Culturenet.cz
Vážení přátelé,

přinášíme Vám nejnovější aktuality webu Culturenet.cz.

Váš Institut umění
Granty/stipendia
Nadace Občanského fóra - výzva grantového řízení na rok 2019

Marcela Urbanová a Václava Parkánová, 30. dubna 2019

Správní rada Nadace Občanského fóra schválila na svém dubnovém zasedání vyhlášení grantového řízení pro rok 2019 v obnově památek, a to ve dvou programech: Opomíjené památky a Památky a zdraví.

EU a AKT spouští nový program na podporu kulturních průmyslů

http://acpculturesplus.eu/?q=en, 26. dubna 2019

Evropská unie a Africká, Karibská a Pacifická skupina států spouští nový program, jehož cílem je udržitelný rozvoj kreativních průmyslů. Součástí programu je dotační schéma určené pro financování audiovizuální produkce.

Plzeň - čtyřletý dotační program na podporu realizace projektu Festival Finále Plzeň 2020-2023

Magistrát města Plzně, 25. dubna 2019

Cílem vyhlášení dotačního programu je prezentace české a slovenské filmové tvorby. Hlavní program projektu „Festival Finále Plzeň“ a jeho doprovodných akcí by měl být určen pro širokou i odbornou veřejnost, obyvatele města Plzně a jeho návštěvníky.

Ministerstvo kultury ČR - 2. výběrové dotační řízení - podpora vydávání české literatury 2019-2020

https://www.mkcr.cz/, 23. dubna 2019

Výběrové dotační řízení je určeno pro fyzické a právnické osoby (s výjimkou státních příspěvkových organizací zřizovaných Ministerstvem kultury) na podporu projektů, realizovaných v České republice. Dotace budou poskytnuty na podporu veřejně prospěšných a nekomerčních projektů. Dotační řízení se nevztahuje na neprodejné publikace a bibliofilie.

Rezidence
Rezidenční pobyt Syros a Tilos, Řecko - výzva

http://rezidence.idu.cz/, 30. dubna 2019

Institut umění – Divadelní ústav ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Institutem úzkosti & Are|are-events.org vypisují výběrové řízení na měsíční tvůrčí pobyt v oblasti performance, fotografie, architektury, výtvarného a angažovaného umění v rámci mezinárodního projektu kurátorky Nadji Argyropoulou a Institutu úzkosti pracovně nazvaného „mêtis. the wave in the mind and fugitive planning“.

Rezidence Embassy of Foreign Artists (Švýcarsko) - výzva

http://www.eofa.ch, 29. dubna 2019

Rezidenční program Embassy of Foreign Artists vypisuje výzvu pro umělce a kulturní profesionály, kteří mají zájem o tříměsíční či šestiměsíční rezidenční pobyt  v Ženevě.

Rezidence v Kunsthalle Gent (Belgie) - výzva pro vizuální umělce/kyně

https://www.kunsthal.gent/en/, 29. dubna 2019

Kunsthalle Gent vypisuje výzvu pro účast na rezidenčním pobytu, jehož cílem je umožnit umělcům rozvíjet vlastní tvorbu a dát jim příležitost zapojit se do činnosti galerie.

2x Open Call: Rezidence Praha - Štrasburk / Rezidence Praha - Antverpy

MeetFactory o. p. s., 24. dubna 2019

MeetFactory vyhlašuje dvě otevřené výzvy: Open Call Rezidence Praha - Štrasburk a Open Call Rezidence Praha - Antverpy.

Rezidence Default 19 (Itálie) - výzva pro umělce/kyně a badatele/ky

https://www.ramdom.net/en/default-19-call-for-part, 21. dubna 2019

Rezidence Default 19 se uskuteční v Gagliano del Capo na jihu Itálie a je určena umělcům a badatelům, kteří se ve svém výzkumu zaměřují na téma odlehlých míst a extrémních krajin.

Příležitosti
3Kurátorky hledají stážistu pro své kulturní projekty v Invalidovně

3Kurátorky, 2. května 2019

Nově vzniklá platforma 3Kurátorky hledá stážisty pro své výstavní projekty v revitalizovaném prostoru Invalidovny v pražském Karlíně.

DRIFT performance - PQ’2019 - open call

Cross Attic, 2. května 2019

Maďarský mezioborový umělec David Somló vyzývá k účasti na performance DRIFT ve veřejném prostoru, která bude mít premiéru v rámci Pražského Quadriennale v sekci ‘Formation’.

