Uzávěrka 15. 12.

Galerie Klatovy/Klenová – konkurz (kurátor/ka sbírek a výstav)

Publikováno 10. 11. 2020

Galerie Klatovy/Klenová hledá do svého pracovního týmu kurátora/ku sbírek a výstav.

Náplň práce:

  • Příprava výstav ze sbírkových fondů a z externích zdrojů (výpůjčky výtvarných děl na výstavy a jejich vrácení, výpůjční smlouvy včetně protokolů o stavu. Monitoring stavu vystavených exponátů a prostředí z hlediska požadované ochrany děl. Plánování a realizace transportů výstav).
  • Příprava propagace výstav, její zajištění a kontrola realizace.
  • Příprava žádostí o granty.
  • Příprava doprovodných publikací k připravovaným výstavám, spolupráce s grafikem a tiskárnou.
  • Spolupráce s edukátory a kustody.

Požadavky:

  • Vysokoškolské vzdělání v oboru historie umění.
  • Schopnosti organizační a týmové práce.
  • Práce s informačními technologiemi.
  • Samostatnost, spolehlivost, flexibilita.
  • Znalost angličtiny, němčiny výhodou.
  • Aktivní řidič.

Nabízíme:

  • Plný pracovní úvazek.
  • Platové zařazení podle platných předpisů.
  • Zajímavou práci v tvůrčím kolektivu.
  • Služební byt na Klenové.

Obsah přihlášky:

  • Strukturovaný životopis.
  • Přehled dosavadní praxe.

Termín podání přihlášky: 15. 12. 2020

Nabídky posílejte na adresu: Galerie Klatovy/Klenová, p. o., Klenová 1, 340 21 Janovice nad Úhlavou nebo elektronicky: .