Culturenet.cz
Vážení přátelé,

přinášíme Vám nejnovější aktuality webu Culturenet.cz.

Váš Institut umění
Granty/stipendia
Rakouský stipendijní program Moritz Csáky pro začínající badatele/ky

https://www.oeaw.ac.at, 16. února 2019

Stipendijní program Moritz Csáky přijímá žádosti od začínajících badatelů s magisterským či doktorským titulem, kteří pocházejí z regionu východní, střední či jihovýchodní Evropy a věnují se výzkumu v oblasti humanitních a společenských věd.

Asia-Europe Foundation (ASEF) - iniciativa Mobility First! Cultural Mobility - výzva v r. 2019

www.asef.live, 7. ledna 2019

Program podporuje obousměrnou mobilitu umělců a kulturních profesionálů mezi Evropou a Asií a posiluje příležitosti pro osobní setkávání, jež by byly základem pro evropsko-asijskou kooperaci umělců a kulturních organizací.

Rezidence
Rezidence Espaço Alkantara v Portugalsku – výzva pro herce, tanečníky a performery

https://alkantara.pt/en/, 16. února 2019

Portugalská organizace Alkantara vyhlašuje výzvu pro herce, tanečníky a performery k účasti na rezidenčním pobytu v Lisabonu.

Příležitosti
Premia Bohemica 2019 - výzva k nominacím

www.mkcr.cz, 21. února 2019

Moravská zemská knihovna v Brně na základě pověření ministra kultury České republiky vyhlašuje přijímání nominací na cenu Premia Bohemica. Cena je určena zahraničnímu bohemistovi, který se ve své zemi zasloužil ve výrazné míře o propagaci české literatury.

Hledáme choreografa – tanečníka pro taneční film

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, 21. února 2019

Toni Laznik hledá choreografa, tanečníka, nebo dva, kteří by se podíleli na tvorbě tanečního filmu v prostorách zámku Žďár nad Sázavou.

Georgiana Rusu Cultural Association (ACGR) (RO) hledá partnery pro kulturní a vzdělávací projekty

www.kreativnievropa.cz, 20. února 2019

Georgiana Rusu Cultural Association (ACGR) je nezisková organizace z města Constanța v Rumunsku. Jejím cílem je příprava, vývoj a implementace kulturních, uměleckých, vzdělávacích a sociálních projektů pro mládež. Konkrétně se jedná například o zlepšování mezikulturních vztahů, zajišťování širšího přístupu ke kultuře nebo podpora znevýhodněných skupin obyvatel.

Czech Music Crossroads 2019 pátrají/vyhledávají

Anna Mašátová, 19. února 2019

I letos vyzývá hudební přehlídka a konference Czech Music Crossroads talenty z oblasti world music, folku, jazzu nebo nové akustické hudby k přihlášení svých projektů. Vybraní hudebníci se představí ve dnech 15. a 16. července 2019 veřejnosti a profesionálům z celého světa v industriálních prostorách Dolních Vítkovic. Nebude chybět bohatý konferenční program či mentorská setkání.

SoundCzech nabízí programy finanční podpory hudebníků a hudebních profesionálů na rok 2019

www.soundczech.cz, 19. února 2019

Proexportní kancelář SoundCzech, založená Institutem umění – Divadelním ústavem (IDU) roku 2017, se zaměřuje na podporu současné konkurenceschopné hudby vzniklé na území České republiky v nejširším žánrovém záběru (world music, rock-pop, elektronická hudba, hip-hop, jazz, alternativní hudba, další podžánry a fúze aj.).

Akademie IDU 2019 - výzva

Otevíráme ročník vzdělávacího programu Akademie IDU pro kulturní manažery, který je zaměřen na rozvoj klíčových dovedností pro řízení kulturních organizací. Tématy letošního ročníku jsou kreativní myšlení, strategické myšlení, strategie budování značky, leadership, finanční řízení či fundraising.

