Culturenet.cz
Vážení přátelé,

přinášíme Vám nejnovější aktuality webu Culturenet.cz.

Váš Institut umění
Granty/stipendia
Program EU Kreativní Evropa - výzva na podporu literárních překladů 2019

https://www.kreativnievropa.cz/, 18. dubna 2019

Unijní Výkonná agentura pro vzdělávání, kulturu a audiovizuální oblast (EACEA) vyhlásila výzvu pro nakladatele na podporu literárních překladů, a to pro dvouleté projekty, v rámci kterých nakladatelé mohou požádat o překlad balíčku třech až deseti knih.

Nový evropský grantový program na podporu mobility umělců a kulturních profesionálů

https://www.i-portunus.eu, 17. dubna 2019

I-Portunus je nový grantový projekt na podporu kulturní mobility v zemích zapojených do programu Evropské unie Kreativní Evropa.

Circusnext PLaTFoRM - výzva pro začínající cirkusové umělce

www.circusnext.eu, 17. dubna 2019

Cílem evropského programu Circusnext PLaTFoRM 2019–2021 je finační a projektová podpora začínajících cirkusových umělců a souborů.

Grantový program Plzeňského Prazdroje - výzvy v roce2019

www.nros.cz, 17. dubna 2019

Grantový program Plzeňského Prazdroje spravuje jako odborný garant Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS).

MŠMT ČR - Inovace v pedagogice - výzva v roce 2019

https://opvvv.msmt.cz/, 17. dubna 2019

Čtvrt miliardy korun na podporu inovací ve výuce rozdělí Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR prostřednictvím Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) mezi žadatele, kteří se zapojí do právě vyhlášené výzvy Inovace v pedagogice. Výzva cílí jednak na projekty zavádějící inovativní aktivity do výuky, jednak na projekty orientované na pedagogický výzkum.

Nadace barokního divadla zámku Český Krumlov - výzva v roce 2019

www.baroque-theatre-ckrumlov.cz, 17. dubna 2019

Témata: I. Podpora kulturních, popularizačních a vzdělávacích projektů a II. Ochrana kulturních památek.

Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 - stipendia v r. 2019 pro studenty hudebních oborů

Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, 15. dubna 2019

Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 vyhlásila výběrového řízení na poskytnutí stipendií talentovaným studentům hudebních oborů středních a vysokých škol v ČR.

Rezidence
Festival der Regionen (Rakousko) - výzva pro kulturní publicisty a umělecké kritiky

https://fdr.at, 17. dubna 2019

Festival der Regionen je prestižní přehlídka současného a performativního umění v Horním Rakousku. Organizátoři vyzývají zahraniční novináře/ky a kritiky/čky, aby se festivalu zúčastnily v termínu od 28. do 7. července 2019.

Rezidence pro choreografy s koučinkem 2019 - open call

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, 15. dubna 2019

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA vypisuje otevřenou výzvu na mezinárodní choreografickou rezidenci pod vedením zkušených a etablovaných kouček Kathy Casey (CA) a Valentiny Desideri (IT/NL).

Rezidenční pobyty Galerie XY

Galerie XY, 14. dubna 2019

Galerie XY nabízí možnost rezidenčních pobytů pro umělce - absolventy vysokých uměleckých škol a výtvarných oborů a profesionální umělce v krásné přírodě v areálu bývalého Kruhovského mlýna v obci Laškov.

Příležitosti
Výzva pro mladé kulturní manažery a produkční

Zuzana Hájková, 18. dubna 2019

Česká taneční platforma 2019 vyhlašuje otevřenou výzvu pro mladé kulturní manažery a produkční.

Skladatelská soutěž Opus ignotum 2019 - výzva

NIPOS Newsletter 4/2019, 18. dubna 2019

Mezinárodní skladatelská soutěž, kterou pořádá NIPOS již posedmé, v letošním roce přijímá poprvé soutěžní skladby pro dětské sbory! Skladatelé mohou posílat skladby do tří kategorií, uzávěrka je 31.5. Vítězné skladby budou vydány a zazní na celostátní soutěži dětských pěveckých sborů Porta Musicae 2020.

