu „Nadnárodního kupónového systému pro inovaci“ (Transnational Innovation Voucher Scheme).

Dotazník na téma kulturní mobility

www.kreativnievropa.cz, 12. února 2019

Tým odborníků evropský pilotní projekt, jehož cílem je připravit model na podporu mobility pro umělce a kulturní profesionály v Evropě, připravil dotazník, který zjišťuje potřeby tohoto sektoru. Zapojte se, aby připravovaný model odrážel i vaše potřeby.

A studio Rubín vypisuje pilotní díl projektu Autor v domě

A studio Rubín, 11. února 2019

Autor v domě vychází z dramaturgie pražského A studia Rubín, která je ve značné míře založena na autorských textech a inscenacích. Jeho záměrem je pomoci iniciovat vznik nových divadelních textů.

Galerie Českých center hledá stážisty (asistent/ka a kustod/ka)

www.czechcentres.cz, 11. února 2019

Stáž je vhodná pro studenty vysokých škol, kteří mají jako hlavní studijní obor arts management, historii a teorii umění, design, grafik u, vizuální komunikaci, výtvarnou tvorbu, uměleckou produkci nebo mají o obor zájem.

Galéria Výklad (Trnava) - otevřená výzva v roce 2019

www.galeriavyklad.sk, 11. února 2019

Cieľom open call-u je prezentácia súčasného slovenského, ale aj zahraničného umenia. Chceme poskytnúť priestor najmä začínajúcim umelcom a podporiť ich umelecké aktivity. Uprednostnené budú site‑specific projekty, vytvorené priamo pre atypický galerijný priestor vo výkladoch (bez tematického obmedzenia). Projekty vyberie tím Galérie Výklad spolu s prizvanými odborníkmi. Na termínoch realizácie projektov sa dohodne galéria s úspešnými uchádzačmi po výberovom konaní.

Národní zemědělské muzeum - výzva pro výtvarníky

www.nzm.cz, 11. února 2019

Národní zemědělské muzeum vyhlašuje otevřenou výzvu pro výtvarníky k účasti na plánované výstavě Cykly.

Prix Bloxhub Interactive - soutěž pro architekty a urbanisty

Flash Art týdenní přehled, 11. února 2019

Do soutěže se lze přihlásit bez ohledu na věk, národnost či užité médium.

Cena Evalda Schorma 2019 - výzva k nominacím

www.divadlo.cz, 11. února 2019

Agentura DILIA jako každoročně udělí studentům Cenu Evalda Schorma za původní hru, dramatizaci či překlad.

PRIX BLOXHUB INTERACTIVE - soutěž pro architekty a urbanisty

prix.bloxhub.org, 8. února 2019

Cílem mezinárodní soutěže PRIX BLOXHUB INTERACTIVE je rozvoj interdisplinární spolupráce při utváření městského prostoru. Soutěž vyzývá architekty, kreativce, inženýry a vizionáře ke sdílení představ o nových podobách veřejného života ve městě na základě využití digitálních technologií.

Cena Maxe Broda 2019 - výzva

Lucie Paříková, 8. února 2019

Společnost Franze Kafky vyhlašuje 25. ročník studentské literární soutěže o nejlepší esej – Cena Maxe Broda 2019.

Akce
Workshop na festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2019

Lucie Ošmerová, 14. února 2019

V letošním roce přicházíme s novinkou, která rozšiřuje platformu festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER. Realizujeme pětidenní tvořivý workshop, který je určen studentům a studentkám divadelních fakult z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska.

Kultura – základ demokratické společnosti aneb „Nepodporujte kultůru, ať dou makat“

Alena Ladrová, 12. února 2019

Určeno pro: pracovníky příspěvkových organizací zřizovaných státem, ÚSC a pro pracovníky obecních, městských a krajských úřadů, zástupce NNO a další.

Workshop zaměřený na manipulaci loutek, předmětů i materiálů

www.divadlo.cz, 11. února 2019

Budilova divadelní škola netradičním způsobem uvádí workshop zaměřený na manipulaci loutek, předmětů i materiálů.

Snídaně pro kulturu - v Praze, Brně a v Ostravě

Culture Matters s. r. o., 11. února 2019

Culture Matters zve kulturní nadšence, pořadatele eventů, produkční a studenty na neformální setkání Snídaně pro kulturu. Jedno téma, tři města, tři hosté. Každý měsíc v Ostravě, Brně a Praze. Únorovým tématem je CROWDFUNDING!