PARALLEL Platform 3rd Cycle - výzva pro začínající fotografy/ky

https://contests.picter.io/parallel-new-artists-20, 18. února 2019

Výzva je určená začínajícím umělcům a umělkyním pracujícím s médiem fotografie, kteří se chtějí zapojit do projektu PARALLEL Platform 3rd Cycle od září 2019 do listopadu 2020.

Správci industriálních památek se mohou zapojit do evropského projektu Industriana

www.industriana.eu, 18. února 2019

Projekt spolufinancovaný Evropskou unií, který podporuje Evropská federace asociací průmyslových a technických památek (E-FAITH), je zaměřený na zviditelnění významu industriálních památek.

Hledá se literární dokumentarista/ka

www.facebook.com, 15. února 2019

Hledám literárního dokumentaristu pro svůj fotografický knižní projekt, který bude spojením fotografie a příběhů několika lidí.

Akce
Kniha z kina / prameny bádaní - knižní minifestival

Anna Militz (Národní filmový archiv), 21. února 2019

Národní filmový archiv zve na knižní minifestival konající se v kině, v předsálí a v kavárně Ponrepo, na kterém se představí nakladatelství Institut umění - Divadelní ústav, Národní filmový archiv, Knihovna Václava Havla, Nová beseda, NAMU, Vydavatelství FF UK, Bylo nebylo, Take Take Take, Památník národního písemnictví a Post Bellum.

Kreativní Česko zve na Střed zájmu: Jak podpořit kulturu ve městech?

www.idu.cz, 21. února 2019

Kreativní Česko zve na setkání, které se koná 11. 3. 2019 od 10.30 v Městské knihovně Jihlava.

MEET PRALIN

NOVÁ SÍŤ, 19. února 2019

Meet PRALIN je networkingový event, během něhož má možnost se česká umělecká komunita i širší veřejnost potkat se zástupci berlínské scény, kteří přijedou do Prahy v rámci festivalu nového divadla Malá inventura.

Mezinárodní Letní hudební akademie Kroměříž spouští registraci studentů do letošního ročníku

http://mistnikultura.cz/, 19. února 2019

Výjimečnou příležitost nabízí mladým talentům druhý ročník mezinárodní Letní hudební akademie Kroměříž založené známým dirigentem a místním rodákem Tomášem Netopilem.

Škola folklorních tradic 2019-2021

NIPOS Newsletter 2/2019, 19. února 2019

NIPOS, Národní ústav lidové kultury ve spolupráci se Sdružením pro dětskou taneční tvořivost, z. s. otevírají osmý běh školy folklorních tradic.

Hudební workshopy na Spectaculare

www.spectaculare.eu, 18. února 2019

Festival Spectaculare opět připravil několik workshopů s interprety letošního ročníku. Workshopy budou vedeny v anglickém jazyce. Vstup je ZDARMA po předchozí registraci.

Víkendový kurz činoherního minimalismu I.

Divadlo Kámen, 18. února 2019

Zveme vás na víkendový kurz činoherního minimalismu, kde vám nabídneme základní zkušenost s tímto uměleckým stylem, který se častěji používá ve výtvarném umění. A my vám poodkrejeme, jak s ním lze pracovat i na divadelních prknech.

Mezinárodní letní škola divadla Divadla Archa vypisuje další ročník

www.divadlo.cz, 16. února 2019

Mezinárodní letní škola v sociálním kontextu, kterou pořádá Divadlo Archa, vypisuje nový ročník. Ten proběhne od 23. srpna do 6. září 2019.

Škola základů činoherní režie - výzva k podání přihlášek

www.divadlo.cz, 16. února 2019

Amatérská divadelní asociace otevírá další běh dvouleté Školy základů činoherní režie. Škola není určena jenom režisérům, ale i ostatním aktérům činoherního divadla. Absolvováním školy by měl každý účastník získat nezbytné penzum informací i praktických dovedností pro samostatnou přípravu a realizaci inscenace.