Turistické informační centrum Krapina (HR) hledá iniciátora kulturního projektu

www.kreativnievropa.cz, 17. dubna 2019

Chorvatské Turistické informační centrum města Krapina hledá organizace činné v oblasti kultury a cestovního ruchu pro společný projekt. Cílem turistického informačního centra je podpora místního přírodního a kulturního dědictví a navrhovaný projekt by se měl týkat tradice a kulturního dědictví v moderním turismu a umělecké tvorbě.

In Memoriam: Word hledá účastníky projektu

Dafa Puppet Theatre, 17. dubna 2019

Dafa Puppet Theatre hledá české účastníky mezinárodního projektu In Memoriam: Word. Projekt je organizovaný Divadlem Pôtoň ve spolupráci s Erasmus+ a bude probíhat 1. až 15. 7. 2019 v Bátovcích na Slovensku.

Mezinárodní festival Noorderlicht 2019 (Nizozemí) - výzva pro fotografy/ky a umělce/kyně

www.noorderlicht.com/en/, 17. dubna 2019

Mezinárodní fotografický festival Noorderlicht v Groningenu vypisuje výzvu pro fotografy a výtvarné umělce, kteří ve své tvorbě reflektují dopady neoliberální politiky.

Cena Alexandry Berkové 2019 - výzva

www.vskk.cz, 17. dubna 2019

Literární soutěž pro studenty 3. a 4. ročníků středních škol, gymnázií a pro studenty 7. a 8. ročníků víceletých gymnázií.

Hledáme české účastníky sympozia Proudění-Strömungen

Kulturní centrum Řehlovice, 15. dubna 2019

Kulturní centrum Řehlovice hledá účastníky Česko-německého výtvarného sympozia Proudění-Strömungen, které se bude konat od 22. 6. do 7. 7. 2019.

Hledáme zájemce o divadelní práci s dětmi

www.divadlo.cz, 15. dubna 2019

Dětský divadelní soubor nabízí možnost spolupráce studentům, absolventům a dalším osobnostem z příbuzných oborů, zájemcům o dramatickou práci s dětmi.

Mezinárodní divadelní a loutkový festival Ouagadougou 2019 - výzva

FITMO 2019, 13. dubna 2019

Mezinárodní divadelní a loutkový festival Ouagadougou (FITMO) přijímá návrhy uměleckých projektů, které budou realizovány během edice festivalu v Burkině Faso.

Iránské centrum ITI - výzva pro účast na divadelních festivalech v Iránu

http://theater.ir/en, 13. dubna 2019

Iránské centrum ITI (Dramatic Arts Centre of Iran) vypisuje výzvu pro divadelní soubory, herce, tutory, přednášející a publicisty, kteří mají zájem o účast na divadelních festivalech v Iránu v roce 2019 a 2020.

Pobyt ve Slovinsku pro nakladatele, editory, publicisty a manažery

www.jakrs.si/en/, 13. dubna 2019

Slovinská knižní agentura vyzývá zahraniční nakladatele, editory, publicisty a organizátory literárních událostí, aby se zúčastnili poznávacího pobytu ve Slovinsku, který se uskuteční od 21. do 25. srpna 2019.

Cena EXIT 2019 - výzva

cena EXIT, 13. dubna 2019

Soutěž Cena EXIT je vyhlašovaná Fakultou umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem od roku 2003. V roce 2019 je realizován již její 9.ročník. Cena EXIT má charakter bienále a je otevřena pro studenty českých a slovenských vysokých uměleckých škol.

FOX Gallery vyhlašuje výběrové řízení na bezplatnou stáž

Nikola Kaštovská, 13. dubna 2019

Hledáme posilu do týmu pro FOX Gallery Design shop a Výstavní část v Hradci Králové.

