Culturenet.cz
Vážení přátelé,

přinášíme Vám nejnovější aktuality webu Culturenet.cz.

Váš Institut umění
Rezidence
Rezidence Media Art (Košice) - výzva pro umělce/kyně z Brna

https://www.kair.sk, 21. března 2019

Organizace Creative Industry Košice a rezidenční program KAIR vyhlašují dvouměsíční rezidenční pobyt pro mediální umělce a umělkyně z měst zapojených do programu kreativních měst UNESCO (v případě ČR se jedná o Brno).

Taneční centrum Machol Schalem v Jeruzalémě hledá partnery pro výměnný rezidenční program

www.macholshalem.org.il/en, 19. března 2019

Taneční centrum Machol Schalem (MASH) v Jeruzalémě hledá partnerské instituce, které mají zájem o výměnný rezidenční program pro choreografy a tanečníky.

Škola výrazů – Open Call

PLATO Ostrava, 18. března 2019

Letní škola pro 18 účastníků z řad mladých umělců, teoretiků, kurátorů a studentů vybraných humanitních oborů.

Příležitosti
Erb už Litoměřicím nestačí. Jedno z nejlepších míst pro život hledá vizuální styl

www.czechdesign.cz, 21. března 2019

ednotnou vizuální identitu hledá historické město v Ústeckém kraji úplně poprvé. Do uzavřené dvoukolové soutěže je vyzváno 5 subjektů - grafiků či studií. Vítězný návrh bude představen v květnu a postupně bude aplikován i na prezentaci příspěvkových organizací města.

Bratislava Design Week 2019 - Open Call

Aparát o. z., 20. března 2019

Prihlás sa na Bratislava Design Week a ukáž čo robíš! Témou BADW 2019 sú VZŤAHY, tvoja kolekcia, produkt, počin sa môžu, ale nemusia na túto tému viazať. Prihlásením už tradične súťažíš o ceny na Design Week Awards.

Registrujte se na ARTýden 2019

NIPOS Newsletter 3/2019, 20. března 2019

V letošním roce, konkrétně ve dnech 20.–26. května 2019, se uskuteční již sedmý ročník projektu Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby s novým názvem ARTýden, jehož cílem je i nadále upozorňovat na bohatství a rozmanitost forem uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby na území celé ČR a podporovat konkrétní aktivity v této oblasti.

Young Curators Academy 2019 (Berlín) - výzva pro začínající umělce/kyně a kurátory/ky

https://gorki.de, 20. března 2019

Divadlo Maxima Gorkého v Berlíně vybízí začínající tvůrce a kurátory, aby se přihlásili do projektu Young Curators Academy, který bude probíhat v rámci Berlínského podzimního salonu 2019.

Architektonicko-výtvarná soutěž "Socha T. G. Masaryka na Školním náměstí v Hranicích"

Město Hranice, 20. března 2019

Hranice vyhlašují soutěž na umělecké dílo s tématem T. G. Masaryka.

Klub 29 (Pardubice) - konkurz na provozování pohostinských služeb

http://otevrenakultura.cz, 19. března 2019

Centrum pro otevřenou kulturu Pardubice vyhlašuje výběrové řízení na provozování pohostinských služeb v Klubu 29.

Přihlas svůj snímek do Českého videosalonu 2019!

Impuls Hradec Králové, 19. března 2019

Filmoví tvůrci a nadšenci stále máte šanci přihlásit svůj snímek do nejstarší amatérské filmové soutěže v České republice.

Dny otevřených ateliérů v Královéhradeckém kraji 2019 - otevřená výzva

Impuls Hradec Králové, 18. března 2019

Otevřená výzva pro umělce z oblasti výtvarného umění.

DiFA JAMU - Mezinárodní konference doktorských studií 2019 - Call for Proposals

Janáčkova akademie múzických umění, 15. března 2019

Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně vyhlašuje Call for Proposals pro 9. ročník Mezinárodní konference doktorských studií.

Galerie Atelier Síň (Telč) - výzva na léto 2019

Oblast, 15. března 2019

Kulturní spolek Oblast vyhlašuje výzvu k podání uměleckých výstavních projektů, určených k realizaci v prostorách židovského hřbitova v Telči v období od 29. 6. do 30. 8. 2019. Vystavující má k dispozici 7 dní, od soboty do pátku. Vítáme projekty s přesahem do okolní krajiny.

