Culturenet.cz
Vážení přátelé,

přinášíme Vám nejnovější aktuality webu Culturenet.cz.

Váš Institut umění
Granty/stipendia
Grantový program PERPEDES - výzva v roce 2019

Nadace Agosto Foundation, 28. března 2019

Nadační program Perpedes přispívá k užšímu propojení uměleckých a kulturních aktivit s životem různých sociálních vrstev a komunit v místním a regionálním měřítku. Zaměřuje se na posílení menších individuálních nebo občanských iniciativ vstupujících do mezioborové spolupráce v rámci současného umění a reflektujících společenské či environmentální souvislosti.

Příležitosti
ART APEL - umělecká výzva pro rok 2020

Moving Station, 28. března 2019

Moving Gallery, umělecká platforma kulturního centra Moving Station v Plzni, vyhlašuje otevřenou výzvu pro rok 2020, která je zaměřená především na začínající autory, čerstvé absolventy škol a výrazné nezávislé tvůrce.

Nakladatelství UMPRUM - výzva na rok 2020

www.umprum.cz, 25. března 2019

Nakladatelství UMPRUM vyhlašuje výběrové dotační řízení na podporu edičních projektů pro rok 2020.

Hledá se kulturní influencer/ka

www.bespectactive.eu/instagram_series/, 25. března 2019

Rádi cestujete? Baví vás kulturní dění? Milujete Instagram? Open call Be SpectACTive! je zde pro vás! Staňte se kulturním influencerem, cestujte po Evropě, navštěvujte partnerské kulturní prostory a zprostředkovávejte tak příběh celého projektu široké veřejnosti.

Jazz Competition 2019 (Bukurešť) - výzva pro hudebníky

http://jazzcompetition.ro/en/#.XJisQS1_FQI, 25. března 2019

Zpěváci/čky a hudební kapely, kteří se narodili po 1. květnu 1980, se mohou přihlásit do 14. ročníku mezinárodní jazzové soutěže v Bukurešti.

INSTANT ACTS Against Violence and Racism (Německo) - výzva pro performativní umělce/kyně

www.interkunst.de/en/, 25. března 2019

Mezinárodní divadelní a hudební projekt INSTANT ACTS Against Violence and Racism hledá herce, hudebníky, tanečníky a cirkusové umělce ve věku od 18 do 30 let, kteří utvoří putovní 15členný ansámbl.

Festival Fast Forward (Drážďany) - výzva pro začínající divadelní režiséry/ky

https://www.europeantheatre.eu, 25. března 2019

Evropský festival Fast Forward vypisuje výzvu pro začínající divadelní režiséry a režisérky, kteří mají zájem o prezentaci jedné ze svých prvních inscenací v mezinárodním kontextu.

Konference Perspektivy teatrologie 3 – výzva k podání příspěvků

www.divadlo.cz, 25. března 2019

Teatrologická společnost ve spolupráci s Katedrou divadelních studií FF MU Brno, Divadelním oddělením Moravského zemského muzea a časopisem Divadelní revue pořádá konferenci Perspektivy teatrologie 3.

Výzva autorské soutěže Oříšky pro Popelku o nejlepší předlohu pro činoherní divadlo pro děti

www.divadlo.cz, 25. března 2019

NIPOS-ARTAMA, ve spolupráci s organizátory Celostátní přehlídky amatérského činoherního divadla pro děti a mládež POPELKA Rakovník, vyhlásilo autorskou soutěž Oříšky pro Popelku.

Střed zájmu: Publikum pohledem studenta – výzva

www.kreativnievropa.cz, 22. března 2019

Kancelář Kreativní Evropa a Nakladatelství AMU vyhlašují výzvu na prezentace zajímavých studentských projektů zaměřených na práci s publikem a jeho výzkum. Přihlaste se a inspirujte ostatní, seznamte se s kolegy z jiných oborů, které téma práce s publikem zajímá.

Akce
Aktuální trendy v muzejních výstavách s historickou tematikou - seminář

Anna Komárková, 28. března 2019

Komise muzejních historiků Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., ve spolupráci s Prácheňským muzeem v Písku pořádá 9. dubna 2019, přednáškový sál Prácheňského muzea v Písku odborný seminář na téma Aktuální trendy v muzejních výstavách s historickou tematikou.

