Culturenet.cz
Vážení přátelé,

přinášíme Vám nejnovější aktuality webu Culturenet.cz.

Váš Institut umění
Granty/stipendia
IDU - Krátkodobá mobilita neboli Go and See - výzva na rok 2019

www.idu.cz, 7. února 2019

Výběrové řízení na podporu zahraničních kontaktů v oblasti profesionálního umění pro rok 2019: Krátkodobá mobilita - Go and See.

Ministerstvo kultury navyšuje rozpočet pro živou kulturu o dalších 114 milionů korun

www.mkcr.cz, 7. února 2019

Celkem 114,15 mil. Kč si nově rozdělí programy na podporu živé kultury. Celkový schválený rozpočet se tak navýší o 15 % a na celkovou částku ze 743 mil. Kč na 857 mil. Kč. Rozpočtové navýšení představil 6. 2. 2019 ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD).

Výsledky výzvy Mobility Scheme for Artists and/or Culture Professionals

www.kreativnievropa.cz, 4. února 2019

Byly zveřejněny výsledky výzvy Mobility Scheme for Artists and/or Culture Professionals. Se svou žádostí uspělo konsorcium těchto subjektů: Goethe Insitut e. V. (DE), Insitut français (FR), IZOLYATSIA (UK) a Vilnius Academy of Arts (LT). Celková výše grantu činí 967 291 eur.

Rezidence
SE.S.TA OPEN CALL - rezidence pro choreografy s koučinkem

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, 7. února 2019

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA vypisuje otevřenou výzvu na mezinárodní choreografickou rezidenci pod vedením zkušených a etablovaných kouček Kathy Casey (CA) a Valentiny Desideri (ES). Tentokrát otevíráme pouze šest exkluzivních míst.

Rezidence v New Yorku – výzva pro výtvarné umělce a umělkyně

www.visegradfund.org, 6. února 2019

Visegrádský fond vyhlašuje výběrové řízení pro účast na tříměsíční rezidenci v New Yorku, která je určená výtvarným umělcům z Česka, Maďarska, Polska a Slovenska.

Měsíční rezidenční pobyt v Budapešti pro české umělce/kyně - výzva v roce 2019

Šárka Telecká, 1. února 2019

Dům umění města Brna, Brno Artists in Residence a Budapest History Museum – Budapest Gallery vyhlašují výzvu k předkládání žádostí pro měsíční rezidenční pobyt v Budapešti. Pobyt je určen pro umělce/kyně žijící v České republice.

Příležitosti
FRESH CIRCUS #5 – výzva pro cirkusové umělce a manažery

www.circostrada.org, 6. února 2019

Circostrada, ARTCENA a CIRCA vyzývají cirkusové umělce a manažery k účasti na pátém ročníku projektu FRESH CIRCUS, jehož cílem je sdílení zkušeností a reflexe cirkusového umění na mezinárodní úrovni.

Popiš památku 2019 - soutěž Wikipedie

https://cs.wikipedia.org/, 6. února 2019

Popiš památku je název soutěže pro nové i zkušené wikipedisty, která probíhá v termínu od 15. ledna do 15. března 2019. Druhý ročník soutěže pořádá opět spolek Wikimedia Česká republika. Partnerem soutěže je portál PROPAMÁTKY.

Otevřená výzva na návrh výstavního projektu Člověk v prostoru pro Galerii Cella a Hovorny v Opavě

Bludný kámen, 5. února 2019

Bludný kámen vyhlašuje otevřenou výzvu umělcům, uměleckým skupinám a kurátorům na návrh výstavního projektu v Galerii Cella a Hovornách v Opavě od dubna roku 2019. Výzva je určena jak českým, tak zahraničním umělcům, bez omezení věku nebo vyjadřovacího média.

The Goldoni Theatre Foundation (IT) hledá partnery pro projekt COME and GO!

www.kreativnievropa.cz, 5. února 2019

The Goldoni Theatre Foundation hledá školy, divadla nebo kulturní asociace pro mezinárodní víceúrovňový projekt COME and GO! bude podporovat a rozvíjet kreativitu mladých umělců. Zaměří se na mezinárodní mobilitu umělců a profesionálů, ale i kreativních děl. Zaměří se na profesionalizaci a vzdělávání bude podporovat mezikulturní dialog a sociální integraci.