Divadlo na cucky - lekce tance pro děti v předškolním věku

www.divadlo.cz, 16. února 2019

Máte doma malého tanečníka či tanečnici ve věku 3–6 let? Milují pohádky a pohyb? Pak právě pro ně připravilo Divadlo na cucky kurz deseti lekcí pod vedením profesionální tanečnice. První setkání proběhne už 4. března 2019.

Kurz emoční tvořivosti

www.divadlo.cz, 16. února 2019

Motto: „Stát se může cokoliv - něco se stát musí“. (P. Brook).

Publikace
Umění žije! Amatérské umění v Evropě – sborník příspěvků z konference

NIPOS Newsletter 2/2019, 19. února 2019

Ve dnech 20. a 21. září 2018 se ve Svitavách konala mezinárodní konference Umění žije! Amatérské umění v Evropě.

Stalo se
2018: zahraniční filmové štáby utratily v Česku téměř 5 miliard korun

www.mkcr.cz, 21. února 2019

Uplynulý rok byl od zavedení pobídek v roce 2010 jedním z nejsilnějších co do počtu a útraty zahraničních projektů natáčených v České republice. Čtyřicet zahraničních seriálů a filmů strávilo na českých lokacích a v ateliérech přes 1000 natáčecích dnů a jejich útrata se vyšplhala k 5 miliardám korun.

ČR je rájem seriálů. Netflix, Amazon či BBC tu utrácejí miliardy

www.novinky.cz, 20. února 2019

O Česko je obrovský zájem mezi zahraničními filmovými společnostmi. Točí se tu filmy a ještě víc seriály. Loni u nás vzniklo čtyřicet zahraničních seriálů a filmů. Cizí produkce tu utratily 5 miliard korun.

Národní sborová databáze

NIPOS Newsletter 2/2019, 19. února 2019

V první polovině roku byla dokončena příprava a koncem září 2018 byl spuštěn zkušební provoz webového portálu Národní sborové databáze.

Projekt Zavěšená vstupenka dostává chudé děti v Brně do divadla

ČTK: ssd, mei, hj, 16. února 2019

Projekt Zavěšená vstupenka umožňuje lidem v brněnském divadle Polárka koupit vstupenku navíc. Lístek se pak zavěsí ve foyer divadla a díky spolupráci s neziskovými organizacemi se na představení dostanou děti ze sociálně komplikovaných poměrů, například z chudších rodin či dětských domovů. Projekt má přispět k osobnímu rozvoji dětí, které by se jinak do divadla nedostaly, uvedla dnes v tiskové zprávě dramaturgyně Polárky a koordinátorka projektu Karolina Ondrová.

Operní akademie Ostrava - NDM zapojuje studenty zpěvu do profesionální práce

www.divadlo.cz, 16. února 2019

V Ostravě vznikla v Česku ojedinělá platforma operní akademie: Národní divadlo moravskoslezské zapojují studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity minimálně jednou v každé sezóně do  profesionální práce na operní inscenaci, kde pak mohou vystupovat jako sólisté samostatně, ale také po boku profesionálních členů souboru opery NDM. Pilotním výsledkem práce se studenty je už nyní Čtyřnotová opera Toma Johnsona, která má dnes večer premiéru v Divadle „12“.

Práce
Hledáme asistenta hudebního producenta

https://portal.mpsv.cz/sz/, 21. února 2019

Jedná se o povolání pomocného hudebního producenta v nahrávacím studiu. Požadujeme nejvyšší úroveň anglického jazyka (C 2), praxi minimálně 7 let v analogovém nahrávání a praxi v práci se syntetizátory. Požadujeme VŠ vzdělání, zajistěné ubytování.

Diecézní muzeum v Brně - konkurz (odborný pracovník/ce)

Biskupství brněnské, 21. února 2019

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na odborného pracovníka/ci Diecézního muzea.

SHZ Bečov nad Teplou - konkurz (správce/kyně depozitáře)

www.npu.cz, 21. února 2019

Správa státního hradu a zámku Bečov nad Teplou hledá správce/kyni depozitáře.