International Newsletter - open call

Cross Attic, 2. května 2019

Nový newsletter umožňující sdílet zahraniční umělce pohybující se v ČR, jehož cílem je zvýšení pohybu zahraničních hostů v regionech, decentralizovat umělecké dění v Praze a snížit ekologický dopad umělecké mobility.

Music in Transmission: Teaching and Learning Traditional Music Today - otevřená výzva

NEIRO Association for Expanding Arts z.s., 1. května 2019

Jednodenní sympozium, 12. 9. 2019, Praha.

Umělci žádají v petici Babiše, aby odvolal ministra kultury Staňka

www.idnes.cz, 29. dubna 2019

Zástupci kulturních institucí a umělci sepsali petici, aby premiér Andrej Babiš a předseda sociální demokracie Jan Hamáček odvolali ministra kultury Antonína Staňka. Petici sepsali kvůli odvolání ředitele Národní galerie Praha NGP Jiřího Fajta a ředitele Muzea umění Olomouc Michala Soukupa.

Farmstudio - středisko umění a kultury - otevřená výzva v roce 2019

Pavel Matela, 29. dubna 2019

Výzva k podání uměleckých projektů v prostorách neziskového centra Farmstudio.

Barcelona Dance Award 2020 - výzva

http://barcelonadance.org, 26. dubna 2019

Tanečníci/e, taneční školy, skupiny a soubory se mohou přihlásit do mezinárodní soutěže Barcelona Dance Award 2020.

Kurzy divadelní režie (Berlín) - výzva

https://www.nipai.org, 26. dubna 2019

Nový mezinárodní institut dramatických umění (NIPAI) v Berlíně představuje 18měsíční studijní program zaměřený na divadelní režii, jenž umožňuje částečné dálkové studium.

Musaionfilm 2019 - výzva

www.mkcr.cz, 25. dubna 2019

Letošní Mezinárodní den muzeí 2019 v sobotu 18. května je do 18 hodin zároveň termínem pro on-line přihlášení filmů do letošního 22. ročníku přehlídky muzejních filmů MUSAIONFILM 2019.

Fotograf Open Call

https://fotografmagazine.cz/, 24. dubna 2019

Fotograf si dovoluje přizvat profesionály, amatéry, studentky a studenty k zaslání fotografických projektů. Práce vybrané odbornou komisí budou publikované v tištěné formě čísla časopisu Fotograf.

Magisterský program World Heritage & Cultural Projects for Development (Itálie) - výzva

https://www.itcilo.org/en/training-offer/turin-sch, 24. dubna 2019

Školící středisko ITCILO v Turíně ohlašuje další ročník magisterského programu se zaměřením na světové kulturní dědictví a plánování kulturních projektů. Program umožňuje částečné dálkové studium.

Festival MEETING BRNO 2019 - (asistent produkce - dobrovolník)

MEETING BRNO, 24. dubna 2019

Staň se dobrovolným asistentem produkce MEETING BRNO (29. 5. až 9. 6. 2019) a získáš praxi a zkušenosti, které využiješ ve svém budoucím profesním životě. Tvá odměna bude osvědčení o praxi, pracovní reference a vyhlídka na budoucí profi spolupráci.

Open Call Divadla Kámen

Divadlo Kámen, 24. dubna 2019

Pražské Divadlo Kámen vyhlašuje otevřenou výzvu na výstavní projekty pro období 2019–2020.

Divadlo Stay si - konkurz na (ne)herce

Divadlo Stay si hledá nové zajímavé lidi do spolků a na alternace, důležitá je pro nás osobitost a zodpovědnost, na zkušenostech nezáleží.

UPM s pomocí CZECHDESIGN tvoří stálou expozici designu. Do soutěže hledáme architekty a grafiky

CZECHDESIGN.CZ, z. s., 23. dubna 2019

Expozice bude obsahovat ikonické kousky českého uměleckého řemesla, užitého umění a designu od středověku až po současnost a najde své místo v historické budově musea. Podobu expozice definuje architektonicko-designérská soutěž.

Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2020 - soutež na nový vizuál

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, 23. dubna 2019

Vyhlašujeme veřejnou soutěž na vytvoření jednotného vizuálního stylu projektu: Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2020.

