Culturenet.cz
Vážení přátelé,

přinášíme Vám nejnovější aktuality webu Culturenet.cz.

Váš Institut umění
Granty/stipendia
Byla vyhlášena pilotní výzva Makers´ Mobility

www.kreativnievropa.cz, 25. června 2019

Evropská komise vyhlásila pilotní výzvu Makers´ Mobility.

Kreativní Evropa podpoří západní Balkán

www.kreativnievropa.cz, 19. června 2019

Spolupracujete s partnery ze západního Balkánu? Pak právě pro vás a vaše partnery připravuje Evropská komise speciální výzvu na podporu zemí západního Balkánu s rozpočtem 5 milionů eur. Hlavním cílem této výzvy bude profesionalizace kulturních a kreativních odvětví v tomto regionu a větší propojení s členskými státy EU.

Granty i-Portunus - výsledky první výzvy

www.kreativnievropa.cz, 19. června 2019

Pilotní evropský projekt programu Kreativní Evropa i-Portunus vyhlásil výsledky první výzvy na podporu krátkodobé mobility v Evropě, v rámci které podpoří 122 umělců a kulturních profesionálů z oblasti výtvarného a scénických umění v celkové výši 252 300 eur.

Rezidence
České literární centrum nabízí rezidenční pobyt ve Worpswede (Německo)

https://www.czechlit.cz/, 25. června 2019

Vybraná autorka/autor stráví měsíc v umělecké kolonii ve Worpswede.

Rezidenční program Villa Ruffiex (Švýcarsko) - výzva pro umělce/kyně a badatele/ky z různých oborů

www.chateaumercier-residence.ch/artists/hom, 20. června 2019

Rezidenční pobyt ve švýcarském Valais je určený profesionálním umělcům/kyním a badatelům/kám působícím v oboru literatury, divadla, výtvarného umění, hudby a kinematografie.

Příležitosti
Pozvánka na V. doktorandské sympozium Katedry divadelních studií - výzva

Katedra divadelních studií Filozofické fakulty MZ, 27. června 2019

Jménem Katedry divadelních studií Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v  Brně si Vás dovolujeme pozvat na V. doktorandské sympozium, které se koná 1. a 2. listopadu 2019 v Univerzitním centru Telč. 

Site-specific festival v Káznici (Brno) - výzva

Faktor K. (15. až 18. října 2019). Výzva umělcům, uměleckým skupinám i jednotlivcům, aktivním zájemcům o dění v káznici k spoluúčasti na tvorbě programu kulturního festivalu + konference o přítomnosti a budoucnosti tohoto objektu.

Mezinárodní taneční filmový festival v Bukurešti - výzva v r. 2019

http://www.bidff.ro, 26. června 2019

Mezinárodní taneční filmový festival v Bukurešti vybízí filmové režiséry, choreografy, výtvarné umělce, animátory a hudebníky, aby přihlásili své krátké filmy či scénáře do pátého ročníku festivalu.

Galerie Fotografic - Open Call 2020

Fotografic, spolek pro současné umění, 26. června 2019

Vyhlašujeme otevřenou výzvu na výstavní projekty pro rok 2020. Galerie Fotografic v Praze se dlouhodobě zaměřuje na prezentaci současné fotografie, včetně nejrůznějších experimentů a multimediálních přesahů do dalších uměleckých žánrů.

Najděte si partnera pro evropský projekt

www.kreativnievropa.cz, 25. června 2019

Pokud hledáte partnery pro váš projekt v rámci výzvy na podporu Evropských projektů spolupráce (program Evropské unie Kreativní Evropa), existuje několik možností. Vzhledem k tomu, že do projektů vstupují partneři organizačně, obsahově, ale zejména i finančně, důrazně doporučujeme partnery před podáním žádosti osobně poznat, získat reference.

Společnost Josého Besprosvany (Belgie) hledá partnery pro kulturně-vzdělávací projekt

www.kreativnievropa.cz, 25. června 2019

Asociace “Georgian Design & Artists” (Rumunsko) hledá iniciátora kulturního projektu

www.kreativnievropa.cz, 25. června 2019

Divadlo Luciana Pavarottiho (Itálie) hledá partnery pro vzdělávací projekt

www.kreativnievropa.cz, 25. června 2019

Institut Per Artem (Slovinsko) hledá iniciátora kulturních projektů

www.kreativnievropa.cz, 25. června 2019

Slovinský institut klasické hudby Per Artem hledá instituce zaměřené na klasickou hudbu a hudební festivaly pro spolupráci na kulturních projektech. Per Artem chce založit dlouhodobou spolupráci, která bude pomocí různých projektů podporovat hraní klasické hudby (např. na hudebních festivalech) a zvyšovat o ní povědomí.

