Culturenet.cz
Vážení přátelé,

přinášíme Vám nejnovější aktuality webu Culturenet.cz.

Váš Institut umění
Příležitosti
Nová síť - otřevřená výzva pro účastníky delegace na berlínský Performing Arts Festival 2019

NOVÁ SÍŤ, 11. dubna 2019

PRALIN, projekt meziměstské výměny mezi Prahou a Berlínem, vyzývá k účasti na delegaci, která navštíví Performing Arts Festival mapující berlínskou nezávislou scénou.

Národní divadlo nabízí pronájem sauny

https://www.nabidkamajetku.cz/, 11. dubna 2019

Sauna je umístěna v 7. NP provozní budovy Národního divadla, Ostrovní 1, Praha 1, vchod z náměstí Václava Havla přes recepci.

Výzva účastníkům na Mezinárodní site-specific projekt Divadla Continuo

Divadlo Continuo, 10. dubna 2019

Od 15. července do 18. srpna 2019 pořádá Divadlo Continuo mezinárodní divadelní site-specific projekt. K účasti na projektu jsou zváni: herci, performeři, tanečníci, výtvarníci, muzikanti, kteří mají divadelní, výtvarné nebo hudební zkušenosti a upřímný zájem o účast na projektu.

My Street Films vyhlašuje soutěž filmových námětů

Doc-Air, 8. dubna 2019

Kdokoliv se snahou upozornit na zajímavá témata ve svém okolí se může přihlásit s vlastním námětem na filmové workshopy My Street Films. Přední čeští dokumentaristé vybraným účastníkům přiblíží, jak vzniká dokumentární film, a pomohou jim s tvorbou jejich vlastního filmu.

Krakovské divadlo Scena supernova, nabízí prostor pro umělecké projekty

Barbora Fialová, 8. dubna 2019

Rádi bychom nabídli prostor pro uvedení uměleckých projektů (divadelní představení, performance, tanec, audiovizuální umění, hudba) v polském Krakově.

PQ - dobrovolníci s tvůrčími, technickými a produkčními zkušenostmi hlaste se!

Lucia Horňáková, 8. dubna 2019

Jestli se chystáte na PQ 2019 v termínu 6.–16. červen 2019 a rádi byste se zapojili do příprav jako dobrovolník na 2 až 10 dní a získali tak obohacující zkušenosti z příprav mezinárodního festivalu.

PQ - otevřená výzva 36Q° Light Spot

Lucia Horňáková, 8. dubna 2019

PQ vyzývá světelné a média designéry, umělce a spolupracovníky z oboru divadla a spříbuzněných disciplin, aby se zapojili do Light Spotu 2019, který PQ připravuje ve spolupráci s OISTAT podkomisí pro světelný design.

PQ - otevřená výzva Zahajovací ceremoniál

Lucia Horňáková, 8. dubna 2019

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru vyhlašuje výzvu pro umělce, sportovce a nadšence, kteří se chtějí podílet na Zahajovacím ceremoniálu PQ 2019. Tématem první části ceremoniálu je Zahrada života a bude sestávat z 25 lidských životních příběhů.

Dobrovolníci pro ty, kdo na písmenka nevidí - asistenti pro nevidomé lidi

www.ctenipomaha.cz, 8. dubna 2019

Milé děti, jak čtete? Někteří z vás rychle, někteří možná pomaleji. Vsadíme se ale, že prsty číst neumíte! Nevidomý člověk si knížku jen tak přečíst nemůže, proto se už od malička učí takzvané Braillovo písmo – vystouplé body, které se mu teprve pod rukama skládají do písmenek a vět.

Moje lásky - Open Call

Nothing Is a Problem Here, 6. dubna 2019

Sbíráme jakákoliv vyjádření vašich milostných vztahů. Vytvoříme z toho kabaret, možná i antologii.

Open research s Jiřím Šimkem (Ufftenživot)

Ufftenživot, 4. dubna 2019

Zapojte se do společného uměleckého výzkumu, který se stane základem pro novou inscenaci Words of Apology souboru Ufftenživot.