Akce pro překladatele poezie z němčiny

www.obecprekladatelu.cz, 15. března 2019

Ve Wannsee se v červnu 2019 sejdou překladatelé německé poezie v rámci programu Toledo, který připravilo nové mezinárodní fórum JUNIVERS. Na patnáct vybraných uchazečů z celého světa čeká šest dnů společně strávených  nad texty i v debatách o odlišné recepci a vydávání německy psané poezie v různých zemích.

Akce
Slovenskí umelci Thálie v Divadle Lab

Barbora Bakošová, 21. března 2019

Pri príležitosti 70. výročia vzniku Vysokej školy múzických umení v Bratislave pripravuje DF VŠMU pod vedením študentky absolventského ročníka Katedry divadelného manažmentu Kataríny Thalerovej projekt Umelci Thálie – sériu talkshows s významnými osobnosťami umeleckej sféry – absolventmi Divadelnej fakulty VŠMU.

Body Meets Imagination - workshop metody Body Weather s Frankem van de Venem

Divadlo Archa/Archa.lab, 20. března 2019

Termín a filozofický základ pro Body Weather/Počasí těla koncipoval na začátku 80. let tanečník Min Tanaka. Metoda pak byla dále rozvíjena v rámci dílen a projektů po celém světě.

Přihlášky na European Young Heritage Professionals Forum

www.kreativnievropa.cz, 20. března 2019

UNESCO pořádá ve spolupráci s Evropskou unií European Young Heritage Professionals Forum, které bude probíhat ve dnech 20.–24. 5. 2019 v Zadaru (Chorvatsko). Cílem této pětidenní akce je posílení mezikulturního vzdělávání a sdílení zkušeností. Na fóru promluví až 30 mladých odborníků, z nichž každý bude reprezentovat jeden členský stát EU.

Demokracie a otevřená společnost: umění ve veřejném prostoru - diskuze

Dům umění Ústí nad Labem, 19. března 2019

Dům umění Ústí nad Labem vás zve na moderovanou diskuzi ve spolupráci s Platforma pro politiku a estetiku a Společností pro estetiku.

Víkendový kurz činoherního minimalismu II.

Divadlo Kámen, 19. března 2019

Zveme vás na druhý díl víkendového kurzu činoherního minimalismu, kde vám nabídneme základní zkušenost s tímto uměleckým směrem. Vše budeme doplňovat teorií o minimalismu a umění a budeme vám odkrývat/ nabízet náš osobitý pohled na divadelní tvorbu, právě skrze minimalistické postupy.

Fashion Revolution Week 2019

Fashion Revolution z. s., 19. března 2019

Dne 24. 4. 2019 uběhne již šest let od založení Fashion Revolution, mezinárodního hnutí, které se zasazuje o udržitelnější módní průmysl a snaží se o jeho systematickou reformu s výrazným zaměřením na potřebu transparentnosti v dodavatelském řetězci.

Duel festivalových ředitelů - diskuze

Pražské jaro, o. p. s., 18. března 2019

Pražské jaro zve odbornou a kulturně orientovanou veřejnost na diskuzní setkání Duel festivalových ředitelů.

Ateliér Viléma Štvaného - Site-specific s Ivo Kristiánem Kubákem a Marií Novákovou

Tygr v tísni, 15. března 2019

Projděte se bývalou Fuchsovou kavárnou, načerpejte příběhy z historie budovy, doplňte je o vlastní pocity z místa a sepište do divadelního scénáře! Jak na to? Společně s Mášou Novákovou a Ivo Kristián Kubák z Tygra v tísni / VILA Štvanice na dubnovém ateliéru Viléma Štvaného.

Ústav úžasu: Workshop loutkové a objektové animace 2.0

Ústav úžasu z. s., 15. března 2019

Výzva pro mírně pokročilé a zapálené divadelníky se zájmem o moderní loutkové divadlo. Vede Jakub Folvarčný. Termín: 22. až 24. března 2019.

Leadership workshop

ALT@RT, z. ú., 15. března 2019

Intenzivní týdenní workshop (17. až 22. června 2019) ve Vlastějovicích je zaměřený na rozvoj manažerských schopností vedoucích pracovníků kulturních organizací.

Akademie IDU: Strategické myšlení a plánování (1. 4. 2019, Brno)

Zveme vás na přednášku a diskuzi Akademie IDU na téma Strategické myšlení a plánování, která se koná 1. dubna 2019 v prostoru Industra, Masná 9 v Brně.