Člověk v tísni (Liberec) - otevřená výzva pro literáty a slamery

Martin Grosman, 4. února 2019

Člověk v tísni o. p. s. - pobočka Liberec vyhlašuje otevřenou výzvu pro začínající i zkušené literární tvůrce a slamery.

AFCCC (FI) hledá partnery pro síť Evropských dětských kulturních center

www.kreativnievropa.cz, 4. února 2019

Asociace finských dětských kulturních center hledá partnery pro evropský projekt z oblasti kultury, umění kulturního vzdělání pro děti a mládež. Asociace finských dětských kulturních center má 17 let zkušeností s tvorbou kulturně vzdělávacích programů pro města a obce a na základě tohoto projektu chce vytvořit síť Evropských dětských kulturních center.

Jam Session (PT) hledá partnery pro kulturní projekty

www.kreativnievropa.cz, 4. února 2019

Kulturní asociace Jam Session hledá instituce, organizace, umělce pro spolupráci na svých projektech. Jam Session má široký rámec činností a mezi cíle jejich projektů patří například: workshopy pro mladé hudebníky, podpora interdisciplinárních uměleckých projektů nebo kritická analýza současných uměleckých procesů a podpora teoretického i praktického výzkumu v oblasti umění.

Fundación Iniciativas El Gigante (ES) hledá partnery pro sociálně kulturní projekt

www.kreativnievropa.cz, 4. února 2019

Nezávislá organizace Fundación Iniciativas El Gigante hledá partnery jako jsou neziskové, vzdělávací, nebo kulturní instituce pro svůj projekt. Cílem projektu je zejména podpoření sociálního zapojení a solidarity v Evropské unii.

Architektonicko-výtvarná soutěž "Socha T. G. Masaryka na Školním náměstí v Hranicích"

Město Hranice, 4. února 2019

Hranice vyhlašují soutěž na umělecké dílo s tématem T. G. Masaryka.

Program Séjours culture francouzského ministerstva kultury

Francouzský institut v Praze, 4. února 2019

Ministerstvo kultury Francouzské republiky organizuje program v oblasti kultury jako součást svého úsilí poskytnout zahraničním profesionálům v oblasti kultury další vzdělání a zkušenosti.

Fond Roberto Cimetta vyzývá k podpisu petice proti zrušení neziskové organizace Racines v Maroku

www.cimettafund.org, 4. února 2019

Fond Roberto Cimetta (FRC) upozorňuje na politicky motivované rozhodnutí marockého soudu zrušit neziskovou organizaci Racines a vyzývá k podpisu petice pro její zachování. K nařízení došlo na základě stížnosti guvernéra Casablancy-Anfy na internetový pořad organizace 1 Dîner 2 Cons, jehož obsah tvoří diskuse běžně tabuizovaných politických, náboženských a sexuálních témat.

Art Directors Club Creative Awards 2019 - výzva

Art Directors Club Productions s.r.o., 4. února 2019

Art Directors Club Czech Creative Awards je kreativní soutěž projektů v komerční komunikaci, designu a řemeslech, které byly zveřejněny mezi 1. lednem 2018 a 28. únorem 2019. Rozhodující podmínkou účasti je původní kreativní koncept v jeho nezpochybnitelné originalitě.

Příležitost pustit se do česko-německého projektu

Česko-německý fond budoucnosti, 4. února 2019

Máte zajímavý nápad na projekt? Chtěli byste ho realizovat a pomohl by Vám při tom německý partner? Chybí Vám know-how nebo finanční prostředky? A k tomu: rádi byste zažili vynikající a neopakovatelnou atmosféru knižního veletrhu v Lipsku, jehož je Česká republika letos hlavním hostem?

Dětský divadelní soubor nabízí spolupráci v různých oborech

www.divadlo.cz, 1. února 2019

Dětský divadelní soubor nabízí možnost spolupráce studentům, absolventům a dalším osobnostem z příbuzných oborů, zájemcům o dramatickou práci s dětmi.

Festiválek Čáry, Máry, Fuk - Světlo, Pohyb, Zvuk - výzva v roce 2019

LORA z. s., 31. ledna 2019

Hledáme děti ve věku 11 až 16 let na víkendovou dílnu Festiválku Čáry, Máry, Fuk – Světlo, Pohyb, Zvuk.