Akce
Taneční workshop: Momentum Continuum, Improvisation - Partnering & Instant composition

Divadlo Archa, 11. dubna 2019

Dvoudenní květnový workshop s mexickým tanečníkem, choreografem, pedagogem a video umělcem Omarem Carrumem. Workshop je určen studentům tance, profesionálním tanečníkům, hercům a performerům, kteří mají vyspělé povědomí vlastního těla.

Lucien Bourjeily (LB): Jak natočit svůj první celovečerní film - workshop/diskuze

ARABFEST, z. s., 10. dubna 2019

Interpretační kurzy v Litni 2019

Zámek Liteň, z. s., 10. dubna 2019

Šestý ročník Interpretačních kurzů v Litni 2019 bude unikátním spojením renomované sopranistky Martiny Jankové a prvotřídních klavíristů Gérarda Wysse a Iva Kahánka. Kurzy se zaměřením na písňový repertoár zvou k účasti pěvce i klavíristy. Uskuteční se od 14. do 20. září 2019 v zámeckém areálu v Litni.

Letní akademie Nowy Teatr ve Varšavě - výzva

www.nowyteatr.org/en, 10. dubna 2019

Letní akademie Nowy Teatr ve Varšavě je určena pro umělce a umělkyně do 30 let věku z celého světa, kteří mají zájem o praktická cvičení v rámci zvoleného workshopu, výzkum, objevování města a sdílení zkušeností.

Online debata s kandidáty do Evropského parlamentu

https://cultureactioneurope.org, 9. dubna 2019

V rámci kampaně Culture Action Europe proběhne 25. dubna 2019 online debata o budoucnosti kultury v EU s kandidáty do Evropského parlamentu.

Asia-Europe Foundation v České republice

http://asef.org, 9. dubna 2019

Asia-Europe Foundation pokračuje ve své činnosti v České republice, jejíž součástí je grantový program Mobility First!, a zve na událost ASEF Unplugged, která se uskuteční 25. dubna 2019 v Institutu umění – Divadelním ústavu (IDU).  

Sleva na workshop pro jednu/jednoho tanečníka či artistu

Nadační fond pro taneční kariéru, 9. dubna 2019

Nadační fond pro taneční akriéru ve spolupráci s Art-Gate, nabízí jedno dotované místo na workshop Základy střihu a práce s videem, který se koná 18. a 19. května 2019.

Evropské příležitosti pro nakladatele a překladatele - seminář

www.kreativnievropa.cz, 9. dubna 2019

Kancelář Kreativní Evropa – Kultura pořádá seminář pro nakladatele u příležitosti vyhlášení výzvy na podporu literárních překladů z programu Evropské unie Kreativní Evropa. Jako speciální hosty jsme pozvali Kateřinu Klabanovou, členku Obce překladatelů, a zástupce Svazu českých knihkupců a nakladatelů.

Soundsgate workshop pro tvůrce hudby

Soundsgate, 8. dubna 2019

Dne 14. dubna 2019 se uskuteční další Soundsgate workshop. Registrace zdarma.

Audiovizuální esej aneb Jak myslet filmem

Filmový klub Kampus Hybernská, 6. dubna 2019

Umělec a akademik Kevin B. Lee přiblíží divákům formát audiovizuální eseje na několika vybraných dílech, a to 15. 4. 2019 od 19.30 ve filmovém sále v Kampusu Hybernská.

Diskuze s Rafany

Galerie NoD, 5. dubna 2019

Závěrem projektu RAFANI ART APARTMENT IN THE HEART OF THE CITY je rozsáhlá diskuzní platforma věnovaná tematice sdílené ekonomiky, gentrifikace městkých čtvrtí ale také otázkám "kapitalismu digitálních platforem" a jejich monopolizačním tendencím.

Střed zájmu: Kultura mobility v éře klimatické změny

Barbora Doležalová, 7. března 2019

Na konci dubna 2019 hostí IDU plenární zasedání networku On the move, v rámci něhož se do Prahy sjede více než 40 zástupců institucí podporujících mezinárodní uměleckou mobilitu. Součástí setkání bude i půldenní konference pro odbornou veřejnost Střed zájmu: Kulturní mobilita v éře klimatické změny, kterou pořádá IDU ve spolupráci s CAMPem a na které vystoupí například zástupci European Cultural Foundation, On the move, IPRu či příslušných ministerstev v ČR.

