Culturenet.cz
Vážení přátelé,

přinášíme Vám nejnovější aktuality webu Culturenet.cz.

Váš Institut umění
Granty/stipendia
Erich Pommer Institut nabízí v roce 2019 stipendia

Newsletter Kreativní Evropa - MEDIA, 27. února 2019

Erich Pommer Institut nabízí několik stipendií na workshop pro filmové a televizní producenty The Art of Negotiating Agreements for Film and TV, který se koná na Mallorce ve dnech 6. až 10. dubna 2019.

Institut Ramon Llull - grantové výzvy z oblasti literatury v roce 2019

https://www.llull.cat/english/home/index.cfm, 26. února 2019

Institut Ramon Llull se zabývá propagací katalánské kultury v zahraničí. V rámci svého grantového programu vypisuje výzvu na podporu překladů knih psaných v katalánském a aranéském jazyce, rezidenčního pobytu pro překladatele a na zhotovení ilustrací ke knihám určeným pro děti a mladistvé.

Kdo jsou mecenáši klasické hudby a jak je získat

https://vltava.rozhlas.cz/, 25. února 2019

O důležitém zdroji financování hudebních projektů hovoří s hosty Dita Hradecká.

Plzeň počtvrté vyhlásila čtyřleté kulturní granty

ČTK: Lada Pešková, hj, 25. února 2019

Plzeň vyhlásila čtyřleté kulturní granty, které mají podpořit kulturní aktivity ve městě v letech 2020 až 2023. Čtyřleté grantové období vyhlašuje město počtvrté, celkem v něm v příštích letech rozdělí úspěšným žadatelům 50 milionů korun. Novinářům to dnes řekl primátor Martin Baxa (ODS).

Rezidence
Rezidenční pobyt "30 let svobody" pro literáty (Kyjev)

www.idu.cz, 28. února 2019

Institut umění – Divadelní ústav vypisuje ve spolupráci s Českým centrem Kyjev při příležitosti výročí událostí roku 1989 výběrové řízení na měsíční tvůrčí pobyt "30 let svobody" v oblasti literární tvorby v Kyjevě v období od 1. do května do 31. května 2019.

Rezidence ČLC pro překladatele z češtiny (léto a podzim 2019)

www.czechlit.cz, 28. února 2019

České literární centrum, sekce MZK, vyhlašuje výběrové řízení na rezidenční pobyty v Brně a v Praze.

Rezidence Fondation FIMINCO ve Francii - výzva pro výtvarné umělce/kyně

www.fondationfiminco.com, 26. února 2019

Fondation FIMINCO je nové centrum pro současné umění, jež se nachází v Romainsville na východním předměstí Paříže. Rezidenční program je určený výtvarným umělcům, kteří mají zájem rozvíjet vlastní umělecký výzkum či pracovat na konkrétním uměleckém projektu.

Příležitosti
Signal Festival 2019 – otevřená výzva

Piaristi, 28. února 2019

Signal Festival vyhlašuje otevřenou výzvu k vytvoření umělecké instalace pro 7. ročník festivalu, který se bude konat od 10. do 13. října 2019. V roce třicátého výročí významných politických a společenských změn v České republice bude hlavním tématem Signal Festivalu revoluce a její formy.

Veletrh muzeí České republiky 2019 - výzva

Eva Novotná, 28. února 2019

24. ročník Veletrhu muzeí České republiky se koná 22. a 23. květen 2019, pořadatel: Muzeum Vysočiny Třebíč.

Národní galerie hledá architekty, kteří transformují Veletržní palác

Tereza Ježková, 28. února 2019

Národní galerie Praha vyhlašuje mezinárodní architektonickou soutěž na rozsáhlou transformaci a revitalizaci Veletržního paláce. Vítěz, který by měl v budoucnu proměnit největší výstavní prostor NGP v instituci splňující současné parametry galerijního provozu, by měl být znám do konce letošního roku. Soutěž pořádá galerie ve spolupráci s CCEA MOBA (Centre for Central European Architecture).

Organizování kulturních akcí - dotazník

www.facebook.com, 27. února 2019

Pro svoji diplomovou práci dělám výzkum, jehož cílem je zjistit, zda a jak je možné použít nástroje projektového řízení na projekty v podobě kulturních akcí tak, aby jejich organizace byla efektivnější. Cílem je vytvořit tzv. manuál pro kulturního manažera pro organizování kulturních akcí, který by se dal využít v praxi i pro ty, pro které je projektové řízení cizí pojem.