Pošlete vaše nominace na Česko-německou novinářskou cenu 2019

Česko-německý fond budoucnosti, 25. června 2019

Česko-německý fond budoucnosti vyhlásil Česko-německou novinářskou cenu 2019

Hledáme zkušebnu pro smyčcový orchestr

Nadační fond Harmonie, 25. června 2019

Zkušebna by měla být k dispozici od září do června 2019 každý čvrtek od 15.45 do 19.15.

Přihlaste svůj krátký film na Zubroffka International Short Film Festival

Popular z. s., 24. června 2019

Mezinárodní festival krátkých filmů Zubroffka se koná v Białystoku v Polsku od 4. do 8. 12. 2019.

Galéria Miloša Alexandra Bazovského (Trenčín) - výzva pro umělce a kurátory na rok 2020

www.gmab.sk, 24. června 2019

Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne formou otvorenej výzvy ponúka priestor na zrealizovanie projektov pre slovenských i zahraničných výtvarníkov a kurátorov.

Katedra tance otevírá kurz DVPP Taneční a pohybová výchova

www.divadlo.cz, 24. června 2019

Katedra tance pořádá v systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) v programu celoživotního vzdělávání dvouletý kurz (čtyři semestry) Taneční a pohybová výchova. Nový kurz bude zahájen v únoru 2020. Tento kurz se otevírá jednou za dva roky.

Cena Věry Jirousové 2019 - VI. ročník ceny pro výtvarné kritiky - výzva

Akce CCA, 24. června 2019

Cílem ceny určené začínajícím i etablovaným kritikům výtvarného umění je zviditelnit tento obor a poukázat na práci autorů, která je pro oblast umělecké kritiky dlouhodobým přínosem. Současně Cena Věry Jirousové podporuje začínající autory a pomáhá jim při hledání prvních příležitostí pro publikaci jejich textů.

Akce
CinEd a Letní filmová škola uvádí: seminář filmové výchovy

AČFK, 27. června 2019

Hlasíme nový semináře filmové výchovy CinEd! Seminář se bude konat během festivalu Letní filmová škola, a to 27. 7. 2019 od 9.30 do 12.30 v Klubu Kultury 2, Hradební 1198, Uherské Hradiště.

Přihlaste se na workshopový ProART Festival 2019

spolek ProART, 26. června 2019

Workshopový festival tance, zpěvu, herectví, tvůrčího psaní.

Mariam Elnozahy: Open Society pro koho? - přednáška

tranzit.cz, 25. června 2019

Přednáška se zaměří na historii a logiku fungování nadace Open Society Foundation na Blízkém Východě a v bývalém východním bloku.

Konference o dobrovolnictví 2019

https://docs.google.com/, 24. června 2019

Na jaká témata se můžete těšit? Dobrovolnictví v charitativních obchodech, dobrovolnictví ve věznicích, dobrovolnictví v komunitě, firemní dobrovolnictví, dobrovolnictví se počítá či online dobrovolnictví.

Publikace
Praha světová: Devět rozhovorů o hlavním městě - publikace

www.ivysehrad.cz, 25. června 2019

Publikace představuje rozhovory s vynikajícími odborníky, kteří z hlediska svých profesí město hodnotí a upozorňují i na nebezpečí, která mu hrozí.

Vychází závěrečná publikace projektu Creative Lenses

www.kreativnievropa.cz, 28. května 2019

V rámci čtyřletého evropského projektu Creative Lenses vychází poslední publikace Models to Manifestos. Jedná se o koncepční materiál, který se skládá z postřehů, výměn názorů a debat, jenž vznikli v rámci tohoto projektu.

