Uzávěrka 27. 7.

Národní knihovna ČR – konkurz (systémový inženýr/referát výzkumu a vývoje)

Publikováno 8. 7. 2020

Národní knihovna České republiky hledá uchazečku/uchazeče na obsazení pracovního místa systémový inženýr/referát výzkumu a vývoje.

Požadujeme:

  • započaté studium VŠ (informační nebo odpovídající humanitní zaměření – výhodou)
  • znalost českého a anglického jazyka na úrovni porozumění odbornému textu
    a dokumentaci
  • chuť učit se a schopnost samostatného rozvoje, empatie
  • výhodou jedno z:
    • znalost unixových systémů (na úrovni sysadmina)
    • znalost Python nebo Java
    • znalost DH metod

Náplň práce:

  • jedinečná možnost účastnit se zavádění machine learning do organizace, utváření nového Referátu výzkumu a vývoje a přípravy digitální laboratoře pro výzkum autorství
  • harvesting a sesazování dat, testování softwarových nástrojů
  • provoz registratur a možnosti automatizace
  • samostatné formulování vývoje nových funkcionalit, dokumentace postupů a use case

Nabízíme:

  • možnost sáhnout si na enterprise systémy a virtualizaci, příp. účast v různých výzkumných a příp. i mezinárodních projektech
  • propojení s dalšími prostředími výzkumu a vývoje a práce v přátelském kolektivu
  • stabilní pracovní poměr s částečnou flexibilitou místa a času (nejde o projektové místo)
  • zařazení v platové třídě 13 (dle NV č. 341/2017 Sb., ve znění pozdějších předpisů)
  • široké spektrum benefitů: 5 týdnů dovolené, až 5 dní volna z kolektivní smlouvy, stravenky, zvýhodněné vstupy do divadel, akcí v Klementinu, AMG karta opravňující k bezplatným nebo zvýhodněným vstupům do muzeí a galerií

Nástup od 1. 8. 2020 nebo dle dohody.

V případě zájmu zašlete prosím nejpozději do 27. 7. 2020 profesní životopis a motivační dopis na e-mailovou adresu , do předmětu zprávy uveďte Systémový inženýr RVV.

Vybraní uchazeči budou pozváni na osobní pohovor.