Třetí ročník soutěže #euFilmContest - výzva

Newsletter Kreativní Evropa - MEDIA, 27. února 2019

Kreativní Evropa MEDIA vyhlásila 3. ročník celoevropské soutěže #euFilmContest pro všechny milovníky evropských filmů, jejíž 10 nejúspěšnějších účastníků bude mít možnost vyhrát cestu na filmový festival v Cannes v květnu 2019.

Divadelní festival Love Sharing 2019 (Itálie) – výzva pro umělce/kyně a badatele/ky

www.lovesharingfestival.org/en/, 27. února 2019

Pátý ročník divadelního festivalu Love Sharing se uskuteční v říjnu 2019 na italské Sardinii. Festivalu se mohou zúčastnit umělci a umělkyně, kteří působí v oblasti současného divadla, tance, hudby, cirkusu a výtvarného umění, a badatelé a badatelky, jejichž práce koresponduje s tématem festivalu.

Táborská setkání 2019 - výzva

Město Tábor, 27. února 2019

Město Tábor přijímá nabídky na zajištění historických aktivit pro festival Táborská setkání 2019, který se koná 13. až 15. 9. 2019.

Divadelní spolek Nedostudovaní - konkurz (scénograf)

www.divadlo.cz, 25. února 2019

Dobrý den, jsme divadelní spolek Nedostudovaní. Většinou nás spojují nedokončená studia na DAMU, či stopka ve 3. kole přijímacího řízení na DAMU. Hledáme touto formou obdobně spojeného scénografa. A hledáme ho hned! Odměnou mu bude přijetí do spolku, pokud se vytáhne, tak dlouhodobější spolupráce, a pokud budeme mít komerční úspěch (zaplatí se autor, prostor), tak i nějakou tu korunu.

Nabídka stáží ve Slovinsku

ACADEMIA, 25. února 2019

Slovinská Academia/School of Media Production nabízí pro účastníky mobilitních programů (Erasmus+) pracovní stáže v oblasti médii a marketingu.

Akademie IDU 2019 - výzva s uzávěrkou již 10. března

Otevíráme ročník vzdělávacího programu Akademie IDU pro kulturní manažery, který je zaměřen na rozvoj klíčových dovedností pro řízení kulturních organizací. Tématy letošního ročníku jsou kreativní myšlení, strategické myšlení, strategie budování značky, leadership, finanční řízení či fundraising.

Člověk v tísni (Liberec) - otevřená výzva pro literáty a slamery

Martin Grosman, 4. února 2019

Člověk v tísni o. p. s. - pobočka Liberec vyhlašuje otevřenou výzvu pro začínající i zkušené literární tvůrce a slamery.

Akce
Adrienn Hód: Hodworks Nirvana Workshop

Bazaar, 28. února 2019

Letošní Bazaar festival připravil dvoudenní kurz vedený Adrienn Hód (HU), postavený na choreografickém jazyce jejího souboru Hodworks. Proběhne 12. a 13. března 2019 od 10 do 15 hodin ve Studiu ALTA.

Workshop Poskytování a přijímání zpětné vazby s Bushem Hartshornem

www.bazaarfestival.cz, 28. února 2019

Po skvělé odezvě z workshopu z minulého roku uvádíme znovu na Bazaar festivalu čtyřdenní workshop pro umělce, publikum i další zájemce na téma poskytování a přijímání zpětné vazby. Od 14. do 17. března 2019 (Nová síť, Studia ALTA).

Mezinárodní kurz sítě NEMO

www.kreativnievropa.cz, 26. února 2019

NEMO (Network of European Museum Organisations) zveřejnila výzvu k přihláškám na mezinárodní kurz, jenž bude probíhat v rámci konference Connected Audience. Tématem konference a kurzu bude role emocí v muzeích a při kulturních zážitcích. Akce se koná 4.–6. 4. 2019 v Berlíně.

Světlo a výstavní prostor - workshop

Akce CCA, 26. února 2019

Ateliér Světelného designu DIFA JAMU v Brně, ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc, pořádá třídenní workshop Světlo a výstavní prostor určený především studentům světelného designu, scénografie, ale otevřený i dalším zájemcům ve dnech 5. až 7. března 2019 v Muzeum umění Olomouc.

