Culturenet.cz
Vážení přátelé,

přinášíme Vám nejnovější aktuality webu Culturenet.cz.

Váš Institut umění
Rezidence
Rezidence PCAI (Atény) - výzva pro umělce/kyně

https://www.pcai.gr, 3. dubna 2019

Polyeco Contemporary Art Initiative otevírá nový rezidenční program určený pro umělce a umělkyně, kteří se ve své tvorbě zabývají environmentálními tématy.

České literární centrum - rezidenční pobyt na Tchaj-wanu v roce 2019 - výzva

www.czechlit.cz, 3. dubna 2019

České literární centrum nabízí dvou až šestiměsíční rezidenční pobyt v Tainanu.

Příležitosti
Kreativní vouchery Středočeského kraje

www.mistnikultura.cz, 4. dubna 2019

Dne 1. 4. 2019 spustilo Středočeské inovační centrum (SIC) druhou výzvu úspěšného programu Kreativní vouchery Středočeského kraje. Středočeské firmy a kreativci (tentokrát) z celé ČR se opět mohou pustit do spolupráce. Například na novém webu, grafické identitě, video prezentaci nebo designu produktu. SIC je podpoří částkou až 300 000 Kč.

GAMPA - Galerie města Pardubic - výzva na kurátorské projekty (2020)

www.facebook.com, 4. dubna 2019

GAMPA – Galerie města Pardubic vyhlašuje výběrové řízení na kurátorské projekty pro rok 2020, téma: RELATIVITA.

Básnická soutěž na téma 8 000 let vína oslavuje první sklizeň lidstva - výzva

Na základě nedávných archeologických nálezů z Gruzie bylo uhlíkovou metodou určeno, že nejstarší dosud známé víno kvasilo v roce 5981 před Kristem.

Teritoria umění 2019 – call for papers

Akademie múzických umění v Praze, 4. dubna 2019

Srdečně zveme studenty doktorského studia uměleckých a uměnovědných oborů k účasti na 6. ročníku konference Teritoria umění 2019.

Polárka Start-up vol. 2 - výzva

Divadlo Polárka, 3. dubna 2019

Divadlo Polárka vyhlašuje výběrové řízení pro studenty divadelních škol (do dvou let po absolvování bakalářského či magisterského titulu) – hledáme kompletní inscenační tým pro jednu z inscenací v sezóně 2019/2020.

Open call pro studenty umění z Vysočiny

https://8smicka.com/, 2. dubna 2019

Nadační fond 8smička ve spolupráci s Galerií NIKA, nevšedním výstavním prostorem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, vyhlašuje výzvu pro studenty uměleckých škol z Vysočiny.

Institut Ramon Llull - výzva v roce 2019 pro nakladatele a knižní distributory

https://www.llull.cat/english/home/index.cfm, 1. dubna 2019

Institut Ramon Llull vyzývá nakladatele a knižní distributory, aby se zúčastnily pětidenního programu, který proběhne v Barceloně v rámci Týdne knih v katalánštině.

CEI Venice Forum - výzva pro mladé kurátory/ky

www.triestecontemporanea.it/index.php?l=e, 1. dubna 2019

Kurátoři a kurátorky ve věku do 35 let se mají možnost zúčastnit fóra pro mladé kurátory v Benátkách, jež se koná pod záštitou Středoevropské iniciativy.

Pozvánka k přihláškám do programu Tandem Ukraine 2019

www.kreativnievropa.cz, 28. března 2019

Tandem je program pro pracovníky v sektoru kultury, manažery a zástupce kulturních organizací, jehož cílem je vytvářet a posilovat mezinárodní kulturní spolupráci mezi Ukrajinou a zeměmi z přilehlých regionů.

Akce
Fair Art Festival 2019 - art law, kulturní mobilita a fungování trhu s uměním

CzechMobility.Info a Fair Art, 4. dubna 2019

Od 25. do 29. dubna 2019 se uskuteční festival práva a umění pořádaný spolkem Fair Art a CzechMobility.Info. Festival přináší tři přednášky a workshopy zaměřující se na aktuální otázky ze světa umění v metropolích NYC a Řím.

Přihlaste váš film do trhu East Silver 2019

IDF, 2. dubna 2019

East Silver, největší mezinárodně uznávaný dokumentární trh celovečerních a televizních dokumentárních filmů střední a východní Evropy, přijímá přihlášky filmů.