Stalo se
Předseda ČSSD požádá Babiše o kompetenční žalobu, bude-li Zeman se jmenováním min. kultury otálet

ČTK, 27. června 2019

Předseda ČSSD Jan Hamáček napíše premiérovi Andreji Babišovi (ANO), aby hned v pondělí na prezidenta podal kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu, pokud Miloš Zeman do neděle neřekne, kdy jmenuje ministra kultury. Novinářům to dnes řekl místopředseda sociální demokracie Ondřej Veselý. Prezident by podle něj měl co nejdřív oznámit termín, kdy jmenuje do čela resortu Michala Šmardu namísto Antonína Staňka. ČSSD netrvá na tom, aby změna byla ze dne na den, Zeman ale nesmí otálet.

Prezident by měl podle více než třetiny lidí s výměnou ministra kultury počkat na vyjasnění situace

https://www.irozhlas.cz/, 27. června 2019

Prezident Miloš Zeman by podle 36 procent lidí měl s výměnou na postu ministra kultury počkat na vyjasnění situace. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu, který pro Český rozhlas tento týden vypracovala agentura Median na vzorku více než tisíce respondentů. ČSSD žádá odvolání svého dosavadního ministra Antonína Staňka, kterého by měl vystřídat místopředseda strany Michal Šmarda.

V Národním divadle hrozí stávka

https://www.novinky.cz/, 26. června 2019

Odborové organizace zastupující všechny zaměstnance Opery Národního divadla a Státní opery vyhlásily ve středu stávkovou pohotovost, sdělil Jiří Dokoupil, prezident Unie orchestrálních hudebníků ČR. Vedení vyčítají nekoncepční a netransparentní řízení.

Na MK vzniká nová pracovní skupina pro posouzení potřeby výstavby nové budovy Národní knihovny

www.mkcr.cz, 25. června 2019

Ministr kultury Antonín Staněk otevřel otázku výstavby nové budovy Národní knihovny přípravou pracovní skupiny, která má za cíl posoudit potřeby nového sídla této významné kulturní a vzdělávací instituce a také navrhnout kroky pro jeho případnou realizaci. „Jsem velmi rád, že znovu otevíráme debatu o tolik potřebné stavbě nové knihovny,“ řekl Antonín Staněk.

Vítězové Ceny EU za literaturu 2019

www.kreativnievropa.cz, 25. června 2019

Bylo vyhlášeno čtrnáct nových laureátů Ceny EU za literaturu. Jejich jména oficiálně představil rumunský ministr kultury a národní identity Valer-Daniel Breaz a evropský komisař pro vzdělání, kulturu, mládež a sport Tibor Navracsics. K vyhlášení došlo v prostorách stálého zastoupení Rumunské republiky při EU v Bruselu.

Otevřený dopis České komise pro UNESCO

https://www.mzv.cz/, 24. června 2019

Otevřený dopis České komise pro UNESCO, adresovaný předsedovi vlády České republiky Andreji Babišovi ve věci věcného záměru stavebního zákona.

Memorandum k Národní galerii 21. století

Vít Havránek, 21. června 2019

Po odvolání generálního ředitele NGP a ředitele MUO, jež vedla k formulaci celé řady institucionálních i osobních stanovisek (Dopis UHS ministru kultury ve věci situace v galeriích v Praze, Brně a Olomouci 29. 4. 2019, Prohlášení Rady galerií ČR ke vzniklé situaci v Národní galerii v Praze a Muzeu umění Olomouc ze dne 20. 5. 2019 ad.), považujeme za nutné navrhnout ministrovi kultury ČR konkrétní kroky, které překračují rámec krátkodobých činů.

Nová etapa, nebo demolice Českého literárního centra?

www.iliteratura.cz, 21. června 2019

Minulý týden došlo k několika významným změnám uvnitř Českého literárního centra. iLiteratura se prezentaci české literatury ve světě, jíž se ČLC již více než dva roky zabývá, věnuje opakovaně, a proto oslovila aktéry změn, aby je popsali podrobněji.

Práce
Muzeum loutek Západočeského muzea - konkurz (pedagog/žka)

https://www.cz-museums.cz/, 27. června 2019

Muzeum loutek Západočeského muzea v Plzni hledá vhodného kandidáta na pozici pedagoga/žky.

Muzeum jižního Plzeňska - konkurz (kurátor/ka)

https://www.cz-museums.cz/, 27. června 2019

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích vypisuje výběrové řízení na obsazení místa kurátor sbírkových fondů.