Akce
Kreativní workshop seberozvoje aneb Z celého těla si přeji…

www.facebook.com, 18. dubna 2019

Na workshopu využíváme zejména řady kreativních technik z oblasti psychoterapeutické práce s tělem a dramaterapie.
Technikami nenásilně uvolníme tělo (pohybem, tancem, hudbou, hrou, gestem, dramatem, zvukem apod.). Dojde tak unikátnímu propojení těla, mysli a emocí.

Letní seminář Klubu sbormistrů

NIPOS Newsletter 4/2019, 18. dubna 2019

Letní týdenní seminář pro sbormistry se uskuteční již tradičně v Kutné Hoře v termínu 14. až 21. července 2019. Seminář nabízí společné lekce dirigování sboru, hlasové výchovy a metodiky práce se sborem, individuální konzultace s lektory, zajímavé notové materiály a další přednášky z oboru.

Seminář ILUCIDARE v Krakově - výzva pro profesionály v oblasti kulturního dědictví

http://mck.krakow.pl, 17. dubna 2019

Mezinárodní kulturní centrum v Krakově (ICC), společně s organizátory projektu ILUCIDARE, pořádají 10. a 11. června 2019 seminář, jenž se zaměří na téma inovace a diplomacie ve vztahu ke kulturnímu dědictví.

Akademie IDU: Jak vaši značku vidí vaši klienti? & Marketing na sociálních sítích (14. 5. 2019)

Zveme vás na přednášky Akademie IDU, které se konají 14. května 2019 v kině Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1). Připravili jsme přednášku Petra Pouchlého na téma Jak vaši značku vidí vaši klienti? doplněnou o praktičtější přednášku Marketing na sociálních sítích Jana Koudely.

Akademie IDU: Jak vaši značku vidí vaši klienti? & Marketing na sociálních sítích (14. 5. 2019)

Zveme vás na přednášku a debatu Akademie IDU, která se koná 14. května 2019 v kině Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1). Připravili jsme pro Vás dvě témata: přednášku Petra Pouchlého Jak vaši značku vidí vaši klienti? doplněnou o praktičtější přednášku Marketing na sociálních sítích Jana Koudely.

Letní divadelní a taneční škola Benoni 2019

www.divadlo.cz, 15. dubna 2019

Kurz je určen pro české i zahraniční studenty (česky mluvící) středních i vysokých škol, kteří se připravují ke studiu na uměleckých školách, ke studiu na fakultách AMU, ale i pro širší veřejnost v různých věkových kategoriích. V jednotlivých lekcích si účastníci mohou vyzkoušet zapojení do tvůrčího studijního procesu, prohloubit své znalosti a dovednosti v různých disciplinách.

Daniel Orrantia v Brně - workshopy

BuranTeatr, 15. dubna 2019

„Kolumbijský performer tvořící na pomezí improvizace a fyzického divadla, klaun a mim Daniel Orrantia přijede poprvé do Brna. Od čtvrtka 25. 4. do neděle 28. 4. 2019 zde odučí tři workshopy a odehraje dvě představení – sólově, i ve spolupráci s The Randoms a Bafni.

Evropská divadelní akademie v Avignonu

https://www.europeantheatre.eu, 13. dubna 2019

Evropská divadelní akademie se uskuteční během Festivalu d’Avignon a nabízí pětidenní program složený z lekcí, workshopů a přednášek na téma organizace a řízení mezinárodních divadelních projektů.

Divadelní & hudební dílna na festivalu THEATRUM KUKS 2019

THEATRUM KUKS z. s., 12. dubna 2019

Festival barokního a barokem inspirovaného umění THEATRUM KUKS 2019 uvádí... Divadelní dílna s Jiřím Jelínkem a hudební dílna s Tomášem Alferim. Dílny se inspirují barokním kancionálem Slavíček rájský, který budou účastníci přetavovat do moderního hudebně-divadelního představení.