Mezinárodní konference doktorských studií 2019 - Call for Proposals

Janáčkova akademie múzických umění, 23. dubna 2019

Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně vyhlašuje Call for Proposals pro 9. ročník Mezinárodní konference doktorských studií.

Vřejná sbírka na obnovu katedrály Notre-Dame v Paříži

Jan Duda, 23. dubna 2019

Národní technické muzeum za podpory Ministerstva kultury ČR, České filharmonie, Magistrátu hl. m. Prahy a Univerzity Karlovy iniciovalo vznik veřejné sbírky na obnovu katedrály Notre-Dame v Paříži.

In Memoriam: Word hledá účastníky projektu

Dafa Puppet Theatre, 23. dubna 2019

Dafa Puppet Theatre hledá české účastníky mezinárodního projektu In Memoriam: Word. Projekt je organizovaný Divadlem Pôtoň ve spolupráci s Erasmus+ a bude probíhat 1. až 15. 7. 2019 v Bátovcích na Slovensku.

Festival Localize (Německo) - výzva pro umělce/kyně

https://localize.cargo.site, 21. dubna 2019

Kulturní festival Localize v Postupimi vypisuje výzvu pro výtvarné umělce, kteří se ve své tvorbě zabývají tématem ostrova a mají zájem své dílo vystavit v rámci festivalu či se zúčastnit šestitýdenní rezidence.

Archa.Forum: Café for Europe - zapojte se do organizace diskuzí o budoucnosti Evropy! 26. dubna 2019

https://www.divadloarcha.cz/cz/articles/detail/239, 19. dubna 2019

Divadlo Archa ve spolupráci s Forum 2000 hledá pražské a zejména mimopražské partnery, kteří ve svých prostorách zorganizují debatu o Evropě při příležitosti přímého přenosu divadelního představení "Looking for Europe" (Hledání Evropy) francouzského spisovatele a filosofa Bernard-Henri Lévyho.

PQ - otevřená výzva Zahajovací ceremoniál

Lucia Horňáková, 8. dubna 2019

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru vyhlašuje výzvu pro umělce, sportovce a nadšence, kteří se chtějí podílet na Zahajovacím ceremoniálu PQ 2019. Tématem první části ceremoniálu je Zahrada života a bude sestávat z 25 lidských životních příběhů.

Akce
CzechInvest: Kreativní město - konference

CzechInvest, 2. května 2019

9. 5. 2019, Zlínský klub 204, Zlín. Konference otevírá prostor k úvahám, jak v postprůmyslové krajské metropoli spustit revoluci zacílenou na rozvoj kulturních a kreativních průmyslů.

Zahájení programu Kultura v rámci Fondů Norska a EHP

www.eeagrants.cz, 2. května 2019

V úterý 28. května 2019 proběhne v Praze slavnostní zahájení programu Kultura, který v následujících letech podpoří revitalizaci kulturního dědictví, jeho inovativní využití a řadu kulturních a kreativních aktivit, které proběhnou ve spolupráci s Islandem, Lichtenštejnskem a Norskem.

West meets East. Re-UNION - soustředění pro profesionální herce a tanečníky

artplatforma.eu, 30. dubna 2019

Intenzivní Letní & Poetry & Movement soustředění pro profesionální herce a tanečníky “West meets East. Re-UNION”.

Vzdělávací program Plavo Theatre 2019 (Srbsko) - výzva

http://plavopozoriste.org/two-open-weeks-of-plavo-, 28. dubna 2019

Divadelní laboratoř Plavo v Bělehradě vyzývá performativní umělce a umělkyně, aby se zúčastnili dvoutýdenního vzdělávacího programu v červenci 2019.

Bohemistický seminář 2019 - výzva

www.mkcr.cz, 25. dubna 2019

Moravská zemská knihovna vyhlašuje seminář určený pro zahraniční bohemisty. V roce 2019 je realizován ve spolupráci s Pedagogickou a Filozofickou fakultou Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a pod záštitou děkanů obou fakult.

Brno pořádá desátý ročník akce Brno Art Week

TIC BRNO, 25. dubna 2019

Tento týden pořádá Brno pro milovníky umění akci Brno Art Week.

O textilním výtvarnictví s Markétou Vinglerovou

Knihovna UPM, 24. dubna 2019

Beseda v Knihovně UPM v sobotu 18. května 2019 od 16.30.