Kurz Kanceláře Kreativní Evropa – Kultura pro žadatele – přihláška na rok 2019

www.kreativnievropa.cz, 29. března 2019

Chcete získat grant na evropský kulturní projekt? Právě pro vás připravila Kancelář Kreativní Evropa – Kultura dvoudenní intenzivní kurz, jehož obsahem bude rozpracování vašeho konkrétního záměru projektu za účelem podání žádosti (uzávěrka na konci roku 2019) v rámci programu Evropské unie Kreativní Evropa – Kultura, výzva Projekty evropské spolupráce 2020.

Proběhl seminář BE CREATIVE – CALL THE BANK

www.kreativnievropa.cz, 28. března 2019

Seminář BE CREATIVE – CALL THE BANK proběhl 22. 3. 2019 v Bruselu. V jeho průběhu se finanční zprostředkovatelé a evropské obchodní společnosti aktivní v kulturním a kreativním sektoru seznámili s možnostmi financování pro malé a střední podniky působící v kulturních a kreativních odvětvích.

Publikace
Zuzanna Kisielewska: 12 půltónů - Kniha o hudbě

https://obchod.portal.cz/, 2. dubna 2019

Kniha se originálním způsobem zabývá hudbou ve všech jejích možných podobách. Je nutné slyšet, aby se člověk radoval z hudby? Kdy vznikl první hudební hit? Jak hudba působí na city? Jak a proč se liší hudební cítění v různých oblastech světa. Kniha je plná originálních otázek a překvapivých odpovědí.

Obchodní dům Prior/Kotva. Historie | Urbanismus | Architektura - publikace

Národní památkový ústav, 2. dubna 2019

Monografie se zabývá budovou obchodního domu Prior/Kotva v Praze (1969–1975) od architektů Vladimíra a Věry Machoninových a místem, jež zaujímá ve struktuře města.

Owen Hopkins: Jak číst architekturu - publikace

www.grada.cz, 1. dubna 2019

Kniha Owena Hopkinse vás vezme na obrazovou prohlídku staveb kolem nás. Popisuje všechny viditelné prvky budov, které nás obklopují na více než 500 fotografií nebo perokreseb. V originálním slovníku najdete architektonické výrazy v češtině i angličtině.

Stalo se
DEPO2015 čeká rozsáhlá oprava, vznikne tam galerie i kinosál

https://www.idnes.cz, 4. dubna 2019

Zřejmě až na několik set milionů korun vyjde rekonstrukce kreativní zóny DEPO2015 v Plzni. Město už na opravu bývalé vozovny dopravních podniků, kam loni zamířilo zhruba 150 tisíc návštěvníků, připravuje studii. Peníze chce získat z evropských fondů.

Ministr se s Muzeem umění dohodl na soutěži na SEFO

ČTK, 4. dubna 2019

Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) se dohodl se zástupci Muzea umění Olomouc na přípravě architektonické soutěže na podobu nové budovy Středoevropského fóra (SEFO) v centru Olomouce i na vypořádání závazků k projektu. SEFO, jež má zachytit poválečný vývoj výtvarného umění ve střední Evropě, bude stát 600 milionů korun. Podle Staňka by architektonická soutěž neměla předem vyloučit žádného z potenciálních účastníků.

Knihovníci kritizují opravu Klementina, ministestvo ji brání

ČTK, 4. dubna 2019

Někteří vedoucí pracovníci Národní knihovny (NK) kritizují podobu poslední etapy rekonstrukce Klementina, která má stát přes miliardu korun. Měla by zakončit desetiletou obnovu rozsáhlého barokního areálu, hlavního sídla NK. Prohlášení, pod kterým je podepsáno osm ředitelů odborů NK, uvádí, že po opravách se zhorší provozní podmínky knihovnických služeb a ochrana knihovních fondů.

Šéf Národní galerie: Stát má své "vlajkové lodě" a o ty by se měl starat přednostně

https://zpravy.aktualne.cz/, 4. dubna 2019

Na tuzemské kulturní scéně se chystají dva významné projekty: Středoevropské forum v Olomouci a pražská pobočka francouzské galerie Centre Pompidou. Zatímco okolo toho prvního se v poslední době vyostřila debata mezi zřizujícími institucemi - ministerstvem kultury a Muzeem umění Olomouc -, o česko-francouzské spolupráci se toho zatím moc neví. Ředitel Národní galerie Jiří Fajt oba projekty komentuje v rozhovoru pro Aktuálně.cz a na závěr hodnotí finanční situaci české kultury. "Stát si musí uvědomit, že má takzvané vlajkové lodě, o které se musí přednostně postarat," říká.