Publikace
Museum Activism - publikace

www.routledge.com, 12. února 2019

Sborník vydaný nakladatelstvím Routledge se zaměřuje na potenciál muzeí jako podstatných občanských platforem pro tematizování společenských nerovností, bezpráví a environmentálních problémů.

F. T. M. = Futurismus: Malý bedekr futuristické avantgardy - publikace

https://www.bpublish.cz/, 8. února 2019

F. T. M. jsou iniciály jména Filippa Tommase Marinettiho – umělce, jehož jméno většina z nás kdysi zaslechla ve škole, ale který nám patrně splývá s masou dalších etablovaných klasiků.

Stalo se
Spuštění nového webu o hradecké architektuře

Barbora Hodonická, 14. února 2019

Královéhradecký architektonický manuál (KAM), zaštítěný kulturní neziskovou organizací kontrapunkt, z. ú., je odborně-popularizační databáze, která podává ucelený přehled o architektuře, architektonických úlohách, stylovém rejstříku, umělecké výzdobě a urbanismu Hradce Králové v letech 1894–1950.

Česká Lípa chce nejpozději příští rok začít rekonstruovat Jiráskovo divadlo

ČTK: ivc, ktp, 11. února 2019

Česká Lípa chce nejpozději příští rok zahájit rekonstrukci Jiráskova divadla. O jeho obnově se ve městě diskutuje zhruba 20 let, zvažovala se i výstavba nové divadelní budovy nebo přesun divadla do Kulturního domu Crystal. Po letech diskusí se ale město vrátilo k rekonstrukci staré budovy. Autorem projektu je Adam Rujbr, náklady se odhadují na 180 milionů korun. Pokud vše dobře půjde, mohly by práce začít na sklonku letošního roku nebo v roce následujícím, řekla ČTK starostka Jitka Volfová (ANO).

Práce
Národní památkový ústav (Praha) - konkurz (koordinátor/ka)

www.npu.cz, 14. února 2019

Generální ředitelství Národního památkového ústavu přijme koordinátora/koordinátorku projektu Odborné vzdělávání pracovníků NPÚ jako nástroj pro zvýšení efektivnosti a péče o kulturní dědictví v ČR.

Muzeum regionu Valašsko - konkurz (kastelán/ka zámku)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 14. února 2019

Požadujeme: VŠ vzdělání v oboru památkové péče výhodou. Prokazatelnou praxi v oblasti kulturního dědictví na vedoucí pozici min. tři roky, znalost problematiky státní památkové péče a péče o mobiliární fondy výhodou. Orientace v ekonomické agendě správy památkového objektu, znalost práce v oboru výhodou - správa a údržba památkového objektu. Řidičský průkaz skupiny B. Znalost práce na PC na velmi dobré úrovni. Aktivní znalost nejméně jednoho světového jazyka, zkušenosti s psaním a vedením projektů výhodou. Komunikativnost, organizační schopnosti, spolehlivost, flexibilita, loajalita, ochota dále se vzdělávat. Trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost.

Národní památkový ústav (Praha) - konkurz (administrativní pracovník)

www.npu.cz, 14. února 2019

Generální ředitelství Národního památkového ústavu přijme administrativního pracovníka/pracovnici pro projekt Odborné vzdělávání pracovníků NPÚ jako nástroj pro zvýšení efektivnosti a péče o kulturní dědictví v ČR. Hlavním úkolem bude administrativní podpora projektu včetně přípravy a koordinace edukačních aktivit.

Muzeum Blanenska - konkurz (dva konkurzy)

www.cz-museums.cz, 14. února 2019

Muzeum Blanenska, p. o., hledá do svého týmu dva kolegy na pozice průvodce/průvodkyně – edukátor/edukátorka v kultuře, propagační pracovník/pracovnice a průvodce/průvodkyně – administrativní pracovník/pracovnice.

Muzeum a galerie Orlických hor - konkurz (kurátor/ka)

www.cz-museums.cz, 14. února 2019

Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou vyhlašuje výběrové řízení na pozici kurátor/kurátorka fondu výtvarného umění a vedoucí Orlické galerie.

Asociace nezávislých divadel ČR - konkurz (PR)

AND ČR, 14. února 2019

Pohybujete se v prostředí nezávislého divadla a baví vás PR? Zajímáte se o kulturní politiku? Chtěl/a byste být v centru změn nezávislé kultury k lepšímu?

PLATO Ostrava - konkurz (externí lektoři)

PLATO Ostrava, příspěvková organizace, 14. února 2019

Poptávka po galerijních edukacích v galerii PLATO stále roste, a proto hledáme na externí spolupráci kolegy pro vedení školních vzdělávacích programů.