Akce
Kulatý stůl: Pedagogický seminář na téma pedagogika tance

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, 7. února 2019

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA zve ke kulatému stolu na téma pedagogika tance.

Interaktivní dílna v Divadle Archa pro studenty (12+) - LAST MINUTE

Divadlo Archa , 7. února 2019

Dokumentární divadlo ze všech stran.

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA - otevřená výzva na Choreografické fórum

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, 5. února 2019

Choreografické fórum je již tradičně součástí doprovodného programu České taneční platformy. Navíc ale otevíráme osm placených míst, která jsou určená profesionálům a zahrnují čtyřdenní festivalový pas na ČTP.

Ústav úžasu: Workshop loutkové a objektové animace 1.0

Ústav úžasu z. s., 5. února 2019

Vítáni budou zájemci o moderní loutkové divadlo, kteří chtějí proniknout do principů práce s loutkami a objekty, uchazeči a o studium na KALD DAMU a ti, kdo touží mít vlastní kočovné představení.

Závěrečná konference projektu Creative Lenses (Helsinky)

www.kreativnievropa.cz, 5. února 2019

Ve dnech 24. a 25. dubna 2019 se v Helsinkách (Finsko) se koná závěrečná konference Creative Lenses „Culture and Business Models in Challenging Times“. Hlavním tématem konference je zkoumání možnosti, jak se mohou kulturní organizace adaptovat na měnící se prostředí, a jak se podpořit udržitelnost své organizace pomocí změny svých obchodních modelů.

Soundsgate Workshop

Soundsgate, 5. února 2019

Workshop na téma Skladba hudby k obrazu.

Workshopy Creative Lenses

www.kreativnievropa.cz, 4. února 2019

Projekt Creative Lenses vstoupil do své poslední fáze. Společně se sítí kulturních center Trans Europe Halles tak začíná sdílet výsledky projektu, kromě publikací a šíření znalostí na internetu a sociálních sítích, se můžete zúčastnit série workshopů Business Model Innovation for Leading Cultural Practitioners, Policymakers and Researchers.

Akademie IDU: Jak se vede kulturní organizace? (27. 2. 2019, Praha)

Zveme vás na první akci Akademie IDU v roce 2019, která se koná 27. února od 10 hodin ve Werichově vile, U Sovových mlýnů 7, Praha 1.

Putovní laboratoř Divadla Archa

Divadlo Archa, 4. února 2019

Divadlo Archa a British Council vás zvou k účasti na sérii divadelních dílen Putovní laboratoře divadelní praxe. Kreativní dílny s umělci Divadla Archa a s britskými experty proběhnou v ostravském kult. centru Cooltour (15. až 17. 2., 22. až 24. 2.) a ústeckém Veřejném sálu Hraničář (1. až 3. 3., 15. až 17. 3. 2019).

Publikace
České děti a mládež jako čtenáři 2017 - publikace

http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/, 6. února 2019

Jaký vztah mají dnešní děti a mládež ke knihám a čtení? Co dělají děti ve svém volném čase? Jak často využívají internet a nová média? Došlo v posledních pěti letech v Česku k nějakým podstatným změnám?

Stalo se
MK chce přilákat do galerií a muzeí nové návštěvníky v rámci projektu Vzdělávat a bavit

www.mkcr.cz, 7. února 2019

Otevřít instituce veřejnosti a zvýšit zájem o kulturu, to jsou cíle ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) v rámci projektu Vzdělávat a bavit, který chce k tomuto účelu spustit, a zároveň úkol pro ředitele českých a moravských galerií a muzeí pro následující roky.

Hudební výchově v Česku se inovace vyhýbají. Když chybí učitel hudby, zaskočí fyzikář

https://zpravy.aktualne.cz/, 5. února 2019

Hudební výchova na českých školách jede ze setrvačnosti. Při výuce stále převládá zpěv u klavíru a přednášení teorie, nová média a technologie kantoři zpravidla nevyužívají. Hudebních pedagogů je navíc nedostatek, a tak se na některých školách musí s výukou hudby popasovat učitelé jiných předmětů.

