Culturenet.cz
Vážení přátelé,

přinášíme Vám nejnovější aktuality webu Culturenet.cz.

Váš Institut umění
Granty/stipendia
Bild-Werk Frauenau - stipendium pro umělce a designéry pracující se sklem

CESTY SKLA, o.p.s., 23. ledna 2019

Studenti a začínající umělci a designéři, kteří se věnují práci se sklem, mají možnost zažádat o stipendium na šestiměsíční umělecké školení pořádané prestižní Bild-Werk Frauenau ve Východním Bavorsku.

Živá komunita - grant na podporu aktivních lidí od Nadace Via - výzva v roce 2019

Nadace Via, 21. ledna 2019

Nadace Via otevírá nový ročník programu Živá komunita. Do Živé komunity se mohou přihlásit všichni, kdo chtějí aktivně přispět ke zlepšení místa, kde žijí.

Nadace pro současné umění Praha - grantová výzva na r. 2019

Akce CCA, 21. ledna 2019

NSU Praha navázala i letos spolupráci při rozdělování grantů se společností GESTOR – ochranný svaz autorský z. s.

Rezidence
Krakov - kreativní město literatury UNESCO - výzva v roce 2019

http://krakowcityofliterature.com, 23. ledna 2019

Rezidenční program Krakov - Město literatury UNESCO je určen pro začínající spisovatele, kteří pocházejí z některého z měst zapojených do Sítě kreativních měst UNESCO. Cílem programu je podpora mobility spisovatelů, knižní distribuce a navázání mezinárodních kontaktů.

Švicarija Creative Centre - rezidence pro umělce a umělecké kritiky v Lublani

https://www.mglc-lj.si/eng/, 22. ledna 2019

Švicarija Creative Centre a MGLC vyhlašují open call na měsíční rezidenční pobyt ve slovinské Lublani pro umělce a umělecké kritiky.

Příležitosti
Performance Crossings 2019 - open call pro umělce

Cross Attic, 21. ledna 2019

Cross Attic & galerie Holešovická Šachta vyhlašují otevřenou výzvu pro umělce k příležitosti prezentování tvorby na festivalu performance artu Performance Crossings, který proběhne od 15. do 18. května 2019 v Praze.

Festival Ave Bohemia - výzva k podání přihlášek

www.divadlo.cz, 18. ledna 2019

Vážení přátelé, kolegové a milovníci umění, rádi bychom vás pozvali k účasti na XV. mezinárodní soutěži & festivalu umění AVE BOHEMIA jaro 2019.

Festival amatérského divadla Kladno 2019 - výzva k účasti

www.divadlo.cz, 18. ledna 2019

Osmý ročník festivalu se bude konat v prostorách Divadla Lampion Kladno ve dnech 3.–5. května 2019. Podmínkou letošní účasti je autorská inscenace nebo vlastní dramatizace nedivadelní předlohy. Festival amatérského divadla Kladno je pořádán společností Divadla Kladno, s. r. o., pod kterou působí Městské divadlo Kladno a Divadlo Lampion.

Archiv IDU hledá přírustky do osobního fondu skladatele Jiřího Bulise

www.divadlo.cz, 18. ledna 2019

V roce 2016 začal sběr dokumentů do osobního fondu skladatele Jiřího Bulise. Oslovili jsme divadla, se kterými Jiří Bulis spolupracoval a podařilo se shromáždit zvukové záznamy, fotografie a další materiály. Ve sběru pokračujeme, nadále hledáme přírůstky o umělecké činnosti tohoto všestranného hudebníka.

FRESH STREET #3 – open call

https://isacs.ie, 18. ledna 2019

Mezinárodní seminář pro rozvoj pouličního umění FRESH STREET #3 vyhlašuje open call pro profesionální umělce tvořící ve veřejném prostoru.

Platforma Liveurope nabízí evropským hudebním klubům možnost spolupráce

http://liveurope.eu, 18. ledna 2019

Platforma Liveurope sdružuje čtrnáct nezávislých hudebních klubů z různých evropských zemí a jejím cílem je podpora zahraničních vystoupení začínajících hudebníků. Za účelem rozšíření své působnosti nabízí Liveurope evropským hudebním klubům možnost zažádat o čestné členství.

Činohra Národního divadla spouští nový doprovodný program ND Young

Národní divadlo - Činohra, 18. ledna 2019

Od února 2019 spouští Činohra Národního divadla nový doprovodný program pro mladé milovníky divadla – ND Young! Společně v lektorkou ND+ Zuzanou Kráľovou se podíváte na představení Zbyhoň!, Jsme v pohodě, Plukovník Švec, Kytice a Faust.

Projekt Treatment/Synopse - výzva v roce 2019 pro scénáristy filmů pro děti a mládež

Ilona Hálová, 18. ledna 2019

Dům kultury Ostrov je pořadatelem Dětského filmového a televizního festivalu. Festival má za sebou 50letou historii a v letošním roce to bude již 51 ročník. Festival v Ostrově se oproti Zlínu v soutěžní části zaměřuje „pouze“ na české hrané filmy pro děti a mládež.