Publikace
Ondřej Klimeš a kol.: Kulturní diplomacie Číny a její regionální variace - publikace

www.academia.cz, 11. dubna 2019

Kniha představuje kulturní diplomacii Čínské lidové republiky v letech 2012–2017 jako jeden z prostředků, který jí má zajistit postavení světové ekonomické a politické velmoci.

Jiří Kalousek a Petr Švec: S malířem kolem Evropy - publikace

www.albatros.cz, 9. dubna 2019

Kultovní encyklopedie se vrací! Vzpomínáte si na bohatě ilustrovanou a informacemi nabitou knihu S malířem kolem světa? Její evropská část se dočkala nového vydání!

Stalo se
Uměleckoprůmyslové museum má nové centrum designu

ČTK, 11. dubna 2019

Uměleckoprůmyslové museum v Praze má nově Centrum designu a užitého umění. Svým působením naváže na dřívější Design Centrum ČR a bude partnerem jak pro instituce státní správy, tak pro muzejní pracoviště a občanské a profesní iniciativy. Šéfkou centra se stala jeho iniciátorka, kurátorka sbírky moderní knihy a grafiky Iva Knobloch. ČTK to řekla mluvčí muzea Radka Potměšilová.

Otevřený dopis Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků ministerstvu kultury

https://artalk.cz/, 11. dubna 2019

Otevřený dopis ministru kultury panu Antonínu Staňkovi, náměstkyni paní Kateřině Kalistové a řediteli odboru umění, literatury a knihoven MK ČR, panu Milanu Němečkovi, Ministerstvo kultury ČR, Maltézské nám.1, 118 99 Praha 1.

Ministr kultury Antonín Staněk předal ocenění Artis Bohemiae Amicis

www.mkcr.cz, 11. dubna 2019

Rezortní cenu Ministerstva kultury si 10. dubna 2019 v Moravském divadle Olomouc převzala z rukou ministra kultury paní Dobromila Hamplová. Antonín Staněk oceněním akcentoval především její dlouholeté zásluhy v oblasti hudby.

Nejkrásnější české knihy roku 2018 vyhlášeny

www.mkcr.cz, 11. dubna 2019

Cenu získali Co je designér nebo katalog k výstavě Pocta suknu. Dominanci v dětské literatuře potvrdilo nakladatelství Baobab.

Česká společnost SilentLab obdržela to prestižní mezinárodní designové ocenění

Marie Bartošová, 10. dubna 2019

Red Dot Design Awards 2019 získaly hned dva její stěžejní produkty: MICROOFFICE UNIQ a MICROOFFICE CUBIQ, unikátní mikrokanceláře, které vyhrály v kategorii Produktový design.

Kulturní manifest: Manifest kultury

Petr Placák, 8. dubna 2019

Ve veřejném životě se projevují dva základní přístupy ke kultuře: představa umění jako třešničky na socio-ekonomickém dortu, kterou jsme zdědili z minulosti, a ta, která souzní s pseudoliberálními představami o kultuře jako objektu tržních sil. Obě mají na naši současnost zničující vliv. Kultura je normotvorná součást společnosti, její funkce je nezastupitelná: pokud upadá kultura, upadají i všechny ostatní oblasti existence lidské společnosti, politiku a stejně tak i ekonomiku nevyjímaje.

Divadla finančně podpořila české tanečníky

www.divadlo.cz, 8. dubna 2019

Pět divadel se během roku 2018 zapojilo do benefiční akce Vstupenka, která pomáhá českému tanci. Divadla na vstupném vybrala částku 230 050 Kč, kterou darovala Nadačnímu fondu pro taneční kariéru. Téměř tři tisíce diváků tak podpořilo české tanečníky. Fond finanční podporu využije pro kurzy, školení a individuální přípravu českých tanečníků a tanečnic na druhou kariéru.

Práce
Post Bellum/Paměť národa - konkurz (produkční)

www.jobs.cz, 11. dubna 2019

Pražský tým Paměti národa hledá novou posilu na pozici produkční. Hlavním úkolem bude výkonná produkce akcí, výstav a projektů Post Bellum/Paměti národa.

Římskokatolická farnost - arciděkanství Kutná Hora - konkurz (PR a dramaturgie)

www.jobs.cz, 11. dubna 2019

Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora, správce chrámu sv. Barbory a dalších významných památek v Kutné Hoře, v současné době hledá vhodné kandidáty na pozici pracovník PR a dramaturgie.