Publikace
Ruth Benedict: Kulturní vzorce - publikace

https://obchod.portal.cz/, 21. března 2019

Kniha Kulturní vzorce patří k nejznámějších klasickým dílům kulturní antropologie. Je zároveň teoretickým základem pro pochopení kulturního relativismu.

Výroční zpráva NIPOS za rok 2018

NIPOS Newsletter 3/2019, 20. března 2019

NIPOS představuje výroční zprávu za rok 2018 v níž naleznete obecné informace o organizaci, harmonogram akcí, přehlídek a seminářů pořádaných NIPOSEM v minulém roce. Dále potom informace o vydaných publikacích a statistice kultury.

Fashion management - publikace

www.grada.cz, 19. března 2019

Jedinečná publikace se věnuje všem hlavním aspektům, které ovlivňují výrobu a prodej módního zboží. Představuje jednotlivé kategorie módy (haute couture, ready to wear, fast fashion, pomalá a udržitelná móda) i celý cyklus od tvorby trendů přes návrh a výrobu zboží až po jeho prodej. Přibližuje úkoly obchodníka, který řeší výběr a objednávky zboží, ukazuje rizika, která při tom podstupuje, ale vysvětluje i další náležitosti spojené s módním byznysem.

Veřejný prostor v ohrožení? - publikace

www.kosmas.cz, 19. března 2019

Městský veřejný prostor - jeho podoba, funkce, nové funkce i možná ohrožení – je dnes tématem živých diskuzí jak odborné, tak široké veřejnosti. Je také tématem velmi komplexním, neboť městský veřejný prostor má vždy nějaký fyzický tvar, je naplněn aktivitami, mezilidskými kontakty a vztahy, nese kulturní významy.

Eva Bendová - Pavla Machalíková: Kariéra s paletou - publikace

https://barrister.cz/, 18. března 2019

Velkým tématem moderní doby se po roce 1800 stal sám umělec, jeho postavení ve společnosti i budování jeho uměleckého sebevědomí tváří v tvář anonymnímu publiku. Svou roli sehrála nově zavedená veřejná prezentace děl na uměleckých výstavách či téma institucionalizace a reflexe uměleckého provozu.

Jacob Field: Funguje kapitalismus? - publikace

www.universum.cz, 15. března 2019

Kapitalismus je ekonomický systém, jehož hlavním cílem je zisk. Nejrůznější zboží a služby jsou produkovány, aby se vydělaly peníze. Definice je stručná a jasná. Ale nabízí se zásadní otázka: Funguje to?

Václav Navrátil: Umění a metafyzika - publikace

www.torst.cz, 15. března 2019

V pozůstalosti významného českého filosofa Václava Navrátila (1904–1961), autora pohybujícího se ve svých textech na pomezí filosofie, krásné literatury a teorie moderního umění, zůstala zásadní nevydaná práce s názvem Umění a metafyzika, napsaná ve čtyřicátých letech 20. století.

Vychází publikace Kulturní dědictví: Návod k (pou)žití

www.kreativnievropa.cz, 14. března 2019

Právě vychází publikace Kulturní dědictví: Návod k (pou)žití, kterou vydává Kancelář Kreativní Evropa. Publikace mapuje současné tuzemské i zahraniční tendence v oblasti kulturního dědictví a památkové péče, ale také aktuální společenské (mega)trendy. Kulturní dědictví je podle autorů publikace živý organismus, který má smysl vnímat, účastnit se ho a podílet se na něm nezprostředkovaně, aktivně. Publikované texty můžou být skvělou inspirací, jak kulturní dědictví začít (znovu či více) používat – i žít!

Stalo se
Ministerstvo kultury znovu předloží nominaci foukaných perel pro zápis do UNESCO

www.mkcr.cz, 21. března 2019

Ministr kultury Antonín Staněk dne 18. 3. 2019 podepsal finální revidovanou verzi nominace Ruční výroba ozdob z foukaných skleněných perel pro vánoční stromek pro zápis na Reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví.

Olomouc si zaslouží v architektuře to nejlepší a nejlepší může vzniknout jen v otevřené soutěži

www.mkcr.cz, 21. března 2019

Mediální reakce na dotazy týkající se pondělní diskuse kolem kontroverzního olomouckého projektu Středoevropského fóra (SEFO).