Evropské příležitosti pro nakladatele a překladatele - seminář

www.kreativnievropa.cz, 9. dubna 2019

Kancelář Kreativní Evropa – Kultura pořádá seminář pro nakladatele u příležitosti vyhlášení výzvy na podporu literárních překladů z programu Evropské unie Kreativní Evropa. Jako speciální hosty jsme pozvali Kateřinu Klabanovou, členku Obce překladatelů, a zástupce Svazu českých knihkupců a nakladatelů.

Publikace
Ondřej Dušek - Karolina Jirkalová: K čemu jsou architekti - publikace

https://www.jakost.net/, 15. dubna 2019

Architekti a architektky vytvářejí prostředí, ve kterém se pohybujeme, bydlíme, odpočíváme, učíme se, pracujeme… zkrátka ve kterém žijeme. Mají ale trochu nevděčnou roli. Každého nejvíc zajímá, jak výsledky jejich práce vypadají. Architektura přitom musí sloužit svému účelu, je důležité, jak se v ní cítíme a jak ovlivňuje své okolí. V téhle bohatě ilustrované knížce bychom rádi ukázali, že se na architekturu můžeme dívat i jinak než jen „líbí – nelíbí“, že každé konkrétní řešení má svůj důvod. A že odhalovat, proč jsou domy a prostory kolem nás vymyšleny a navrženy zrovna takhle, je docela dobrodružné.

Stalo se
Odvolaný ředitel olomouckého muzea odmítá chyby v hospodaření. Zaměstnanci se ho zastávají

https://ct24.ceskatelevize.cz/, 18. dubna 2019

Odvolaný ředitel Muzea umění v Olomouci Michal Soukup odmítl, že by se dopustil chyb v hospodaření muzea. Právě tím pro jeho odvolání argumentoval ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD). Ministrův krok pobouřil řadu zaměstnanců muzea, kteří už před časem požadovali Staňkovu rezignaci, teď zvažují další protesty.

Umění ve skladištích, kavárnách, dokonce i na pláži. I to je Dubaj

https://tn.nova.cz/, 18. dubna 2019

Patříte mezi milovníky umění nebo jen hledáte inspiraci? Pokud vyrazíte během jara do Dubaje, můžete se těšit na dechberoucí pouliční umění, nezávislé umělecké kavárny i veletrh Art Dubai.

Ministr kultury odvolal ředitele Národní galerie Praha. Fajt v tom vidí politický krok

https://ct24.ceskatelevize.cz/, 18. dubna 2019

Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) odvolal ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta a ředitele Muzea umění Olomouc Michala Soukupa po kontrolách v jimi vedených institucích. Na Fajta podal dvě trestní oznámení, třetí se připravuje, na koho bude podáno, ministr ve čtvrtek odmítl říci. Fajt považuje své odvolání za politický krok, důvody uváděné ministrem jsou podle něj zástupné. Exministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) vidí za odvoláním ředitele Fajta Hrad. Uvedl, že před pěti lety ho prezident Miloš Zeman žádal, aby Fajta nejmenoval.

Historickým městem roku se stalo Brtnice

www.mkcr.cz, 18. dubna 2019

Dne 16. dubna 2019 se na Pražském hradě uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel. V rámci programu byl vyhlášen vítěz celostátní soutěže Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón za rok 2018.

Ministerstvo kultury vydalo rozhodnutí: Kotva je prohlášena za kulturní památku

www.mkcr.cz, 18. dubna 2019

OD Kotva je památkově chráněn. Ministerstvo kultury pod vedením ministra Antonína Staňka podruhé vydalo rozhodnutí o prohlášení obchodního domu Kotva za kulturní památku.

Zviditelnit a inovovat 47 jihomoravských firem pomůžou za voucher regionální kreativci

Ivana Malá, 17. dubna 2019

Kreativní voucher Brno neboli až 100 tisícový poukaz na spolupráci s regionálními kreativci si odnáší celkem 47 firem z jižní Moravy. Úspěšné žadatele vylosovala primátorka města Brna Markéta Vaňková a náměstek Tomáš Koláčný za dozoru notářky. Úspěšní zájemci si rozdělí dotaci v hodnotě 4 a půl milionu korun, kterou do programu dala moravská metropole. V letošním čtvrtém ročníku bylo více zájemců než vloni.