CinEd - seminář filmové výchovy (nejen) pro pedagogy v Praze

AČFK, 25. února 2019

Asociace českých filmových klubů a projekt CinEd vás tímto zvou na ukázkový seminář filmové výchovy pro pedagogy a další zájemce. Seminář je akreditovaný MŠMT ČR v rámci DVPP.

Konference Kulturní a kreativní prostory a města v Bruselu

www.creativespacesandcities.com, 25. února 2019

Konference Kulturní a kreativní prostory a města se koná 4. dubna 2019 v Bruselu u příležitosti zahájení dvouletého výzkumného projektu, jehož cílem je rozvoj participativní správy kulturních prostorů ve městech.

Kreativní Česko zve na Střed zájmu: Granty aneb Jak podpořit kulturu ve městech?

www.idu.cz, 21. února 2019

Kreativní Česko zve na setkání, které se koná 11. 3. 2019 od 10.30 v Městské knihovně Jihlava.

Stalo se
Americká talentová soutěž má v porotě jednoho Čecha. Je jím choreograf a kreativec Yemi

www.jomagazin.cz, 28. února 2019

Tvůrci populárních soutěží, jako je například The Voice, MasterChef nebo American Idol, si pro americké diváky připravili opravdovou lahůdku, která dosud neměla obdoby – talentovou soutěž nazvanou The World’s Best. Z celého světa se kromě soutěžících sjeli také samotní porotci, a tak kromě hlavní trojky – Drew Barrymore, Faith Hill a RuPaula, zde hodnotí rovnou padesátka odborníků z celého světa. Ve Wall of the World, jak se porotci souhrnně nazývají, zasedl mezi sedmatřiceti dalšími národnostmi i jeden český zástupce – multidisciplinární kreativec, choreograf, speaker a kreativní producent Yemi A.D.

Velký přehled: Nejlepší co-workingy v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni a Zlíně

https://tyinternety.cz/, 28. února 2019

Možnosti pohybu po světě pracujících je neomezený, díky čemuž potřeba změny zaměstnavatele ustupuje a nadchází čas digitálních nomádů, freelancerů a svobodných firem. Připomíná to čas obchodních cestujících, světáků a chození na zkušenou.

Ministerstvo kultury ČR má novou vedoucí Tiskového oddělení a tiskovou mluvčí Marthu Häckl

www.mkcr.cz, 28. února 2019

Tiskové oddělení Ministerstva kultury ČR vede od pondělí 25. února 2019 Martha Häckl, jež ve funkci nahrazuje Bohumila Šípa, který byl vedením Tiskového odboru pověřen dočasně a zastává pozici ředitele kabinetu ministra. Martha Häckl má ve své funkci na starosti především vztahy ministerstva s médii.

Na Letné vzniklo nové kreativní epicentrum Vzletná

https://protisedi.cz/, 28. února 2019

“Kreativní epicentrum” Vzletná je z poloviny studovnou s přirozeným zapojením digitálních technologií ve výukových kurzech a z poloviny coworkingovým prostorem. Najdete jej na adrese Milady Horákové 56.

Divadelní točna má zůstat v zahradě českokrumlovského zámku

www.novinky.cz, 27. února 2019

Otáčivé hlediště zůstane v zahradě českokrumlovského zámku. Rozhodla o tom komise, kterou ustavil ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD). Točna byla řadu let předmětem sporu mezi památkáři a zastánci divadelní produkce v hradních zahradách. Ve středu o tom informovala mluvčí ministerstva Martha Häckl.

European Dancehouse Network představuje evropská taneční studia

http://ednetwork.eu/, 26. února 2019

European Dancehouse Network je platforma podporující spolupráci mezi evropskými tanečními studii a rozvoj tanečního umění. V rámci svého online kanálu uvádí novou sérií videí, která představují činnost významných tanečních studií v Evropě.

Práce
Národní technická knihovna - konkurz (grafik junior)

www.czechdesign.cz, 28. února 2019

Národní technická knihovna v pražských Dejvicích hledá posilu do týmu na pozici grafika juniora.

Czechdesign - konkurz (manažer inzerce a partnerských projektů)

www.czechdesign.cz, 28. února 2019

Najít název pro tuto pozici není snadné. Nejsme korporace, ani začínající start-up. Jsme etablovaný brand, který má v prostředí designu silné renomé. A nyní hledáme někoho, kdo nás posune ještě dál. A potřebujeme člověka, kdo umí být rozkročený mezi světem obchodu a designu. Někde mu říkají inzertní poradce, někde sales manager. My hledáme partnera, který nám pomůže rozšířit naše možnosti.