V Pražské tržnici vzniká netradiční spojení kulturně-komunitního centra a prostoru pro inovace

Jitka Hvězdová, 20. března 2019

V úterý 19. 3. 2019 proběhlo zahájení projektů „H40 Kulturně-komunitní centrum“ a „H 4.0 Art&Digital Lab“. Oba projekty mají své místo v Pražské tržnici, v hale 40.  Slavnostní akt se uskutečnil za přítomnosti Zdeňka Hřiba, primátora hl. m. Prahy, Hany Třeštíkové, radní hl. m. Prahy a Jana Čižinského, starosty Prahy 7.

Choreograf Jiří Kylián uveden do křesla francouzské Akademie krásných umění

www.divadlo.cz, 18. března 2019

Český choreograf Jiří Kylián byl ve Francouzském institutu v Paříži slavnostně uveden do křesla Akademie krásných umění. Jejím členem se stal loni v dubnu jako třetí Čech od založení akademie v roce 1816. ČTK to řekla mluvčí festivalu Tanec Praha Kateřina Kavalírová.

Březen patří po celém světě oslavám divadla

www.idu.cz, 15. března 2019

Nadcházející týdny se ponesou ve znamení oslav divadla. Světový den divadla připadá každoročně na 27. března a slaví se od roku 1962. V současné době se v jednom týdnu propojuje společně se Světovým dnem divadla pro děti a mládež (20. března) a Světovým dnem loutkářství (21. března).

Práce
Moravská galerie v Brně - konkurz (restaurátor/ka)

Moravská galerie v Brně, 21. března 2019

Restaurátor/ka malby a polychromie. Samostatně restauruje, konzervuje a dokumentuje sbírkové předměty Moravské galerie v Brně.

Městská knihovna Nová Paka - konkurz (knihovník/ce)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 21. března 2019

Město Nová Paka vyhlašuje výběrové řízení na místo knihovníka/ce organizační složky Městská knihovna.

Jihočeské divadlo - konkurz (zvukař)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 21. března 2019

Výhodou je odborná způsobilost podle vyhl. 50/1978 Sb. §6, ŘP sk. B, znalost práce na PC, obecná znalost principů práce na analogových a digitálních mixážních pultech, obecná znalost principů ozvučování a mikrofonních technik snímání zvuku, obecná znalost principů práce v software pro nahrávání a editaci zvuku.

Český rozhlas - konkurz (hudební dramaturg/vedoucí redakce vážné a jazzové hudby)

www.rozhlas.cz, 21. března 2019

Český rozhlas Vltava hledá hudebního dramaturga/vedoucího redakce vážné a jazzové hudby.

Regionální muzeum v Mikulově - konkurz (průvodce/průvodkyně)

www.cz-museums.cz, 21. března 2019

Regionální muzeum v Mikulově hledá sezonního průvodce/průvodkyni.

Medzinárodní divadelní studio Farma v jeskyni - konkurz (office manager)

Mezinárodní divadelní studio Farma v jeskyni hledá office managera/ku na plný úvazek.

SE.S.TA - konkurz (tanečnice do nového projektu z cyklu Tanec v galerii)

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, 20. března 2019

Hledáme tanečnici ve věku 25 až 45 let pro duet Petry Fornayové ve veřejném prostoru Petřínských sadů u sochy K. H. Máchy. Premiéra v rámci Pražského Quadrienale 16. 6. 2019.

Studio ALTA - konkurz (tvůrce kreativních multimediálních obsahů)

ALT@RT, z. ú., 20. března 2019

Do našeho týmu ve Studiu ALTA hledáme kreativce na cca 40 hodin měsíčně (případně dle domluvy), který nám pomůže vytvářet originální propagační obsahy.

Národní památkový ústav - konkurz (památkář/ka)

Národní památkový ústav, 19. března 2019

Ředitel Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Praze, vypisuje výběrové řízení na pozici památkář/památkářka pro území mimo pražskou památkovou rezervaci.

Navarila - konkurz (asistentka prodeje)

NAVARILA s. r. o., 19. března 2019

Do autorského butiku v centru Prahy hledáme milou, usměvavou a zodpovědnou holku na pozici asistentky prodeje.

EARCH.cz - konkurz (redaktor/ka)

www.earch.cz, 19. března 2019

Chcete se stát součástí týmu online magazínu o architektuře se šestnáctiletou historií EARCH.cz? Aktuálně hledáme nového redaktora/redaktorku, který nám pomůže s tvorbou obsahu, správou sociálních sítí i administrativou při správě inzertních kampaní.