Pražské Quadriennale 2019 spouští registraci na červnové workshopy

www.divadlo.cz, 23. dubna 2019

Největší divadelní událost roku, Pražské Quadriennale 2019, spouští registraci na workshopy vedené mezinárodně uznávanými odborníky. Workshopy pro více než 400 účastníků z celého světa se budou konat v rámci vzdělávací části projektu PQ Studio od 12. do 15. června 2019.

Akademie IDU: Jak vaši značku vidí vaši klienti? & Marketing na sociálních sítích (14. 5. 2019)

Zveme vás na přednášky Akademie IDU, které se konají 14. května 2019 v kině Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1). Připravili jsme přednášku Petra Pouchlého na téma Jak vaši značku vidí vaši klienti? doplněnou o praktičtější přednášku Marketing na sociálních sítích Jana Koudely.

Publikace
Epistemologie (nových) médií - publikace

https://namu.cz/, 30. dubna 2019

Monografie přináší diferencovanou řadu pohledů na vztah nových médií a jejich teoretické (filozofické) reflexe, včetně reflexe samotné teorie nových médií. Autoři působí na různých vědeckovýzkumných institucích, případně jsou sami praktikujícími umělci. Monografie tvůrčím způsobem zasazuje oblast nových médií do interdisciplinární perspektivy: vztah mezi digitálními médii a teoretickou rovinou je sledován z pohledu přesahu do estetiky, ale i mediálních studií, politologie nebo kognitivní vědy.

Stalo se
Jana Machalická: Ministr kultury naladil servilní notu

https://www.lidovky.cz/, 2. května 2019

Šéfovi resortu kultury Staňkovi se vytýkalo, že je téměř neviditelný, že o něm není vůbec slyšet. Tak teď to všem bohatě vynahradil, ale lepší by bylo, kdyby zůstalo vše při starém. Do kulturního prostředí vhodil dvě bomby a v klidu odjel v Zemanově svitě do Číny, předpokládaje, že prezident ho poté, co splnil jeho životní přání, před zlými ochrání.

Souhrn faktů a právních důvodů, které vedly dne 18. 4. 2019 k odvolání GŘ Národní galerie Praha...

www.mkcr.cz, 2. května 2019

V posledních dnech zazněla zejména v médiích kritika ministerstva ohledně způsobu odvolání obou ředitelů, zejména pana docenta Jiřího Fajta, a řada dezinformací a nepravd ohledně důvodů vlastního odvolání. Smyslem tohoto dokumentu je přehledně a věcně shrnout fakta s cílem kritického vhledu do problematiky a vysvětlit důvody, které ministerstvo k tomuto kroku vedly.

Otevírá se Invalidovna Open - nový prostor pro kulturu i sousedské akce

Anna Mašátová, 30. dubna 2019

Národní kulturní památka Invalidovna se otevírá. Po dlouhých letech opuštěnosti a chátrání se tato výjimečná barokní stavba otevírá kulturním, sousedským a společenským aktivitám. V úterý 7. května 2019 odpoledne zahájí spolek Iniciativa pro Invalidovnu pop-up projekt Invalidovna Open. Během následujících šesti měsíců rozezní západní křídlo Invalidovny a přilehlou část zahrady hudební, divadelní a taneční představení, přednášky, besedy, diskuze, workshopy, umělecké instalace i rezidence.

Vít Havránek: Budou Češi někdy moderní?

https://artalk.cz/, 29. dubna 2019

V následujícím příspěvku komentuje Vít Havránek nejen nastalou situaci kolem odvolaných ředitelů Národní galerie Praha (NGP) a Muzea umění Olomouc, ale také netransparentní a autoritářský vztah zřizovatele (Ministerstvo kultury ČR) k samotným institucím. V textu se autor navrací ke jmenování Jiřího Fajta a jmenuje problémy související s manažerskou pozicí, kterou ministerstvo ke kultuře zaujímá, v posledku se pak zabývá možnými cestami řešení, které by mohly vyvést NGP z dlouholeté krize.

Brexit a Kreativní Evropa aktuálně

www.kreativnievropa.cz, 26. dubna 2019

Jelikož Velká Británie navzdory očekáváním neopustila k 29. 3. 2019 Evropskou unii, mají organizace z Velké Británie stále možnost účastnit se programu Kreativní Evropa. Organizacím, jenž zvažují přihlášku do programu doporučujeme, aby kontaktovaly informační kancelář Kreativní Evropy ve Velké Británii.