Galerie Rudolfinum - konkurz (kustod/ka Artparku)

www.galerierudolfinum.cz, 11. dubna 2019

Galerie Rudolfinum hledá do svého týmu studenty nebo studentky vysokých škol na pozici kustod/kustodka do edukačního prostoru Artparku.

Ateliér MOLO - konkurz (lektoři/ky)

www.facebook.com, 11. dubna 2019

Pardubický Ateliér MOLO rozšiřuje svou činnost a hledá lektory výtvarných kurzů pro děti i dospělé.

Chrudimská beseda - konkurz (ředitel/ka)

www.chrudim.eu, 11. dubna 2019

Chrudimská beseda, městské kulturní středisko, je příspěvková organizace, jejímž zřizovatelem je město Chrudim. Tato organizace poskytuje kulturně společenské služby ve městě, a to informační, vzdělávací, organizátorské, kulturně výchovné a společenské.

Divadlo Spejbla a Hurvínka - konkurz (lektoři/ky)

www.facebook.com, 11. dubna 2019

Chcete využít vaše pedagogické znalosti, průpravu i zkušenosti a navíc se stát spolupracovníky pana Spejbla, Hurvínka, Máničky i Žeryka?

Moravské divadlo Olomouc - konkurz (tanečník/ce baletu)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 11. dubna 2019

Pracoviště: tř. Svobody č. p. 432/33, Olomouc. Nerovnoměrně rozvržená pracovní doba. Zaměstnanecké výhody: stravenky.

Národní památkový ústav (Ostrava) - konkurz (účetní)

www.npu.cz, 11. dubna 2019

Národní památkový ústav hledá kandidátku nebo kandidáta pro detašované pracoviště v Ostravě na pozici samostatná/ý účetní.

Národní památkový ústav (Veltrusy) - konkurz (vztahy k veřejnosti, návštěvnický provoz)

www.npu.cz, 11. dubna 2019

Národní památkový ústav, územní památková správa v Praze, přijme pro své pracoviště na Státním zámku Veltrusy zaměstnance na pozici pracovníka/ci vztahů k veřejnosti, vedoucí referátu návštěvnického provozu Státního zámku Veltrusy.

Zámek Kynžvart - konkurz (průvodce/kyně)

www.jobdnes.cz, 11. dubna 2019

Místo výkonu práce: Státní zámek Kynžvart, Lázně Kynžvart. Pracovní poměr na dobu určitou (jeden rok) - poté možné převedení na dobu neurčitou. Možno i na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.

Komorní filharmonie Pardubice - konkurz (ředitel/ka)

Statutární město Pardubice, 10. dubna 2019

Rada města Pardubic vyhlašuje konkurzní řízení na pozici ředitel/ředitelka Komorní filharmonie Pardubice.

ELBE DOCK 2019 - konkurz (správce sociálních sítí a copywriter)

Iveta Přívratská , 10. dubna 2019

Mezinárodní festival dokumentárních filmů ELBE DOCK konající se od 28. 5. do 2. 6. 2019 v Ústí nad Labem hledá člověka, který by se postaral o festivalový profil na Facebooku a na Instagramu.

Mittelsächsisches Theater (Freiberg) - konkurz (vedoucí Oddělení světel)

www.mittelsaechsisches-theater.de, 10. dubna 2019

Mittelsächsisches Theater v německém Freibergu vypisuje výběrové řízení na pozici vedoucí/ho Oddělení světel.

Navaraila - konkurz (asistentka prodeje)

NAVARILA s. r. o., 9. dubna 2019

Do autorského butiku v centru Prahy hledáme milou, usměvavou a zodpovědnou holku na pozici asistentky prodeje.

Národní památkový ústav (Telč) - konkurz (památkář/ka)

NPÚ, ÚOP v Telči, 9. dubna 2019

Jedná se o pozici památkáře/ky – vedoucí/ho Odboru péče o památkový fond.

Divadlo pod Palmovkou - konkurz (pravá ruka ředitele = ekonomický náměstek)

Divadlo pod Palmovkou, 9. dubna 2019

Buďte součástí týmu divadla roku. Hledáme člověka, který pevně povede ekonomicky naše divadlo a jeho Ekonomické oddělení. Milujete čísla a rádi si od nich odpočinete při skvělých představeních? Těšíme se na vás.