Novým uměleckým šéfem Klicperova divadla bude Pavel Khek

www.divadlo.cz, 15. dubna 2019

Klicperovo divadlo čeká s nástupem divadelní sezóny 2019/20 změna v uměleckém vedení. Janu Sloukovou, která se rozhodla pracovně odejít do Prahy, nahradí na pozici uměleckého šéfa režisér Pavel Khek. Ředitelka Eva Mikulková jej jmenuje na základě výsledku uzavřeného výběrového řízení k 1. 8. 2019.

Práce
Státní hrad Křivoklát - konkurz (pokladní)

www.npu.cz, 18. dubna 2019

Národní památkový ústav, územní památková správa v Praze, přijme pro své pracoviště na státním hradě Křivoklát pokladní/ho.

Městské muzeum a galerie Břeclav - konkurz (etnograf/kurátor)

www.cz-museums.cz, 18. dubna 2019

Městské muzeum a galerie v Břeclavi hledá vhodného kandidáta na obsazení pracovního místa etnograf, kurátor sbírkových a mobiliárních fondů.

Dejvické divadlo - konkurz (jevištní technik)

Dejvické divadlo, 18. dubna 2019

Dejvické divadlo hledá jevištního technika.

Národní filmový archiv - konkurz (IT oddělení)

Národní filmový archiv, 18. dubna 2019

Národní filmový archiv hledá kolegu/kolegyni na pozici vedoucí/ho Oddělení IT.

Hrad Vildštejn - konkurz (průvodce/obchodní zástupce)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 18. dubna 2019

Náplň práce: průvodcovská činnost, udržování stávajících obchodních vztahů, získávání nových obchodních partnerů.

Město Radnice - konkurz (správce depozitáře/kurátor sbírkových fondů)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 18. dubna 2019

Požadujeme: VŠ vzdělání v programu zaměřeném na historii, muzeologii, příp. jiné humanitní obory, muzejní praxe a orientace v historii regionu výhodou, dobrá znalost práce na PC, komunikativnost, flexibilita, řidičské oprávnění skupiny B výhodou.

Filharmonie Hradec Králové - konkurz (hráč/ka na harfu)

www.jobdnes.cz, 18. dubna 2019

Náplň práce: dle pokynů vedoucího skupiny se účastní orchestrálních zkoušek a koncertů dle pracovních plánů Filharmonie, studuje svěřené orchestrální party a odvádí maximální umělecký výkon.

Národní památkový ústav - konkurz (památkář/ka)

NPÚ, ÚOP v Telči, 17. dubna 2019

Památkář/ka – garant/ka území ORP Žďár nad Sázavou, ORP Nové Město na Moravě a ORP Bystřice nad Pernštejnem a specialista/ka na lidovou architekturu.

Muchovo muzeum - konkurz (pracovník/ce v obchodě se suvenýry/pokladní)

Muchovo muzeum, s. r. o., 17. dubna 2019

Muchovo muzeum, s. r. o., prezentující tvorbu čelního představitele secesního umění Alfonse Muchy, hledá vhodné kandidáty/ky na volnou pozici (HPP) pracovník v obchodě se suvenýry.

Divadelni centrum - konkurz (herec/herečka)

Divadelni centrum, 17. dubna 2019

Jsi herec/herečka na volné noze s dobrou angličtinou a hledáš pravidelný příjem spojený se zajímavou prací? Hledáme právě tebe!

UMPRUM - konkurzy

Jana Hubičková, 17. dubna 2019

Dvě výběrová řízení v budoucím studijním programu Konzervování-restaurování uměleckořemeslných děl a přípravného výukového modulu Konzervování-restaurování uměleckořemeslných děl na místo akademického pracovníka: asistenta/ky a odborného asistenta/ky.