Jak na filmové PR (4. 4. 2019, Praha)

Piaristi, z. s., 27. března 2019

Jak se komplexně zamýšlet nad propagací filmové či internetové tvorby? Jak uchopit sociální sítě a komunikovat s novinářem? V průběhu jednoho odpoledne nám šest odborníků z oblasti filmu, médií i marketingu představí svoji práci a podělí se ve 45minutových rozhovorech o své zkušenosti.

Ateliér Viléma Štvaného: Divadelní fotografie s Viktorem Kronbauerem

Tygr v tísni / VILA Štvanice, 26. března 2019

Jaká je role divadelního fotografa? Jak má vystihnout inscenaci a přitom vytvořit emotivně silné obrazy? Má se schovat do stínu portálu nebo zběsile běhat po jevišti?

Benefiční aukce uměleckých děl

Berenika Suchánková, 25. března 2019

Dne 28. dubna 2019 ve 14 hodin se v Oranžerii Břevnovského kláštera na Praze 6 uskuteční benefiční aukce uměleckých děl studentů a nedávných absolventů vysokých uměleckých škol. Celý výtěžek podpoří projekt organizace SIRIRI, Škola hrou ve Středoafrické republice.

Crowdfunding ako nástroj pri správe vecí verejného záujmu - konference

CED Slovakia, 25. března 2019

CED Slovakia pripravuje konferenciu Crowdfunding ako nástroj pri správe vecí verejného záujmu (7. 5. 2019, Bratislava).

Crowdfundingová kampaň. A čo ďalej? - workshop

CED Slovakia, 25. března 2019

Téma: Čo nasleduje po CF kampani?

Národní divadlo moravskoslezské - konkurz (divadelní lektor/ka)

www.divadlo.cz, 25. března 2019

Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace, vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici divadelního lektora/ky.

Přihlaste svůj projekt na Ex Oriente Film 2019

IDF, 24. března 2019

Přihlaste se do 19. dubna 2019 na mezinárodní workshop Ex Oriente Film 2019 a zažijte tři týdny intenzivní spolupráce s více než 25 uznávanými odborníky, oceňovanými režiséry a producenty.

Symposium: Umění | Hudba | Management 2019 (Brno)

Hudební fakulta JAMU v Brně, 22. března 2019

Symposium: Umění | Hudba | Management se po dvou letech vrací na brněnskou JAMU. Již 8.–10. dubna 2019 budou profesionálové, studenti i pedagogové ve třídenním víru otázek, odpovědí, nápadů a kontaktů.

Podpora evropských kulturních projektů (17. 4. 2019, Praha)

www.kreativnievropa.cz, 22. března 2019

Kancelář Kreativní Evropa, ve spolupráci s Goethe-Institutem Česká republika, vás zve na seminář, který bude zaměřen na podporu evropských projektů v kulturních a kreativních odvětvích. Akce se koná ve středu 17. 4. 2019 od 10 hodin v Goethe-Institutu, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1.

Idea "spisů" Ferdinanda Peroutky jako živý problém - diskuze

Institut pro studium literatury, 22. března 2019

Hosté: Jiří Brabec, Martin Groman, Karel Palek, Daniel Řehák. Moderátorka: Radka Šustrová.

Cena za světelný design 2019

ČOSDAT, 21. března 2019

Nejlepší světelný design představení v rámci festivalu Česká taneční platforma (ČTP) pojedenácté udělí Institut Světelného Designu. Cena bude předána během slavnostního ceremoniálu ve středu 3. dubna 2019 v divadle PONEC, následovat bude diskuze se členy poroty.

Střed zájmu: Kultura mobility v éře klimatické změny

Barbora Doležalová, 7. března 2019

Na konci dubna 2019 hostí IDU plenární zasedání networku On the move, v rámci něhož se do Prahy sjede více než 40 zástupců institucí podporujících mezinárodní uměleckou mobilitu. Součástí setkání bude i půldenní konference pro odbornou veřejnost Střed zájmu: Kulturní mobilita v éře klimatické změny, kterou pořádá IDU ve spolupráci s CAMPem a na které vystoupí například zástupci European Cultural Foundation, On the move, IPRu či příslušných ministerstev v ČR.

Akademie IDU: Strategické myšlení a plánování (1. 4. 2019, Brno)

Zveme vás na přednášku a diskuzi Akademie IDU na téma Strategické myšlení a plánování, která se koná 1. dubna 2019 v prostoru Industra, Masná 9 v Brně.