Výzva brněnských kulturních institucí k vyhlášení stavu klimatické nouze na území města Brna

https://www.kultura-klima-brno.cz, 1. dubna 2019

Vážení kolegové, problematika klimatických změn se v posledních letech stává dosti naléhavou a nelze -zdá se nám- již nadále zůstávat v nečinnosti. Po vzoru kolegů z jiných měst proto chceme vyzvat zastupitele města Brna, aby ke snižování emisí přistupovali se vší vážností, maximálními ambicemi a bezodkladně.

Práce
Filmové muzeum NaFilM - konkurz (kustod/edukátor/provozní)

NaFilM: Národní filmové muzeum, 4. dubna 2019

Hledáte přivýdělek během studií? Pojďte k nám pracovat a zapojit se do provozu prvního muzea filmu v České republice! Naše muzeum hledá nové kolegy a kolegyně na pozici kustod/edukátor/provozní.

Universal Production Partners - konkurz (asistenta/ky filmové postprodukce)

www.jobs.cz, 4. dubna 2019

Nejvýznamnější postprodukční studio ve střední a východní Evropě, Universal Production Partners, rozšiřuje svůj tým a hledá nového kolegu/kolegyni na pozici asistenta/ky filmové postprodukce.

České muzeum stříbra - konkurz (průvodce/průvodkyně)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 4. dubna 2019

Požadujeme znalost alespoň jednoho z cizích jazyků AJ, NJ, RJ na komunikativní úrovni. Příjemné vystupování, výborné komunikační a prezentační schopnosti, organizační schopnosti, ochotu se učit.

Musée Grévin Prague - konkurz (prodavač/ka)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 4. dubna 2019

Do muzea voskových figurín a čokolády v centru Prahy hledáme nové posily na pozici prodavače lístků/suvenýrů.

Památník Terezín - konkurz (průvodce/průvodkyně)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 4. dubna 2019

Hledáme na hlavní pracovní poměr průvodce v německém jazyce - další jazyk určitě výhodou (např. anglický, francouzský, italský, španělský).

Kulturní a vzdělávací centrum a knihovna Kopidlno - konkurz (vedoucí)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 4. dubna 2019

KVC je organizační složka města, která zajišťuje pořádání kulturních a podobných akcí, provoz knihovny, spolupráci se spolky, správu objektů a další činnosti stanovené zřizovací listinou.

Národní památkový ústav (Ústí nad Labem) - konkurz (vedoucí oddělení)

www.npu.cz, 4. dubna 2019

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Ústí nad Labem, vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici pozici koordinační, projektový a programový pracovník (vedoucí oddělení).

Národní památkový ústav (Praha) - konkurz (asistent/ka náměstka)

www.npu.cz, 4. dubna 2019

Generální ředitelství Národního památkového ústavu hledá kandidátku nebo kandidáta na pozici asistent/ka náměstka generální ředitelky.

Národní galerie Praha - konkurz (právník/pravnička)

www.ngprague.cz, 4. dubna 2019

Národní galerie Praha hledá novou kolegyni/nového kolegu do Právního oddělení.

Český rozhlas Brno - konkurz (mistr zvuku)

https://rozhlas.jobs.cz/, 4. dubna 2019

Český rozhlas Brno hledá vhodného uchazeče/uchazečku na pozici mistra zvuku - umělecká tvorba.

Národní knihovna ČR - konkurz (brigádníci)

www.cz-museums.cz, 4. dubna 2019

Jedná se o průzkum fyzického stavu knihovních fondů NK ČR a vytváření dokumentace fyzického stavu knihovních jednotek v elektronické databázi. Pracovník se naučí rozpoznávat jednotlivé části knihy a materiály, ze kterých je kniha vyrobena. Měří se povrchové pH papíru, jednotlivé exempláře je nutno vyfotit a zvážit. Nakonec se provede zápis do elektronické databáze (vyplnění karty odkyselování).

Divadlo pod Palmovkou - konkurz (ekonom/ka)

Divadlo pod Palmovkou, 3. dubna 2019

Divadlo pod Palmovkou vypisuje výběrové řízení na pozici ekonoma/ekonomky.