Czech Film Commission - konkurz (projektový administrátor)

Státní fond kinematografie - Czech Film Commission, 19. března 2019

Oddělení Filmová komise (Czech Film Commission) Státního fondu kinematografie hledá kandidáta na pozici projektový administrátor. Předpokládaný nástup: květen 2019. Pracoviště: Národní 28, Praha 1.

AVU - konkurz (Ekonomické oddělení)

Rektor AVU v Praze vypisuje výběrové řízení na pozici referenta/ky Ekonomického oddělení.

Památník národního písemnictví - konkurz (PR manažer/ka)

Památník národního písemnictví, 18. března 2019

Památník národního písemnictví vyhlašuje výběrové řízení na pozici PR manažera/ky.

Národní muzeum - konkurz (pedagog volného času)

Národní muzeum, 18. března 2019

Národní muzeum – Odbor generálního ředitele – Úsek pro práci s veřejností vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice pedagoga/pedagožky volného času v Oddělení vzdělávání a kulturních aktivit.

Národní muzeum - konkurz (produkční)

Národní muzeum, 18. března 2019

Národní muzeum – Odbor náměstka pro centrální sbírkotvornou a výstavní činnost vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice
produkční/ho ve Výstavním oddělení.

Národní galerie Praha - konkurz (kurátor/ka Sbírky moderního a současného umění)

Národní galerie Praha, 18. března 2019

Národní galerie Praha hledá vhodného kandidáta na pozici kurátora/ky Sbírky moderního a současného umění.

Moravské divadlo Olomouc - konkurz (korepetitor/ka baletu)

www.divadlo.cz, 18. března 2019

Moravské divadlo Olomouchledá zaměstnance na obsazení pracovní pozice korepetitora/ky baletu.

Pražská informační služba - konkurz (ředitel/ka Sektoru odborných činností)

Pražská informační služba, p. o., 18. března 2019

Pražská informační služba – Prague City Tourism hledá vhodné kandidáty na obsazení pracovní pozice v sektoru odborných činností: ředitel/ka sektoru odborných činností

Pražská informační služba - konkurz (koordinátor Pražské univerzity pro každého)

Pražská informační služba, p. o., 18. března 2019

Pražská informační služba – Prague City Tourism hledá vhodné kandidáty na obsazení pracovní pozice v týmu sektoru odborných činností: koordinátor/ka Pražské univerzity pro každého.

MeetFactory - konkurz (produkční galerií)

MeetFactory o. p. s., 15. března 2019

Centrum současného umění MeetFactory, o. p. s., hledá produkční/ho galerií MeetFactory. Náplní práce je v prvé řadě realizace výstavních projektů a zajištění chodu Galerie MeetFactory a Galerie Kostka.

Muchovo muzeum - konkurz (pracovník v obchodě se suvenýry/pokladní)

Muchovo muzeum s. r. o., 15. března 2019

Muchovo muzeum s. r. o., prezentující tvorbu čelního představitele secesního umění Alfonse Muchy, hledá vhodné kandidáty/ky na volnou pozici (HPP) pracovník v obchodě se suvenýry/pokladní.

Divadlo Hybernia - konkurz (marketingový a obchodní manažer/ka)

www.facebook.com, 15. března 2019

Divadlo Hybernia hledá posilu pro dlouhodobou spolupráci na pozici marketingového a obchodního manažera.

Inzerce
Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER
Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER

Setkání/Encounter, 17. března 2019

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se již po 29. uskuteční na brněnských divadelních scénách! Konkrétně pak na divadelních prknech Centra experimentálního divadla (Divadlo Husa na provázku a HaDivadlo) a JAMU (Divadlo na Orlí a Studio Marta).

Tantehorse: !O! opět na Pragovce
Tantehorse: !O! opět na Pragovce

Tantehorse z. s., 4. března 2019

Ve dnech 19. až 23. 3. 2019 proběhnou v bývalé jídelně Pragovky další uvedení projektu !O! / Family Therapy. Nachází se na pomezí performance, instalace a happeningu. Je to taneční architektura mezi skutečností a snem ohledávající téma šílenství a psychické nemoci z perspektivy umění jako diagnózy.

Copy it right!
Přepisování, kopírování, zobrazování a užívání obsahu i jeho odvozenin je možné, a to s uvedením zdroje.
Institut umění – Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
T +420 224 809 119
E info@culturenet.cz
www.culturenet.cz
Pokud se chcete odhlásit ze zasílání aktualit, prosím, klikněte zde.