Publikace
Případové studie a zprávy projektu Creative Lenses

www.kreativnievropa.cz, 26. března 2019

Creative Lenses je čtyřletý projekt podpořený programem EU Kreativní Evropa, jehož cílem je přispět k udržitelnosti uměleckých a kulturních organizací zlepšováním jejich obchodních modelů a vývojem dlouhodobých strategických a inovačních plánů. V současné době je do projektu Creative Lenses zapojeno třináct organizací z devíti partnerských zemí.

Obrazy. Mistrovská díla ze sbírek Národního památkového ústavu - publikace

Národní památkový ústav, 26. března 2019

Publikace Obrazy s podtitulem Mistrovská díla ze sbírek Národního památkového ústavu je reprezentativním katalogem vypovídajícím o mimořádném významu sbírek ve správě Národního památkového ústavu.

Zygmunt Bauman: 44 dopisů z tekutého moderního světa  - publikace

www.slon-knihy.cz, 25. března 2019

Náš tekutý moderní svět není – jako žádná tekutina – schopen zůstat v klidu a podržet si nadlouho svůj tvar. Všechno, nebo téměř všechno se v něm neustále mění. A my, obyvatelé tohoto neustále se měnícího světa, cítíme potřebu se tomuto světu přizpůsobovat, a to tak, že jsme „flexibilní“ a trvale připravení se rovněž měnit. Chceme vědět, co se děje a co se pravděpodobně přihodí, ale zaplavuje nás příliv informací, které nás hrozí zcela zahltit.

Stalo se
Učení uměním požaduje státní podporu

www.kreativnicesko.cz, 28. března 2019

V Česku působí několik uměleckých organizací, které nabízí školám zážitkové výukové programy, které využívají umělecké přístupy. Společnost pro kreativitu ve vzdělávání (SPKV) loni iniciovala vznik platformy, která tyto subjekty sdružuje. Společně se zasazují o to, aby se učení uměním dostalo patřičné systémové podpory. S ředitelkou SPKV Mariannou Sršňovou jsme si povídali o ambicích platformy, o tom jak nelehké je dělat advokacii, o čekání na ztracené meziresortní memoradnum a o vzdělávání obecně.

Česká republika nominovala do finále o titul označení Evropské dědictví státní zámek Kynžvart

www.kreativnievropa.cz, 26. března 2019

Státní zámek Kynžvart ve správě Národního památkového ústavu se letos bude ucházet o titul Evropské unie označení Evropské dědictví (European Heritage Label). Národní porota vybrala žádost Státní zámek Kynžvart – místo diplomatických setkávání jako jasného kandidáta za Českou republiku.

Ceny Thálie budou mít novou kategorii pro alternativní a loutkové divadlo

ČTK: hrm, jw, 25. března 2019

Ceny Thálie budou mít novou kategorii pro alternativní a loutkové divadlo. Ceny se budou nově udílet ne za výkony v uplynulém kalendářním roce, ale za výkony v uplynulé divadelní sezoně. Předávat se proto budou vždy až v poslední čtvrtině roku, ne na jaře jako dosud. Novinářům to dnes řekl prezident Herecké asociace Ondřej Kepka. Asociace také zakládá Českou akademii divadelníků, kterou budou tvořit dosavadní žijící držitelé Cen Thálie a další osobnosti, které vybere prezidium Herecké asociace. Asociace ceny pořádá.

Práce
UMPRUM - tři konkurzy

Kamila Stehlíková, 28. března 2019

Jedná se o místa odborných asistentů a vedoucího a asistenta pro Ateliér intermediální konfrontace UMPRUM.

Divadlo Na Fidlovačce - konkurz (garderobiérka)

Divadlo Na Fidlovačce, s. r. o., 28. března 2019

Přijmeme ihned do našeho kolektivu kolegyni na pozici garderobiérky.

Městské divadlo Mladá Boleslav - konkurz (technik scény)

Městské divadlo Mladá Boleslav, 28. března 2019

Městské divadlo Mladá Boleslav přijme pracovníky na pozici techniků scény.

Czech Gravity Sports Association - konkurz (grafik/čka)

CGSA z. s., 27. března 2019

Sháníme grafika/čku na vytváření celkového vizuálu pro letošní sezonu i jednotlivé závody.

Švandovo divadlo - konkurz (zástupce jevištního mistra a jevištní technik na stavbu dekorací)

Švandovo divadlo, 27. března 2019

Švandovo divadlo hledá posily.