Středočeské muzeum - konkurz (konzervace sbírek)

Petra Říhová, 9. dubna 2019

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy hledá vedoucí/ho Oddělení konzervace sbírek - technologa.

reSITE - konkurz (výkonný ředitel/ka)

https://www.resite.org, 9. dubna 2019

Nezisková platforma reSITE působí v Praze, Lisabonu, Berlíně a Severní Americe. Platforma je zaměřena na podporu propojení architektury, urbanismu, politiky, kultury a ekonomiky. V současné době vyhlašuje výběrové řízení na pozici výkonného ředitele/ky, který/á zaštítí chod organizace, realizaci projektů a koordinaci činnosti mezinárodního týmu.

České muzeum hudby - konkurz (obchodní referent/ka)

Národní muzeum, 9. dubna 2019

Národní muzeum – České muzeum hudby vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice obchodní referent v Oddělení práce s veřejností a marketingu.

Národní galerie Praha - konkurz (technik IT podpory)

Národní galerie Praha, 8. dubna 2019

Národní galerie Praha hledá nového kolegu do Oddělení ICT. Jedná se o pozici technika IT podpory, vhodnou i pro absolventy.

Národní galerie Praha - konkurz (vedoucí instalační skupiny)

Národní galerie Praha, 8. dubna 2019

Národní galerie Praha hledá nového kolegu/kolegyni na pozici vedoucího instalační skupiny.

Národní divadlo Brno - konkurz (členové orchestru)

www.divadlo.cz, 8. dubna 2019

Jedná se o hráče na trombon, lesní roh a koncertního mistra violoncell.

Národní divadlo moravskoslezské - konkurz (stavěč scénických dekorací)

www.divadlo.cz, 8. dubna 2019

Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace, přijme zaměstnance na pracovní pozici stavěč scénických dekorací.

Divadlo F. X. Šaldy - konkurz (pánský krejčí)

www.divadlo.cz, 8. dubna 2019

Požadujeme: vyučení v oboru krejčová, praxe v oboru výhodou, manuální zručnost.

Divadlo Šumperk - konkurz (herec)

www.divadlo.cz, 8. dubna 2019

Ředitel Divadla Šumperk s. r. o. vypisuje konkurz do činoherního souboru na pozici herce.

Jazz Goes to Town - konkurz (externí dramaturg)

kontrapunkt z. ú., 8. dubna 2019

Kontrapunkt z. ú. vyhlašuje výběrové řízení na pozici externího dramaturga pro festival Jazz Goes to Town.

Divadlo VOSTO5 – konkurz (výkonný producent/ka)

Vosto5, z. s., 5. dubna 2019

Divadlo VOSTO5 hledá pro dlouhodobou spolupráci výkonného producenta/ku.

Fotograf Festival – konkurz (technická produkce)

https://fotografestival.cz/, 26. března 2019

Fotograf 07 z. s./Fotograf Festival hledá nového kolegu/kolegyni na pozici technická produkce.

Inzerce
Happening tanečních konzervatoří
Happening tanečních konzervatoří

Taneční centrum Praha - konzervatoř, 7. dubna 2019

Ve čtvrtek 25. dubna 2019 od 19,00 hodin proběhne v divadle Komedie v rámci tradičních „Mezinárodních týdnů tance“ (33. ročník) představení „Happening  tanečních konzervatoří“.

Týden umění 2019
Týden umění 2019

tydenumeni.cz, 4. dubna 2019

Ve dnech 22. až 28. dubna se v Praze uskuteční druhý ročník festivalu Týden umění, kterého se účastní hlavní pražské galerie a výtvarné instituce. V rámci festivalu proběhne kolem stovky vernisáží, setkání s umělci, komentovaných prohlídek a dalších doprovodných akcí.

Copy it right!
Přepisování, kopírování, zobrazování a užívání obsahu i jeho odvozenin je možné, a to s uvedením zdroje.
Institut umění – Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
T +420 224 809 119
E info@culturenet.cz
www.culturenet.cz
Pokud se chcete odhlásit ze zasílání aktualit, prosím, klikněte zde.