Regionální muzeum v Mikulově - konkurz (průvodce)

https://www.cz-museums.cz/, 27. června 2019

Regionální muzeum v Mikulově hledá průvodce na léto.

Albatros Media - konkurz (copywriter/ka)

https://www.albatrosmedia.cz/, 27. června 2019

V Albatros Media je naším posláním otevírat světy příběhů a poznání a obohacovat životy dětí i dospělých. Jsme lídrem knižního trhu, v našich 16 nakladatelstvích vydáváme kolem 2 000 knih ročně v tištěné, elektronické i audio verzi. Jsme stabilní prosperující firma s historií od roku 1949 a díváme se i do budoucna – inovujeme a nabízíme zákazníkům řadu nových aplikací podporujících čtení u dětí nebo začínající autory prostřednictvím aplikací Booko, Storki, Storyme, Pointa.

Hudební škola YAMAHA - konkurz (lektork/ka - keyboard)

www.facebook.com, 27. června 2019

Jedná se o skupinovou výuku hudebních programů pro děti od 6 let, mládež, dospělé i seniory Výuka probíhá v odpoledních hodinách, v pravidelných časech a dnech. Pracovní poměr může být sjednán na DPP nebo ŽL v rozsahu 2 až 15 hodin týdně, v závislosti na Vašich časových možnostech.

Český rozhlas Vltava - konkurz (sociální sítě)

https://rozhlas.jobs.cz/, 27. června 2019

Český rozhlas Vltava hledá vhodné uchazeče/uchazečky na pozici editora/ky sociálních sítí.

Aukční dům Sýpka hledá pracovníka/ci

www.facebook.com, 27. června 2019

Zavedený aukční dům sídlící v Brně a Praze hledá primárně do své brněnské galerie nového pracovníka. Pracovní náplň je široká od administrativní činnosti po práci s výtvarným uměním, zahrnuje každodenní kontakt s uměleckými díly, tvorbu katalogu, přípravu a produkci aukcí a jednání s významnými klienty.

Cihelna Gallery v Praze 1 na Malé Straně doplňuje tým

KERS Investment s. r. o., 27. června 2019

Cihelna – galerie současného českého designu a umění, hledá vhodného uchazeče/uchazečku na HPP s profesionálním přístupem, kreativitou, časovou flexibilitou, samostatností a pečlivostí.

Městská knihovna v Benešově - konkurz (ředitel/ka)

Město Benešov, 27. června 2019

Rada města Benešov vyhlašuje výběrové řízení na ředitele Městské knihovny Benešov.

Navarila - konkurz (asistentka prodeje)

NAVARILA s. r. o., 25. června 2019

Do autorského butiku v centru Prahy hledáme milou, usměvavou a zodpovědnou holku na pozici asistentky prodeje.

Janáčkova filharmonie - konkurz (anglický roh/hoboj)

Janáčkova filharmonie Ostrava, 25. června 2019

Jedná se o místo hráče anglického rohu s povinností II. hoboje (plný úvazek). Konkurz se uskuteční 3. 9. 2019 od 14 hod. v sídle Janáčkovy filharmonie Ostrava, 28. října 124, Ostrava 1 (zkušebna JFO).

Janáčkova filharmonie - konkurz (trombón)

Janáčkova filharmonie Ostrava, 25. června 2019

Jedná se o místo I. trombónu s povinností II. trombónu. Konkurz se uskuteční 27. 9. 2019 ve 14 hodin v sídle Janáčkovy filharmonie Ostrava, 28. října 124, Ostrava 1 (zkušebna JFO).

Činohra Národního divadla - konkurz (lektor/ka dramaturgie)

Národní divadlo - Činohra, 24. června 2019

Práce na poloviční úvazek na dobu jednoho roku je určena pro čerstvé absolventy divadelních vysokých škol. Jedná se o startovací pozici, díky které si začínající tvůrci mohou osahat práci ve velké divadelní instituci, podílet se na programu Činohry ND a nabrat nové kontakty. Nástup od ledna 2020.

Městské divadlo Mladá Boleslav - konkurz (řidič)

Městské divadlo Mladá Boleslav, 24. června 2019

Městské divadlo Mladá Boleslav hledá pracovníky na pozici řidiče osobní dopravy na dohodu o pracovní činnosti (do poloviny pracovního úvazku).

