Uzávěrka 31. 1.

SoundCzech – konkurz (projektový manažer/ka Sekce klasické hudby)

Publikováno 15. 12. 2020

Institut umění – Divadelní ústav (IDU) vypisuje výběrové řízení na pozici projektového manažera/ky Sekce klasické hudby v rámci projektu SoundCzech.

Náplň práce:

  • Prezentace a propagace české klasické hudby na mezinárodních konferencích (prioritní je podpora současné klasické hudby)
  • Navazování spolupráce se zahraničními partnery
  • Udržování kontaktů s českými hudebními a kulturně-politickými organizacemi
  • Organizace vzdělávacích workshopů pro mladé hudebníky
  • Tvorba propagačních materiálů pro zahraniční trh
  • Správa adresáře
  • Fundraising a navazování partnerské spolupráce

Požadujeme:

  • Všeobecný přehled o scéně klasické hudby v ČR (včetně současné a filmové tvorby), aktivní síť kontaktů
  • Zkušenosti s řízením projektů či uměleckým managementem
  • Orientace na mezinárodním hudebním trhu se zaměřením na klasickou hudbu
  • Anglický jazyk na minimální úrovni B2 slovem i písmem
  • Samostatnost, aktivní přístup
  • Vzdělání v oblasti muzikologie či hudebního managementu výhodou

Nabízíme:

  • Podílet se na prezentaci české klasické hudby v zahraničí
  • Příležitost uplatňovat vlastní nápady, práci v tvůrčím týmu
  • Benefity vyplývající z práce v kulturní instituci (volné vstupy na kulturní akce, konference v ČR i zahraničí)
  • Práci na poloviční úvazek, flexibilní pracovní dobu a možnost home-office
  • Kancelář v centru Prahy

Začátek spolupráce dle dohody, ideálně od 1. 3. 2021.

Strukturovaný životopis a motivační dopis (maximálně jedna normostrana) zašlete e-mailem do neděle 31. ledna 2021 do 24.00 na adresu , kam můžete směřovat i veškeré dotazy.

Vybraní uchazeči/uchazečky budou následně přizváni k osobnímu pohovoru v průběhu února 2021.