/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Cross Attic hledá divadelní vědkyni-vědce/teoretičku-teoretika pro dlouhodobý výzkum

Příležitosti

Cross Attic je nový půdní prostor, který vznikl v roce 2017 a od té chvíle nalézá své místo na mapě nezávislých prostorů v Praze, regionu, i v mezinárodním kontextu. Hledáme teoretika/čku, který/á by s námi hledal/a otázky a odpovědi spojených se směřováním nezávislé scény a usazoval/a je v teorii.

Cross Attic je nový půdní prostor, který vznikl v roce 2017 a od té chvíle nalézá své místo na mapě nezávislých prostorů v Praze, regionu, i v mezinárodním kontextu. Hledáme teoretika*čku, který/á by s námi hledal/a otázky a odpovědi spojených se směřováním nezávislé scény a usazoval/a je v teorii.

Je pro nás zásadní si klást otázky o zodpovědnosti a zaměření činnosti kulturního prostoru s ohledem na vývoj pražské nezávislé scény. Zajímá nás zpochybňovat/dotazovat/definovat a redefinovat dopad a smysl našich vlastních aktivit v kontextu ostatních prostorů a umělecké komunity. Je pro nás klíčové znovu nacházet svou pozici, ptát se diváků i umělců na jejich potřeby, přání a reflektovat je v naší činnosti.

Hlavními body dlouhodobého výzkumu by mělo být
- co znamená založit nový prostor pro performativní umění? Jaké jsou jeho možnosti/limity?
- jaké jsou prostředky k etablování na kulturní mapě Prahy?
- jakou náplň by měl mít hlavní směr jeho činnosti s ohledem na lokalitu a potřeby umělecké komunity?
- jakou nese odpovědnost?
- jak lze nově vznikající prostor a současné trendy performativního umění reflektovat v divadelní vědě/teorii?

Hledáme do kolektivu divadelní vědkyni*vědce / teoretičku*teoretika performativního umění, který/á by s námi v průběhu minimálně jednoho roku trávil čas, vedl s námi dialog a pomáhal nám reflektovat naši činnost.
Ideální kandidát má zájem o současné performativní umění, mezinárodní přesah, netradiční přístup (umělecký i vědecký) a ochotu dlouhodobého zkoumání.

Můžeme nabídnout
- přístup ke všem materiálům, textům, myšlenkám, které se pojí s vytvářením a etablováním kulturního prostoru
- lokální i mezinárodní síť kontaktů (uměleckých i akademických)
- menší honorář za vzniklé texty
- podporu na shánění dalších financí/grantů
- finanční podporu výjezdů do zahraničí/účasti na seminářích – workshopech – přednášek

Jak se přihlásit?
- nejjednodušším možným způsobem. Napsat e-mail na E cross.attic@gmail.com
1) do e-mailu napište
- pár vět o sobě. Váš background – výchozí bod. (nevyžadujeme limitující CV! Raději napište víc osobně)
- co nejvíc ovlivnilo vaše vnímání/myšlení – co vás zajímá v kontextu performativního umění.
- jaký máte vztah k teorii – vědě. Minulost (zkušenosti) – přítomnost (současný vztah) – budoucnost (vize, přání, sny)
- ukázku jedné teoretické/vědecké práce

Termín uzávěrky: 17. února 2019

Osobní setkání budou probíhat na začátku března.

O CROSS ATTIC

Cross Attic je nový prostor a platforma pro nezávislé performativní umění, která se objevila na pražské scéně na jaře 2017. Zaměřuje se na experimenty, podporu vycházejících umělců a mezinárodní networking.
Za krátkou dobu své kontinuální aktivity Cross Attic organizuje jeden z největších festivalů performance artu v ČR (40 umělců ze 20 světových zemí – 2018), skrze rezidentní program podporuje umělce z ČR, Argentiny, Německa, Japonska…, je vybranou institucí pro prestižní Visegradskou rezidenci, podílí se na festivalech jako je Žižkovská Noc, Alternatïva – festival nezávislé ukrajinské kultury, mezinárodní festival storytellingu, Prague Nonverbal, je iniciátorem projektu PRALIN spojujícího nezávislou scénu v Praze a Berlíně, partnerem visegradských projektů YoungVisegradImagiNation, Moving Visegrad. Skrze platformu Artists Crossings zaměřenou na mezinárodní umělce pořádá tourné po ČR a zahraničí – mimo jiné i na plzeňský festival Divadlo. Zve a hostuje řadu oceňovaných zahraničních i tuzemských hostů (Teatr Wegajty, Divadlo Continuo, Novogo Fronta, Cink cink cirk). Projekty vzniklé v Cross Attic se objevily na festivalech v Šanghaji, Maďarsku, Polsku a dalších. Pořádá participační a interdisciplinární projekty zaměřené na aktuální společensko-politická témata a mnoho dalších. Zároveň je mezinárodním networkem pro širokou škálu umělců různých přístupů v živém i výtvarném umění.

Cross Attic hledá divadelní vědkyni-vědce/teoretičku-teoretika pro dlouhodobý výzkum


Zdroj: Cross Attic