Kiska udělí řediteli Národního muzea Lukešovi nejvyšší státní vyznamenání pro cizince

ČTK, 25. dubna 2019

Slovenský prezident Andrej Kiska v pondělí 29. 4. 2019 udělí v Praze řediteli Národního muzea Michalu Lukešovi Řád bílého dvojkříže, tedy nejvyšší slovenské vyznamenání udělované cizincům. Určen je mimo jiné těm, kdo se mimořádně zasloužili o rozvoj vztahů mezi Slovenskem a vlastí vyznamenaného nebo významně přispěli k šíření dobrého jména Slovenska ve světě.

Nechceme být montovnou Evropy, volají kreativci v manifestu

https://www.lidovky.cz/, 25. dubna 2019

Při příležitosti středečního zahájení mezinárodní vědecké konference představila pražská Vysoká škola kreativní komunikace v tiskové zprávě manifest za vyšší podporu kreativních odvětví v Česku.

Oživili brownfieldy. Jsou za tím investice, moře práce a silná motivace

https://www.podnikatel.cz/, 25. dubna 2019

Nevyužité a zanedbané objekty, pozemky nebo celé areály. Staré továrny a jiné průmyslové, zemědělské, vojenské a další objekty. Říká se jim brownfieldy. Ty, co mají smůlu, roky i desetiletí chátrají a rozpadají se. Ty, co mají více štěstí, například na osvícené lidi nebo dobré místo, se dočkají finanční injekce, revitalizace, znovuoživení a získají novou funkci.

Kasárny se promění v kulturní chrám. V květnu areál vyzkouší Majáles

https://www.budejckadrbna.cz/, 25. dubna 2019

Ani okresní soud, ani státní správa nebo městská policie. Žižkovy kasárny budou s největší pravděpodobností sloužit kultuře. Alespoň tedy jejich část. Prostory chce do pronájmu nezisková organizace, která plánuje vytvořit místo pro kulturní akce, odpočinek a setkávání různých generací. Konečné slovo bude mít na pondělním jednání rada města.

Právní důvody odvolání ředitele Národní galerie Praha a Muzea umění Olomouc

www.mkcr.cz, 25. dubna 2019

Shrnutí faktů a právních důvodů, které vedly dne 18. 4. 2019 k odvolání GŘ Národní galerie Praha a muzea umění Olomouc, určené především pro přehled a hlubší pochopení problematiky celého případu odbornou veřejností a médii.

Město Hořice chce v části místního barokního zámku vybudovat scénu pro loutkové divadlo

ČTK: Zdeněk Rychtera, hj, 23. dubna 2019

Město Hořice na Jičínsku chce v části místního barokního zámku vybudovat scénu pro loutkové divadlo a kavárnu. Současně půjde o první krok v rekonstrukci zámku, který město v roce 2017 koupilo za 9,8 milionu korun od státního podniku Lesy České republiky. Odhad nákladů na loutkovou scénu a kavárnu činí přibližně 13 milionů korun. Záměrem radnice je postupně v zámku vybudovat kulturní centrum města. ČTK to řekl místostarosta Martin Pour (Hořičtí patrioti).

Práce
Karlovarský symfonický orchestr - konkurz (lesní roh)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 2. května 2019

Jedná se o místa hráčů do skupiny lesních rohů (2., 3. a 4.).

Divadlo F. X. Šaldy - konkurz (baletní soubor)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 2. května 2019

Divadlo F. X. Šaldy vypsalo konkurz na místo člena baletního souboru s povinností sóla.

Moravská galerie - konkurz (sbírka papíru)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 2. května 2019

Městská knihovna Kutná Hora - konkurz (knihovník/ce)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 2. května 2019

Hledáme aktivního, všestranného kolegu do oddělení regionálních služeb knihovnám (metodika), který se bude starat o obecní knihovny našeho regionu.

Plzeňská filharmonie - konkurz (hráč/ka housle tutti)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 2. května 2019

Požadujeme: odpovídající hudební vzdělání, nutná účast a získání dostatečného počtu bodů na konkurzu Plzeňské filharmonie.

Galerie Jaroslava Fragnera - konkurz (kustodi/ky)

www.facebook.com, 2. května 2019

Galerie Jaroslava Fragnera hledá nové kustody/ky na termín od začátku května do konce září 2019.

Knihovna DAMU - konkurz (knihovník/knihovnice)

Knihovna DAMU, 2. května 2019

Knihovna DAMU hledá vhodné uchazeče/uchazečky na pozici knihovníka/knihovnice na plný úvazek jako zástup za mateřskou dovolenou.