Národní památkový ústav (Praha) - konkurz (památkář/památkový technolog)

www.npu.cz, 28. února 2019

Generální ředitelství Národního památkového ústavu hledá kandidátku nebo kandidáta na pozici památkář/památkový technolog.

Knihovna Národního muzea - konkurz (knihovník - akvizitér)

Národní muzeum, 28. února 2019

Národní muzeum – Knihovna Národního muzea vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice knihovník - akvizitér v Oddělení časopisů.

Městská knihovna Mariánské Lázně - konkurz (referenční knihovník/ce)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 28. února 2019

Místo výkonu práce: Hlavní třída 370/3, Mariánské Lázně. Pracovní poměr na dobu určitou (6 měsíců), poté možné převedení na dobu neurčitou.

Jurkovičova vile - konkurz (průvodkyně/průvodce)

Moravská galerie v Brně, 28. února 2019

Moravská galerie v Brně vyhlašuje výběrové řízení na pozici  průvodkyně/průvodce v Jurkovičově vile. Zajímá vás tato pozice?

Kulturní a společenské středisko Střelnice (Český Těšín) - konkurz

https://portal.mpsv.cz/sz/, 28. února 2019

Jedná se o pozici koordinačního, projektového a programového pracovníka/ce.

Plzeňská filharmonie - konkurz (hráč/ka violoncello tutti)

https://portal.mpsv.cz/sz/, 28. února 2019

Požadujeme: odpovídající hudební vzdělání, nutná účast a získání dostatečného počtu bodů na konkurzu Plzeňské filharmonie.
Jedná se o pracovní smlouvu na 12 měsíců.

Švandovo divadlo na Smíchově - konkurz (rekvizitář)

Švandovo divadlo, 28. února 2019

Švandovo divadlo na Smíchově přijme na plný úvazek rekvizitáře.

Praha 14 kulturní - konkurz (provozní manažer/ka kaváren)

Praha14 kulturní, 28. února 2019

Máte zkušenosti s vedením provozu, lásku ke kávě, nebojíte se výzev a rádi pracujete s lidmi? Tak hledáme právě vás! Pro naše dvě srdcové kavárny na Praze 14 hledáme provozního, který zvládne s námi nastavit strategie kaváren a vést úspěšně jejich provoz v příspěvkové organizaci.

Slezské zemské muzeum - konkurz (lektor/ka)

Slezské zemské muzeum, 28. února 2019

Slezské zemské muzeum vypisuje výběrové řízení na volnou pracovní pozici lektora/ky.

Národní divadlo - konkurz (osvětlovač)

www.facebook.com, 27. února 2019

Nová Scéna Národního divadla přijme osvětlovače, vyučeného/vystudovaného v oboru elektro, zkouška dle vyhlášky 50 §6 výhodou, praxe vítána.

Unie výtvarných umělců Plzeň - konkurz (kustodka - prodavačka)

www.facebook.com, 27. února 2019

Unie výtvarných umělců Plzeň hledá pro svoji prodejní galerii v Dominikánské č. 12 kustodku (prodavačku).

Hudební škola Yamaha (Chomutov) - konkurz (lektor/lektorka)

www.facebook.com, 27. února 2019

Jedná se o výuku předškolních programů pro děti od 4 měsíců do 4 let věku. Výuka probíhá v pátek dopoledne a ve středu odpoledne v pravidelných časech.

Kulturní a vzdělávací centrum Vincent - konkurz (ředitel/ka)

www.praha-vinor.cz, 27. února 2019

Městská část Praha-Vinoř hledá ředitele/ku Kulturního a vzdělávacího centra Vincent.

Divadlo Post Scriptum - konkurz (propagace)

www.facebook.com, 27. února 2019

Hledáme posilu do propagace Divadlo Post Scriptum!

Augiášův chlév - konkurz (hlavní produkční)

www.facebook.com, 27. února 2019

Augiášův chlév vyhlašuje výběrové řízení na hlavní produkční/hlavního produkčního. Hledáme dynamického leadera, který se nebojí rozhodování, odpovědnosti a bude schopen samostatně řídit pracovní týmy.