Showroom Heleny Dařbujánové - konkurz (brigádník)

DAD studio s. r. o, 13. února 2019

Showroom Heleny Dařbujánové hledá na pátek a sobotu spolehlivého a milého brigádníka/studenta se zájmem v oblastech designu, umění a architektury. Požadujeme komunikativnost v českém a anglickém jazyce. Nástup na pozici již 22. a 23. února 2019.

Divadlo pod Palmovkou - konkurz (manažer/ka sociálních sítí a obchodu)

Divadlo pod Palmovkou, 13. února 2019

Divadlo pod Palmovkou vypisuje výběrové řízení na pozici manažera/ky sociálních sítí a obchodu.

Oslavy 17. listopadu Korzo Národní – konkurz (backoffice, asistent/ka)

Díky, že můžem, z. s., 13. února 2019

Do našeho týmu (spolku Díky, že můžem) hledáme posilu na pozici backoffice, asistent/ka. Pojď s námi připravovat oslavy 17. listopadu!

Divadlo pod Palmovkou- konkurz (PR a marketingový manažer/ka)

Divadlo pod Palmovkou, 13. února 2019

Divadlo pod Palmovkou vypisuje výběrové řízení na pozici PR a marketingového manažera/ky.

Divadlo Petra Bezruče - konkurz (umělecký šéf/ka)

Divadelní společnost Petra Bezruče, s.r.o., 13. února 2019

Divadelní společnost Petra Bezruče, s. r. o., jako provozovatel Divadla Petra Bezruče vypisuje výběrové řízení na funkci uměleckého šéfa/umělecké šéfky. Vybranému uchazeči nabízíme možnost po domluvě doplnit stávající soubor o dramaturga a dva členy hereckého souboru.

Pražské Quadriennale - konkurz (lokační manažeři + asistenti produkce)

www.pq.cz, 13. února 2019

Pražské Quadriennale hledá do svého týmu nové kolegy/ně na pozice lokačních manažerů a asistentů produkce pro jednotlivé projekty PQ 2019.

Muzeum romské kultury - konkurz (personalistka, mzdová účetní a referentka majetkové správy)

Muzeum romské kultury, 12. února 2019

Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace, vypisuje výběrové řízení na pozici personalista/ka, mzdová/ý účetní a referent/ka majetkové správy.

Muzeum romské kultury - konkurz (Ekonomicko-správní oddělení)

Muzeum romské kultury, 11. února 2019

Máte VŠ vzdělání ekonomického směru a rádi byste se podíleli na tvorbě finančních plánů a rozpočtů v instituci zřizované Ministerstvem kultury? Hledáme vedoucí/ho Ekonomicko-správního oddělení.

Muzeum romské kultury - konkurz (Lektorské oddělení)

Muzeum romské kultury, 11. února 2019

Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace, vypisuje výběrové řízení na pozici vedoucí/ho Lektorského oddělení.

A4 - Priestor súčasnej kultúry (Bratislava) - konkurz (manažér/ka PR a marketingu)

Flash Art týdenní přehled, 11. února 2019

Ak sa vám páči, čo robíme, máte predošlé skúsenosti s PR a ste zorganizovaní, pošlite nám svoj životopis a motivačný list.

Divadlo J. K. Tyla - konkurz (opera Korunovace Poppey)

www.divadlo.cz, 11. února 2019

Hledáme adepty na hlavní role všech příslušných hlasových oborů do opery Claudia Monteverdiho Korunovace Poppey, jejíž premiéra se uskuteční 18. dubna 2020 ve Velkém divadle.

Národní galerie Praha - konkurz (asistent/ka Oddělení vzdělávání NGP)

Národní galerie Praha, 8. února 2019

Národní galerie Praha vyhlašuje výběrové řízení na pozici asistenta/dokumentátora Oddělení vzdělávání.

Národní galerie Praha - konkurz (asistent/ka Sbírky moderního a současného umění)

Národní galerie Praha, 8. února 2019

Národní galerie Praha hledá vhodného kandidáta na pozici asistenta/dokumentátora sbírky.

Národní galerie Praha - konkurz (kurátor/ka Sbírky moderního a současného umění)

Národní galerie Praha, 8. února 2019

Národní galerie Praha vyhlašuje výběrové řízení na pozici kurátora/ky SMSU.

Copy it right!
Přepisování, kopírování, zobrazování a užívání obsahu i jeho odvozenin je možné, a to s uvedením zdroje.
Institut umění – Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
T +420 224 809 119
E info@culturenet.cz
www.culturenet.cz
Pokud se chcete odhlásit ze zasílání aktualit, prosím, klikněte zde.