Město Šumperk - konkurz (mediální koordinátor/tiskový mluvčí)

Město Šumperk, 27. března 2019

Baví vás komunikace s lidmi, sociální sítě a hledáte zajímavou a prestižní práci? Pak se neváhejte přihlásit do výběrového řízení na pozici Mediální koordinátor/ tiskový mluvčí Města Šumperka.

Navarila - konkurz (účetní)

NAVARILA s. r. o., 27. března 2019

Pro oděvní firmu v centru Prahy hledáme zkušenou účetní pro vedení podvojného účetnictví.

PONEC - divadlo pro tanec - konkurz (uvaděči/uvaděčky)

Tanec Praha, 26. března 2019

Práce ve formě DPP je vhodná pro komunikativní, časově flexibilní a spolehlivé studenty a studentky, které zajímá tanec, divadlo a divadelní prostředí.

Pragovka hledá kustody/ky během Kolben Open 6

www.facebook.com, 26. března 2019

Pragovka Gallery hľadá milých a komunikatívnych kustódov/kustódky na svoju pravidelnú akciu Kolben Open 6 (6. 4. 2019).

Fotograf Festival – konkurz (technická produkce)

https://fotografestival.cz/, 26. března 2019

Fotograf 07 z. s./Fotograf Festival hledá nového kolegu/kolegyni na pozici technická produkce.

Divadlo pod Palmovkou - konkurz (ekonom/ka)

Divadlo pod Palmovkou, 25. března 2019

Divadlo pod Palmovkou vypisuje výběrové řízení na pozici ekonoma/ekonomky.

Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK - konkurz (člen skupiny trubek)

Symfonický orchestr hl. města prahy FOK, 25. března 2019

Konkurz se uskuteční 26. 6. 2019 od 13.30 na adrese: Obecní dům (Sladkovského sál), náměstí Republiky 5, Praha 1. Nástup na plný úvazek od 26. 8. 2019.

Národní divadlo Brno - konkurz (referent/ka online marketingu)

www.divadlo.cz, 25. března 2019

Hledáme nového kolegu nebo kolegyni na pozici referenta/ky online marketingu.

Česká filharmonie hledá - konkurz (prodej vstupenek)

Česká filharmonie, 22. března 2019

Česká filharmonie hledá spolupracovníka či spolupracovnici nabízející vstupenky na komorní koncerty v Sukově síni Rudolfina. Práce obnáší aktivní komunikaci s turisty v okolí Rudolfina v termínech koncertů.

Nová síť - konkurz (PR manažer/ka)

NOVÁ SÍŤ, 22. března 2019

Přijmeme nového kolegu/kolegyni na pozici PR - propagace - komunikace kulturní organizace Nová síť.

Studio ALTA - konkurz (výkonný ředitel/ka)

ALT@RT, z. ú., 22. března 2019

Řízení jedenáct let fungujícího kulturního centra Studia ALTA v součinnosti s uměleckým ředitelem.

IPSL - konkurz (tajemník/ce)

Institut pro studium literatury, 21. března 2019

Institut pro studium literatury hledá na částečný úvazek spolupracovnici/spolupracovníka na pozici tajemnice/tajemník.

Inzerce
Knihkupectví Artmap vydalo publikaci Nicholas Mirzoeff: Jak vidět svět
Knihkupectví Artmap vydalo publikaci Nicholas Mirzoeff: Jak vidět svět

Artmap, 24. března 2019

Jaké jsou obrazy, které tvoří svět okolo nás, a jak pomocí obrazů utváříme tento svět my sami? V knize Jak vidět svět nás známý britský teoretik kultury, umění a aktivista Nicholas Mirzoeff učí, jak dnes zodpovědně a kriticky obrazy tvořit, šířit a interpretovat. 

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER
Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER

Setkání/Encounter, 17. března 2019

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se již po 29. uskuteční na brněnských divadelních scénách! Konkrétně pak na divadelních prknech Centra experimentálního divadla (Divadlo Husa na provázku a HaDivadlo) a JAMU (Divadlo na Orlí a Studio Marta).

Copy it right!
Přepisování, kopírování, zobrazování a užívání obsahu i jeho odvozenin je možné, a to s uvedením zdroje.
Institut umění – Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
T +420 224 809 119
E info@culturenet.cz
www.culturenet.cz
Pokud se chcete odhlásit ze zasílání aktualit, prosím, klikněte zde.