GASK – Galerie Středočeského kraje - konkurz (administrativní pracovník - asistent)

Galerie Středočeského kraje, p. o., 27. února 2019

Galerie sídlí v jezuitské koleji v Kutné Hoře. Je institucí zaměřenou svou sbírkou i výstavním programem na výtvarné umění 20. a 21. století.

MFDF - konkurz (koordinátor/ka CDF)

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava, 26. února 2019

Centrum dokumentárního filmu v Jihlavě hledá koordinátora/ku provozu centra, knihovny a videotéky CDF.

Fotograf 07 - konkurz (Office Manager & Fundraising Assistent)

Fotograf 07 z. s. (časopis, galerie a festival) rozšiřuje svůj tým a hledá nového kolegu/kolegyni na pozici Office Manager & Fundraising Assistent.

Festival Letní Letná - konkurz na různé pozice

Letní Letná, 26. února 2019

Festival nového cirkusu a divadla Letní Letná hledá pro letošní ročník nové kolegy na pozici produkčních, uvaděčů, pokladních a prodavačů v obchůdku.

Národní muzeum - konkurz (asistent/ka)

Národní muzeum, 25. února 2019

Národní muzeum – Odbor provozního náměstka GŘ NM vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice asistenta/ky v Sekretariátu provozního náměstka.

Turistické informační centrum (Praha) - konkurz

Pražská informační služba, p. o., 25. února 2019

Hledáme pracovníka turistického informačního centra v Praze (brigáda).

Museum Montanelli - konkurz (kustodi/ky)

Nadace DrAK Dr. Altenburg Kohl, 25. února 2019

Museum Montanelli (MuMo) hledá kustody a kustodky. Zajímáš se o umění? Nedělá ti problém mluvit s lidmi a domluvíš se anglicky? Ozvi se nám.

Divadlo Image - konkurz (pokladní)

www.divadlo.cz, 25. února 2019

Hledáme do divadla v Praze pokladní na dlouhodobou brigádu. Práce na 5,5 hodinové směny, 9.45 až 15.15 a 15.00 až 20.30.

Sbor Národního divadla - konkurz (tenor)

www.divadlo.cz, 25. února 2019

Ředitelka Opery Národního divadla a Státní opery vypisuje konkurzní řízení do operního sboru pro hlasovou skupinu tenor. Předzpívání se bude konat ve středu dne 10. 4. 2019 ve 14.00 ve sborovém sále historické budovy ND.

Hudební projekt Anastasis - konkurz (doobsazení hlavních i vedlejších rolí, taneční company)

www.divadlo.cz, 25. února 2019

Termín konkurzu: 23. března 2019 od 11 hod. v KD Kyje (Šimanovská 47, Praha 9). Vyhraďte si na casting dostatečné množství času!

Národní divadlo moravskoslezské - konkurz (referent obchodního oddělení)

www.divadlo.cz, 25. února 2019

Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace, vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici referenta/ky obchodního oddělení.

Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK - konkurz (1. klarinet)

Symfonický orchestr hl. města prahy FOK, 22. února 2019

Kdy a kde: 22. 5. 2019 v 10.00, Obecní dům, náměstí Republiky 5, 110 00 Praha 1, s nástupem od 1. 6. 2019 (na plný úvazek).

dok.incubator - konkurz (asistent produkce pro mezinárodní filmový workshop)

DOK.Incubator, 22. února 2019

dok.incubator hledá šikovného asistenta/asistentku produkce pro realizaci mezinárodního filmového workshopu, který se koná ve třech navazujících částech na Slovensku, v České republice a ve Švédsku.

Inzerce
Tantehorse: !O! opět na Pragovce
Tantehorse: !O! opět na Pragovce

Tantehorse z. s., 27. února 2019

19.-23.3.2019 proběhnou v bývalé jídelně Pragovky další uvedení projektu !O! / Family Therapy.<br />
Nachází se na pomezí performance, instalace a happeningu. Je to taneční architektura mezi skutečností a snem ohledávající téma šílenství a psychické nemoci z perspektivy umění jako diagnózy.

Copy it right!
Přepisování, kopírování, zobrazování a užívání obsahu i jeho odvozenin je možné, a to s uvedením zdroje.
Institut umění – Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
T +420 224 809 119
E info@culturenet.cz
www.culturenet.cz
Pokud se chcete odhlásit ze zasílání aktualit, prosím, klikněte zde.