Divadlo U staré herečky získalo cenu v Rakousku

Divadlo U staré herečky, 3. února 2019

Jana Vyšohlídová se svojí inscenací Mauglí, kterou připravila a uvádí pod hlavičkou „rodinného“ Divadla U staré herečky, zaujala diváky na 40. mezinárodním festivalu Loutkové dni (International Puppentage) v rakouském Mistelbachu, kde získala Cenu publika 2018.

Ústecký kraj letos rozdělí mezi stálé divadelní soubory a Severočeskou filharmonii Teplice 10 mil.

ČTK: fir, sd, 1. února 2019

Ústecký kraj rozdělí letos mezi stálé divadelní soubory a Severočeskou filharmonii Teplice deset milionů korun. Schválili to na dnešním jednání zastupitelé. Částka je stejná jako loni. Mimořádný příspěvek tři miliony korun na mzdy dostane Severočeské divadlo opery a baletu, které z poloviny kraj vlastní.

Podvody s hodnocením na ČSFD

www.irozhlas.cz, 1. února 2019

Česko-Slovenská filmová databáze (ČSFD) získala popularitu díky zapojení filmových nadšenců, kteří na ni přispívají svými recenzemi a postřehy. Odvrácenou stranou jsou ale uživatelé, kteří uměle navyšují hodnocení snímků před premiérou. Na toto téma diskutovali hosté pořadu Reflexe stanice Český rozhlas Vltava. Server iROZHLAS oslovil také české distribuční společnosti.

Poslanci odmítli senátní úpravu novely autorského zákona

ČTK, 1. února 2019

Sněmovna odmítla snahu Senátu, který chtěl osvobodit od autorských poplatků provozovny, v nichž reprodukovaná hudba tvoří pouze kulisu a není předmětem podnikání. Novelu autorského zákona v pátek sněmovna schválila v původní vládní verzi, která má usnadnit přístup zdravotně postiženým k literatuře či notovým záznamům. Novelu nyní dostane k podpisu prezident.

Nová Laboratoř s názvem (de)Konstrukce povede děti ke kreativitě

Petr Brůha, 1. února 2019

Další pokračování výtvarných dílen se v písecké dětské galerii Sladovna otevřelo ve čtvrtek 31. ledna 2019. Kreativní ateliér si tentokrát pohrává s tématem konstrukce a dekonstrukce.

Práce
Nabízíme brigádu na pražské Staroměstské radnici

Pražská informační služba, p. o., 7. února 2019

Prague City Tourism nabízí stálou brigádu v týmu na Staroměstské radnici na pozici nebo v kombinaci pozic: průvodce, kustod, pokladní-dozor.

Národní památkový ústav (Pardubice) - konkurz (památkář/ka)

www.npu.cz, 7. února 2019

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Pardubicích, vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice památkář – specialista územní plán, urbanismus, garant území – vedoucí oddělení.

Městské divadlo v Mostě - konkurz (osvětlovač - zvukař)

http://portal.mpsv.cz/sz/, 7. února 2019

Obor silnoproud, osvědčení z vyhlášky ČÚBP a ČBÚ č. 50/1978 Sb.

Kanonie premonstrátů Teplá - konkurz (průvodce)

http://portal.mpsv.cz/sz/, 7. února 2019

Místo výkonu práce: Hroznatova akademie, Klášter 1, Teplá.

Kino Frenštát pod Radhoštěm - konkurz (vedoucí)

www.mufrenstat.cz, 7. února 2019

Tajemník MěÚ Frenštát pod Radhoštěm vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa vedoucí/ho kina.

GASK - Galerie Středočeského kraje - konkurz (PR specialista/ka)

Galerie Středočeského kraje, p. o., 7. února 2019

GASK - Galerie Středočeského kraje, p. o., hledá vhodného kandidáta na pozici PR specialisty/ky. Místo výkonu práce: Kutná Hora.

Městské středisko kultury a sportu (Sezimovo Ústí) - konkurz (knihovník/ce)

http://portal.mpsv.cz/sz/, 7. února 2019

Každodenní komunikace s návštěvníky knihovny, příprava a organizační zajištění všech akcí knihovny.

Severočeské divadlo - konkurz (opera)

http://portal.mpsv.cz/sz/, 7. února 2019

Jedná se o místo operního zpěváka - člena operního sboru.