Praha 14 kulturní - konkurz (marketing)

Praha 14 kulturní, 20. února 2019

A to hned pro dvě budovy. Plechárna www.plecharna.com stojí na Černém Mostě, má vnitřní skate halu, kavárnu, komunitní zahradu a hodně bohatý doprovodný program. Kulturní Dům Kyje leží přímo u nádraží v Kyjích, nabízí širokou paletu kurzů, klubů, pohádek a koncertů.

AVU - konkurz (Ekonomického oddělení)

Rektor AVU vypisuje výběrové řízení na pozici referenta/ky Ekonomického oddělení.

Pražské Quadriennale - konkurz (koordinátor/ka StarBase)

www.pq.cz, 20. února 2019

Pražské Quadriennale hledá do svého týmu nového kolegu/kolegyni na pozici koordinátora/ky DataKal StarBase pro PQ 2019.

Švandovo divadlo na Smíchově - konkurz (osvětlovač)

Švandovo divadlo, 20. února 2019

Švandovo divadlo na Smíchově přijme na plný úvazek osvětlovače.

AVU - konkurz (projektový koordinátor/ka)

Rektor AVU vypisuje výběrové řízení na pozici projektové/ho koordinátorky/a.

Divadlo J. K. Tyla - konkurz (činoherní herci/herečky)

Martina Drbušková, 19. února 2019

šéfka činohry Divadla J. K. Tyla Natália Deáková vypisuje konkurz na doplnění dámské a pánské části hereckého souboru. Konkurz je určen pro uchazeče ve věkovém rozmezí 18–30 let a koná se ve dnech 15. a 16. března 2019.

Akademie múzických umění v Praze - MIDPOINT hledá produkční/ho mezinárodních filmových workshopů

MIDPOINT, 19. února 2019

Mezinárodní vzdělávací platforma v oblasti vývoje hraných filmů a televizních seriálů MIDPOINT přijme do svého týmu produkční/ho.

Kino Aero - konkurz (pokladní/uvaděčka)

KINO AERO, 18. února 2019

Dlouhodobá brigáda pro studenty/ky.

Národní divadlo - konkurz (osvětlovač)

www.divadlo.cz, 16. února 2019

Národní divadlo přijme osvětlovače pro práci: s jevištním osvětlením, s osvětlovacím pultem (Transtechnik Prisma, grandMA3) a s videoprojekcí (Green Hippo Grasshopper, Boreal).

Universal Music CZ - konkurz

www.facebook.com, 15. února 2019

Hledáme posilu do našeho teamu v Praze na plný úvazek. Atraktivní náplň práce plná muziky! Výpomoc account managementu Spotify, Apple Music a Youtube, analýza dat a celková podpora digi teamu při realizaci našich hudebních projektů.

Náprstkovo muzeum - konkurz (dokumentátor ve Sbírkovém oddělení)

Národní muzeum, 15. února 2019

Národní muzeum – Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice dokumentátor ve Sbírkovém oddělení.

Historické muzeum - konkurz (konzervátor/ka a restaurátor/ka kovů v oddělení péče o sbírky)

Národní muzeum, 15. února 2019

Národní muzeum – Historické muzeum vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice konzervátor a restaurátor kovů v Oddělení péče o sbírky.

Historické muzeum - konkurz (konzervátor/ka a restaurátor/ka silikátových materiálů)

Národní muzeum, 15. února 2019

Národní muzeum – Historické muzeum vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice konzervátor a restaurátor silikátových materiálů v Oddělení péče o sbírky.

Copy it right!
Přepisování, kopírování, zobrazování a užívání obsahu i jeho odvozenin je možné, a to s uvedením zdroje.
Institut umění – Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
T +420 224 809 119
E info@culturenet.cz
www.culturenet.cz
Pokud se chcete odhlásit ze zasílání aktualit, prosím, klikněte zde.