Nerudný fest.cz - konkurz (právní asistent)

Nerudný fest.cz, 24. června 2019

Hledáme zodpovědného pracovníka, který rád komunikuje s lidmi, umí zhodnotit rizika a má znalosti práva alespoň na úrovni studenta třetího ročníku Právnické fakulty v Praze, nebo druhého ročníku v Brně. Práci budeš vykonávat pod vedením zkušeného právníka, který agendu spravuje již několik let.

Nerudný fest.cz - konkurz (grantař – specialista)

Nerudný fest.cz, 24. června 2019

Pro dlouhodobou interní či intenzivní externí spolupráci hledáme specialistu pro řízení grantové agendy spolku. Zkušenosti s grantovou agendou jsou podmínkou. Tato klíčová pozice vyžaduje maximální zodpovědnost, schopnost plánování, pečlivost, nasazení a proaktivní přístup.

Nerudný fest.cz - konkurz (projektový manažer/hlavní produkční - senior)

Nerudný fest.cz, 24. června 2019

Do našeho týmu hledáme na dlouhodobou spolupráci zkušeného projekťáka/projekťačku na pozici hlavní/ho produkčního projektu. Máš zkušenosti s řízením velkých projektů s vlastním týmem (klub, festival nebo jiný projet s rozpočtem více než 2M Kč), jsi skvělý leader, rychle se učíš a baví tě nové výzvy?

Nerudný fest.cz - konkurz (vedoucí marketing)

Nerudný fest.cz, 24. června 2019

Do našeho týmu hledáme na dlouhodobou spolupráci zkušeného markeťáka/markeťačku s nadšením pro kulturu. Požadujeme praxi minimálně dva roky, schopnost pracovat s týmem kreativců, vytvářet strategie, plánovat, komunikovat s partnery i dodavateli a koordinovat propagaci napříč platformami.

Svatá Ludmila 1100 let - konkurz (koordinátor/ka aktivit)

Spolek Svatá Ludmila 1100 let, 24. června 2019

Projekt Svatá Ludmila 1100 let zaštiťuje aktivity směřující k výročí 1100 let od smrti kněžny Ludmily, které proběhne v roce 2021 na národní i mezinárodní úrovni.

Památník Lidice - konkurz (asistent/ka)

Filip Petlička, 24. června 2019

Památník Lidice vyhlašuje výběrové řízení na pozici asistenta/ky Mezinárodní dětské výtvarné výstavy.

Pražská kreativní agentura hledá grafika/čku

Kreativní agentura Underline, sídlící v Praze v budově Mánesu, hledá externího grafika/čku. Potřebujeme někoho šikovného, pohotového, kreativního, se smyslem pro detail, kdo zvládá motion graphics.

Bio Central - konkurz (produkční/provozní)

Bio Central, 19. června 2019

Nejlepší kino na východ od Prahy Bio Central v Hradci Králové shání od září nového kolegu. Náplní práce bude mix produkční a provozní práce, práce s lidmi a možná i trochu PR.

Inzerce
Soustřeďme se na nenápadné souvislosti! vyzývá letošní vydání Material Times
Soustřeďme se na nenápadné souvislosti! vyzývá letošní vydání Material Times

Happy Materials s.r.o., 25. června 2019

Mnohé zaznamenáme jen koutkem oka, a přece to utváří svět kolem nás. Čtvrté tištěné číslo Material Times odhaluje živné i sžíravé vazby mezi lidmi, materiály, místy, věcmi a organismy.

4+4 dny v pohybu zvou na festivalovou školu arts managementu
4+4 dny v pohybu zvou na festivalovou školu arts managementu

4+4 dny v pohybu, 2. června 2019

Festivalová škola (9. - 12. říjen 2019) je určena studentům, umělcům a zástupcům organizací působící v oblasti kultury. Cílem festivalové školy je nabídnout účastníkům setkání s renomovanými odborníky z různých oblastí umělecké produkce (fundraising, právo, sebeprezentace, marketing, osobní rozvoj, koučink, zpětná vazba projektů účastníků, ad.).

Copy it right!
Přepisování, kopírování, zobrazování a užívání obsahu i jeho odvozenin je možné, a to s uvedením zdroje.
Institut umění – Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
T +420 224 809 119
E info@culturenet.cz
www.culturenet.cz
Pokud se chcete odhlásit ze zasílání aktualit, prosím, klikněte zde.