Sklářské muzeum Nový Bor - konkurz (odborný zaměstnanec)

http://portal.mpsv.cz/sz/, 7. února 2019

Malování kreslení - konkurz (vedoucí letního tábora)

www.malovanikresleni.cz, 7. února 2019

Připojte se k nám! Hledáme táborové vedoucí pro letní tábor!

Divadlo F. X. Šaldy Liberec - konkurz (opera)

http://portal.mpsv.cz/sz/, 7. února 2019

Člen operního sboru – druhý bas – s povinností sóla. Místo výkonu práce: Zhořelecká 344/5, Liberec 1.

Regionální muzeum v Kolíně - konkurz (edukátor/ka)

www.cz-museums.cz, 7. února 2019

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici edukátora/ky v kultuře.

MFDF Ji.hlava - konkurz (editor/ka sociálních sítí)

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava, 7. února 2019

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava vyhlašuje konkurz na pozici editora/ky sociálních sítí.

Institut umění – Divadelní ústav - konkurz (Provozní oddělení)

www.idu.cz, 7. února 2019

Prestižní státní kulturní organizace Institut umění – Divadelní ústav (IDU) přijme do Provozního oddělení zaměstnance na plný pracovní úvazek.

Hledáme průvodce na netradiční zážitkové výstavě obrazů a maleb v centru Prahy

Hledáte přivýdělek během studií? Pojďte pracovat do prostředí, které vás bude inspirovat.

Muzeum Karla Zemana hledá nové kolegy

Muzeum Karla Zemana, 6. února 2019

Hledáme nové kolegy do Muzeum Karla Zemana pro obsluhu pokladny, obchodu, zajištění doprovodných aktivit pro malé i velké návštěvníky...

Cihelna Concept Store - konkurz (asistent/ka)

KERS Investment s. r. o., 6. února 2019

Výběrové řízení na pozici asistenta/ky prezentačního a prodejní servisu, komunikace s klienty.

Kulturní a vzdělávací centrum MKP - konkurz (specialista/ka)

Městská knihovna v Praze, 6. února 2019

Hledáme kolegu/kolegyni do Programového úseku Městské knihovny v Praze.

KVALITÁŘ - platforma pro umění, design a architekturu 
- konkurz

Kvalitář s. r. o., 6. února 2019

KVALITÁŘ - platforma pro umění, design a architekturu hledá nového člena týmu na technickou a produkční výpomoc.

Kino Svratka - konkurz (promítač/technik)

Kino Svratka, 5. února 2019

Nabídka práce v kině Svratka, Tišnov.

Dům umění města Brna - konkurz (ekonomický útvar)

Dům umění města Brna, 5. února 2019

Jedná se o místo vedoucí/ho. Nástup nejpozději 1. 4. 2019.

CCEA MOBA hledá spolupracovníky

CCEA - Centre for Central European Architecture, 5. února 2019

CCEA MOBA hledá spolupracovníky pro organizaci architektonických + urbanistických soutěží a dalších výzkumných projektů.

Hrad Český Šternberk - konkurz (sezonní průvodce)

www.hradceskysternberk.cz, 4. února 2019

Hledáme šikovné, jazykově vybavené zájemce o historii, kteří umějí pracovat s lidmi. Nabízíme práci v krásném prostředí jednoho z nejstarších českých hradů a s příjemnými kolegy.

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně - konkurz (PR/produkční)

Karolína Juřicová, 4. února 2019

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně hledá do svého týmu pracovníka na pozici PR specialista, produkční pracovník.

Navarila - konkurz (asistentka prodeje)

NAVARILA s. r. o., 4. února 2019

Do autorského butiku v centru Prahy hledáme milou, usměvavou a zodpovědnou holku na pozici asistentky prodeje.

Švandovo divadlo na Smíchově - konkurz (osvětlovač)

Švandovo divadlo, 4. února 2019

Švandovo divadlo na Smíchově přijme na plný úvazek osvětlovače.

Kino Aero - konkurz (pokladní/uvaděčka)

KINO AERO, 1. února 2019

Dlouhodobá brigáda pro studenty/ky.

Copy it right!
Přepisování, kopírování, zobrazování a užívání obsahu i jeho odvozenin je možné, a to s uvedením zdroje.
Institut umění – Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
T +420 224 809 119
E info@culturenet.cz
www.culturenet.cz
Pokud se chcete odhlásit ze zasílání aktualit, prosím, klikněte zde.