Inzerce

Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER jako ukázka mravenčí práce studentů divadelních škol

Publikováno 6. 3. 2023

Od 28. března do 1. dubna do Brna zavítá devět souborů, aby na prknech místních divadel ukázaly svou práci v rámci Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER, který každoročně připravují studenti Divadelní fakulty JAMU. Letošním tématem je Anthills (Mraveniště).

 

Mraveniště je prostor koncentrace a spolupráce. Setkání škol jako setkání mravenčích kolonií. Hemžení jako způsob existence. Co je podmínkou tohoto společného hemžení? Mraveniště je místem přísné hierarchie. Každý mravenec má své místo a úkol. Je tato hierarchizace udržitelná i v divadelním světě? A jaké jsou její kořeny?

Na přelomu března a dubna přijedou do Brna studenti nejen ze sousedních států, ale také z Gruzie, Velké Británie, Slovinskanebo Bulharska. Jejich inscenace bude možné zhlédnout v Centru experimentálního divadla, Divadle na Orlí a Studiu Marta. Nebude chybět čtyřčlenná mezinárodní umělecká porota, která se profesně představí na ENC: TALK. Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER je nesoutěžní, studenti však mohou získat Ocenění Marta za mimořádné umělecké počiny či Ocenění ředitele festivalu.

V rámci OFF programu se můžete těšit na zahajovací ceremoniál a následný koncert kapel na Moravském náměstí, nebo večírky, které se budou denně soustředit na jiný hudební žánr. Přestože je festival hlavně o zážitcích, zábavě, výměně zkušeností, či navazování nových přátelství, věnuje se i vážnějším tématům prostřednictvím workshopů, přednášek nebo diskusí (nejen) o politicko-kulturním prostředí států Visegrádské skupiny.

Letošními ambasadory festivalu jsou Jana Plodková, Václav NeužilJarosav Plesl, který na SETKÁNÍ/ENCOUNTER vzpomíná:

„Chtěl bych říct, jak jsme se studenty ostatních divadelních škol mluvili o divadle a herectví, vytvářeli si přehled a názor na to, co se v herectví a jeho formách děje. Vlastně to byl vždy nádherný mejdan, kde se probíralo a odehrávalo opravdu všechno. Ale to k tomu patří! K mladým lidem, studentům uměleckých škol, k divadlu…“

Podrobnější informace, aktualizace a novinky najdete na našich webových stránkách www.encounter.cz nebo na sociálních sítích.