PRAHA v Brně - konkurz (bar)

PRAHA/Fórum pro architekturu a média, 17. dubna 2019

Kulturní prostor s galerijní kavárnou PRAHA hledají nové posily do týmu za bar, s pozitivním vztahem k tomu, co se u nás děje.

Hledáte grafika? Tady je, a nic vás nestojí!

Jmenuji se Věra Novotná a ráda bych si rozšířila své portfolio grafického designu. Zakázky proto nyní dělám z lásky k práci v grafickém programu a kultuře! Proč to tedy nezkusit a nedohodnout se na zakázce?

Komorní scéna Aréna - konkurz (marketing/PR)

Komorní scéna Aréna, 16. dubna 2019

Komorní scéna Aréna hledá marketéra/ku. Člověka, který se nám bude starat o marketing a PR. Připraví texty, nasdílí fotky, udělá rozhovor, domluví se s grafikem, zařídí promo v televizi, vymyslí, jak prodat víc abonentek... prostě se postará o to, aby všichni věděli, že v Aréně se dělá skvělé divadlo.

DOX hledá pokladní/ho. Nejsi to Ty?

DOX PRAGUE, a. s., 15. dubna 2019

Zajímá Tě, jak to chodí v instituci pro současné umění? Láká Tě prostředí etablované a rozvíjející se kulturní organizace? Chceš získat zkušenosti v oblasti návštěvnického servisu? Hledáš místo, kde je možné najít příležitost? Pokud ano, zkus číst dále!

Národní divadlo moravskoslezské - konkurz (sbor)

www.divadlo.cz, 15. dubna 2019

Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace, a hudební ředitel Opery NDM vypisují konkurz na místo členky operního sboru – hlasový obor soprán (zástup za mateřskou dovolenou).

Institut umění - Divadelní ústav - konkurz (dokumentátor/ka)

Denisa Šťastná, 15. dubna 2019

IDU vypisuje výběrové řízení na pozici dokumentátorky/dokumentátora fondů Oddělení sbírek a archivu.

Národní památkový ústav (Praha) - konkurz (knihovník/ce)

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště, 15. dubna 2019

Ředitel Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Praze, vypisuje výběrové řízení na pozici knihovníka/knihovnice.

Chceš být kustodem v DOXu?

DOX PRAGUE, a. s., 12. dubna 2019

Zajímá Tě, jak to chodí v centru pro současné umění? Hledáš místo, kde je možné čerpat inspiraci? Láká Tě prostředí kulturního dění? Chceš brigádu a být součástí velkého týmu? Pokud ano, tak čti dále, ale čti pozorně!

Inzerce
Seminář: matériO Fresh! Inspirace z Milano Design Weeku 2019
Seminář: matériO Fresh! Inspirace z Milano Design Weeku 2019

Happy Materials, 14. dubna 2019

Pokud se teprve probouzíte ze zimního spánku a hledáte inspiraci pro své projekty či konkrétní materiály pro jejich realizaci, nezoufejte! Chystáme pro Vás další seminář z edice matériO Fresh!. Kdy: čtvrtek 25. 4. 2019 a úterý 7. 5. 2019, Čas: 9:15-11:00, Kde: Knihovna materiálů matériO Prague, Říčanova 19, Praha 6

Mezinárodní týdny tance 2019 - GALA
Mezinárodní týdny tance 2019 - GALA

Taneční centrum Praha - konzervatoř, 1. dubna 2019

Taneční centrum Praha, konzervatoř - gymnázium<br />
Mezinárodní týdny tance 2019 – GALA<br />
Hybernia 30. dubna 2019 od 19,00 hodin

Copy it right!
Přepisování, kopírování, zobrazování a užívání obsahu i jeho odvozenin je možné, a to s uvedením zdroje.
Institut umění – Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
T +420 224 809 119
E info@culturenet.cz
www.culturenet.cz
Pokud se chcete odhlásit ze zasílání aktualit, prosím, klikněte zde.