Národní památkový ústav (Praha) - konkurz (administrativní a spisový pracovník)

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště, 2. května 2019

Ředitel Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Praze, vypisuje výběrové řízení na pozici administrativní a spisový pracovník/pracovnice.

MEETING BRNO - konkurz (kustod na výstavě - krátkodobá brigáda)

MEETING BRNO, 1. května 2019

Hledáš brigádu? Baví tě historie? Chceš si vyzkoušet práci v muzeu? Chceš práci, která se ti časově přizpůsobí?

Praha 14 kulturní - konkurz (asistent/ka kampaně)

Praha 14 kulturní, 30. dubna 2019

Městská část Praha 14 slaví v tomto roce 25 let. Jsme příspěvkovou organizací, která dělá kulturu na čtrnáctce a kampaň pro výroční oslavy je naší úlohou. Pro koordinaci kampaně těchto oslav proto hledáme asistenta/ku marketingové produkce.

Praha 14 kulturní - konkurz (finanční ředitel/ka)

Praha14 kulturní, 29. dubna 2019

Hledáme finančního ředitele/ku pro Prahu 14 kulturní.

Praha 14 kulturní - konkurz (asistent/ka ředitelky)

Praha14 kulturní, 29. dubna 2019

Hledáme asistenta/ku ředitele v organizaci Praha 14 kulturní.

Fakulty umění Ostravské univerzity - konkurz (teoretik/čka se zaměřením na současné výtvarné umění)

Fakulta umění Ostravské univerzity, 29. dubna 2019

Děkan Fakulty umění Ostravské univerzity vypisuje výběrové řízení na místo docenta nebo odborného asistenta s vědeckou hodností se zaměřením na současné české a světové výtvarné umění.

Studio Ypsilon - konkurz (obchodní referent )

Studio Ypsilon, 29. dubna 2019

Do rodinného prostředí pražské Ypsilonky hledáme posilu do Obchodního oddělení. Nové kolegyni/novému kolegovi nabízíme práci na DPČ s nástupem ihned nebo co nejdříve – v případě, že si navzájem porozumíme, i s výhledem trvalého částečného úvazku dle příslušné platové třídy.

Městská knihovna v Praze - konkurz (knihovník/ce v hudebním úseku)

Městská knihovna v Praze, 29. dubna 2019

Městská knihovna v Praze hledá vhodné uchazeče/uchazečky na pozici knihovníka/kni­hovnice na plný úvazek.

AVU - konkurz (výuka předmětu Dějiny umění od konce 18. stol. do 2. svět. války)

Rektor AVU vypisuje výběrové řízení na obsazení místa pedagožky/pedagoga Katedry teorie a dějin umění pro předmět Dějiny umění od konce 18. stol. do 2. svět. války

Divadlo Radost - konkurz (herečka)

www.divadlo.cz, 28. dubna 2019

Ředitel Divadla Radost vyhlašuje konkurz na herečku do 25 let věku. Konkurz proběhne 17. 5. 2019 v Divadle Radost. Vzdělání v oboru herečka není podmínkou. Vítaná je hra na hudební nástroj a chuť tvořit.

FOX Flowers - konkurz (florist designer)

FOX Gallery s. r. o., 26. dubna 2019

FOX Flowers hledá do pražského týmu posilu pro práci v květinovém ateliéru.

Filharmonie Bohuslava Martinů - konkurz (hráč do skupiny I. houslí)

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s., 26. dubna 2019

Filharmonie Bohuslava Martinů vypisuje konkurz na místo tutti hráče do skupiny I. houslí. Konkurz se uskuteční dne 14. května 2019 ve 14 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně. (Velký sál).

Filharmonie Bohuslava Martinů - konkurz (provozně-ekonomický náměstek)

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s., 26. dubna 2019

Ředitel Filharmonie Bohuslava Martinů o. p. s. vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa: provozně-ekonomický náměstek.

Radioservis - konkurz (pracovník odbytu a obchodní manažer)

Radioservis, 25. dubna 2019

Radioservis a. s. hledá vhodné uchazeče/uchazečky na pozici pracovníka odbytu a obchodního manažera.