Muzeum města Brna - konkurz (průvodce)

Muzeum města Brna, 3. dubna 2019

Muzeum města Brna hledá nového kolegu/kolegyni na pozici průvodce - produkční, programový a kulturně-výchovný pracovník.

Městské divadlo Mladá Boleslav - konkurz (osvětlovač/ka)

Městské divadlo Mladá Boleslav, 3. dubna 2019

Městské divadlo Mladá Boleslav hledá do svého týmu pracovníka na pozici osvětlovače/ky. Nástup dohodou. Ideálně od dubna 2019 na plný pracovní úvazek.

Pražská informační služba - konkurz (správce IT)

Pražská informační služba, p. o., 3. dubna 2019

Pražská informační služba – Prague City Tourism hledá pro posílení IT týmu vhodné kandidáty na pozici IT správce.

Pražská informační služba - konkurz (analytik/analytička)

Pražská informační služba, p. o., 3. dubna 2019

Pražská informační služba hledá vhodné kandidáty na obsazení pozice analytika/analytičky.

Aertek.cz - konkurz (lektor/ka)

KINO AERO, 2. dubna 2019

Pobytové filmové dílny pořádané kinem Aero hledají posily týmu studentů a nadšených lektorů.

Toman Desing - konkurz (grafický designer/ka)

Toman Design, 1. dubna 2019

Hledáme grafického designera/ku.

Impuls Hradec Králové - konkurz (koordinátor/ka uměleckého vzdělávání)

Impuls Hradec Králové, 1. dubna 2019

Centrum uměleckých aktivit Impuls Hradec Králové hledá kolegu/kolegyni na pozici koordinátora/ky uměleckého vzdělávání.

Pražské Quadriennale (PQ) - konkurz (pracovníci/ce akreditačního střediska)

Pražské Quadriennale, 1. dubna 2019

Pražské Quadriennale hledá spolupracovníky do akreditačního střediska.

Národní galerie Praha - konkurz (výstavář - kvalifikovaný dělník)

www.facebook.com, 1. dubna 2019

Národní galerie Praha hledá do oddělení instalace výstav vhodného kandidáta na pozici výstavář – kvalifikovaný dělník.

WOW Black Light Theater - konkurz ()

www.facebook.com, 1. dubna 2019

Na pokladnu černého divadla v centru Prahy hledáme pokladní/pokladníka.

Národní divadlo moravskoslezské - konkurz (krejčí scénických kostýmů na pánské krejčovně)

www.divadlo.cz, 1. dubna 2019

Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace, vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici krejčí scénických kostýmů na pánské krejčovně.

Česká filharmonie - konkurz (pracovník/pracovnice zákaznického servisu)

Česká filharmonie, 29. března 2019

Česká filharmonie hledá vhodné kandidáty na volnou pozici v Oddělení komunikace a servisu pro zákazníky (zástup za mateřskou dovolenou).

Městská knihovna v Praze - konkurz (knihovník/ce v hudebním úseku)

Městská knihovna v Praze, 29. března 2019

Městská knihovna v Praze hledá vhodné uchazeče/uchazečky na pozici knihovník/kni­hovnice na plný úvazek.

Inzerce
Týden umění 2019
Týden umění 2019

tydenumeni.cz, 4. dubna 2019

Ve dnech 22. až 28. dubna se v Praze uskuteční druhý ročník festivalu Týden umění, kterého se účastní hlavní pražské galerie a výtvarné instituce. V rámci festivalu proběhne kolem stovky vernisáží, setkání s umělci, komentovaných prohlídek a dalších doprovodných akcí.

MAŽIF VIII. festival židovské hudby a kultury
MAŽIF VIII. festival židovské hudby a kultury

MUZIKA JUDAIKA, 31. března 2019

Festival židovské hudby a kultury MAŽIF VIII. se koná (31. 3.–16. 4. 2019) v Praze. Představíme zde umělce z ČR a zahraničí kteří vystoupí v Maiselově synagoze, Městské knihovně v Praze, Chodovské tvrzi, Vršovickém zámečku, Galerii Toyen atd.

Copy it right!
Přepisování, kopírování, zobrazování a užívání obsahu i jeho odvozenin je možné, a to s uvedením zdroje.
Institut umění – Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
T +420 224 809 119
E info@culturenet.cz
www.culturenet.cz
Pokud se chcete odhlásit ze zasílání aktualit, prosím, klikněte zde.