Moravská zemská knihovna - konkurz (bibliograf/ka)

www.jobs.cz, 25. dubna 2019

Moravská zemská knihovna je knihovnou s univerzálním knihovním fondem doplněným specializovanými fondy, která trvale uchovává konzervační fond a historický fond. Plní funkci krajské knihovny v Jihomoravském kraji a od roku 2009 byla uznána jako výzkumná organizace. MZK je druhou největší knihovnou v České republice.

Moravská zemská knihovna - konkurz (PR)

www.jobs.cz, 25. dubna 2019

Moravská zemská knihovna je knihovnou s univerzálním knihovním fondem doplněným specializovanými fondy, která trvale uchovává konzervační fond a historický fond. Plní funkci krajské knihovny v Jihomoravském kraji a od roku 2009 byla uznána jako výzkumná organizace. MZK je druhou největší knihovnou v České republice.

Městská knihovna Frýdek-Místek - konkurz (knihovník/ce)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 25. dubna 2019

Pracovní doba začíná nejdříve v 6.30 a končí nejpozději v 18.45 (obvykle ranní směna 6.30 až 15.00 a odpolední 10.15 až 18.45) Podle oddělení se to ale mírně odlišuje. Jednou za 4 až 5 týdnu je pracovní sobota od 7.45 do 13.15.

DAMU - konkurz (technický pracovník)

www.facebook.com, 25. dubna 2019

Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze (DAMU) hledá posilu do technického týmu na pozici: technický pracovník pro světelnou, zvukovou a video techniku.

Městské muzeum Polná - konkurz (kurátor/ka)

https://www.cz-museums.cz/, 25. dubna 2019

Městské muzeum Polná hledá do svého týmu kolegu na pozici kurátora/ky sbírkových fondů.

Galerie Tančící dům - konkurz (kustod - pouze pro OZP)

Do týmu Galerie Tančící dům hledáme schopné uchazeče OZP na pozici kustodů/dek. Náplní vaší práce bude dohled nad výstavními prostory a exponáty i výpomoc na vernisážích a doprovodných akcích.

Jihočeské divadlo - konkurz (umělecko-technický provoz)

Jihočeské divadlo, 24. dubna 2019

Vedoucí umělecko technického provozu řídí kolektiv padesáti pracovníků čtyř souborového divadla - jevištní technika, osvětlovači, zvukaři, rekvizity, garderoba a vlásenky.

DAFilms.com - konkurz (PR a marketing)

www.DAFilms.com, 23. dubna 2019

DAFilms.com - mezinárodní portál pro online distribuci dokumentárních filmů - hledá spolupracovníka/ci na pozici PR a marketingu.

Sladovna Písek - konkurz (lektor/ka)

Sladovna Písek o. p. s., 23. dubna 2019

Sladovna Písek, o. p. s., vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice lektora/ky.

Knihovna UPM - konkurz (šatnář/ka)

Knihovna UPM, 23. dubna 2019

Výpomoc do Knihovny Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Asistence při výpůjčce, práce v šatně, kontrola fondu, dozor ve studovně.

Městská galerie Litomyšl - konkurz (ředitel/ka)

Michaela Severová, 23. dubna 2019

Město Litomyšl vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ředitele/ředitelky Městské galerie Litomyšl.

Moravské divadlo Olomouc - konkurz (garderobiér/ka)

www.divadlo.cz, 23. dubna 2019

Moravské divadlo Olomouc, p. o., hledá zaměstnance/kyni na obsazení pracovní pozice garderobiéra/ky.

Akademie komorní hudby - konkurz (produkční)

Akademie komorní hudby, 19. dubna 2019

Akademie komorní hudby hledá produkční/ho na produkční a propagační činnost spojenou s projekty Akademie komorní hudby. První projekt 22.-30. června 2019, nástup v průběhu května 2019.

Inzerce
Týden umění 2019
Týden umění 2019

tydenumeni.cz, 4. dubna 2019

Ve dnech 22. až 28. dubna se v Praze uskuteční druhý ročník festivalu Týden umění, kterého se účastní hlavní pražské galerie a výtvarné instituce. V rámci festivalu proběhne kolem stovky vernisáží, setkání s umělci, komentovaných prohlídek a dalších doprovodných akcí.

Copy it right!
Přepisování, kopírování, zobrazování a užívání obsahu i jeho odvozenin je možné, a to s uvedením zdroje.
Institut umění – Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
T +420 224 809 119
E info@culturenet.cz
www.culturenet.cz
Pokud se chcete odhlásit ze zasílání aktualit, prosím, klikněte zde.