Akce
Workshop #inspirace: Kreativní průmysl

www.vutbr.cz, 24. ledna 2019

Hudba, film, design, architektura, móda. Kreativní průmysl nabízí nespočet možností, jak nalézt uplatnění v tom, co vás nejvíce baví. Chcete svůj dlouholetý koníček proměnit v reálný byznys? Nebo už rozjíždíte vlastní projekt? Přijďte si poslechnout, co všechno obnáší podnikání v kreativním průmyslu, a inspirovat se úspěšnými lidmi z oboru.

Ateliér Viléma Štvaného - Commedia dell´Arte s Janko Polákem

Tygr v tísni / VILA Štvanice, 23. ledna 2019

Další z jednodenních divadelních ateliérů ve VILE Štvanice!

Putovní laboratoř Divadla Archa

Divadlo Archa, 23. ledna 2019

Divadlo Archa a British Council vás zvou k účasti na sérii divadelních dílen Putovní laboratoře divadelní praxe. Kreativní dílny s umělci Divadla Archa a s britskými experty proběhnou v ostravském kult. centru Cooltour (15. až 17. 2., 22. až 24. 2.) a ústeckém Veřejném sálu Hraničář (1. až 3. 3., 15. až 17. 3. 2019).

Dokumentární divadlo jako kreativní nástroj výuky - interaktivní dílna pro pedagogy

Divadlo Archa, 22. ledna 2019

Dílna je určena všem pedagogům s odvahou objevovat nové kreativní postupy.

Označení Evropské dědictví - výstava v Národní knihovně ČR

www.kreativnievropa.cz, 21. ledna 2019

Výstava fotografií 38 významných lokalit, které získaly od roku 2013 Označení Evropské dědictví (z anglického European Heritage Label), představuje místa s historickými a kulturními milníky, sbližující občany a státy Evropské unie.

Umělecký seminář Obnova křesťanského umění se Zoltánem Döbröntei

Akademie sociálního umění Tabor, 20. ledna 2019

Upřímně se těšíme na všechny, kteří hledají nový - křesťanský způsob duchovního ztvárnění prostřednictvím specifických malířských cvičení, pozorování obrazů a přednášek, které směřují k vědomému použití barev, formy a vyobrazení.

Snídaně pro kulturu - v Praze, Brně a v Ostravě

Culture Matters s. r. o., 17. ledna 2019

Culture Matters zve kulturní nadšence, pořadatele eventů, produkční a studenty na neformální setkání Snídaně pro kulturu. Jedno téma, tři města, tři hosté. Každý měsíc v Ostravě, Brně a Praze.

Publikace
Věnujete dostatečnou pozornost evaluaci vašeho projektu?

www.kreativnievropa.cz, 23. ledna 2019

Evaluace je relevantním, ale často podceňovaným prvkem každodenní kulturní a umělecké práce. Co o svém projektu potřebujete vědět, než ho začnete evaluovat? Pro koho kromě vás evaluaci děláte? Jakou zvolit metodiku? Jaká data sbírat a jak je vyhodnotit? Jak číst výsledky evaluace? A jak připravit evaluaci svého dalšího projektu ještě před tím, než začne?

Stalo se
Švédsko má novou ministryni kultury. Nosí dredy a čelí kritice za chválu muslimského exministra

www.lidovky.cz, 24. ledna 2019

Po více než čtyřměsíčním povolebním patu byli ve Švédsku v pondělí jmenováni noví ministři. Největší pozdvižení vyvolala ministryně kultury za švédskou Stranu zelených (MP) Amanda Lindová. Odpůrci ji kromě jejího extravagantního vzezření kritizují za to, že krátce po svém jmenování pochválila předchozí ministry ze své strany. Mezi nimi byl i Mehmet Kaplan, který rezignoval kvůli kontaktům s islamisty. Lindová ale nařčení z podpory Kaplana odmítá.

Ministr Staněk na vládě prosadil téměř osm miliard na péči o kulturní dědictví

www.mkcr.cz, 24. ledna 2019

Z důvodu trvalé potřeby péče o státní majetek významných kulturních institucí zřízených Ministerstvem kultury ČR vláda ČR schválila na svém jednání dne 21. 1. 2019 nový program Péče o národní kulturní dědictví I.

Architekti v sociálních službách

https://www.kreativnicesko.cz/, 24. ledna 2019

Jak může architektonická praxe pomáhat při řešení sociálních otázek a kultivaci veřejného prostoru? Jak vypadá mezioborová spolupráce v pojetí organizace Architekti bez hranic a co jí může přinést zapojení do mezinárodní sítě? Povídali jsme si se zakládajícími členy spolku, architekty Karolínou Kripnerovou a Vojtěchem Sigmundem.

Vznikla nová platforma o kritice v designu

https://www.kreativnicesko.cz/, 24. ledna 2019

Publicista a art director Lukáš Pilka, šéfredaktorka časopisu Material Times Tereza Lišková a produkční doprovodných a vzdělávacích programů Centra DOX Michal Kučerák se spojili a vznikla nová setkávací platforma Alt.Tab. Proč aktivita vznikla a jak se kritický design váže k technologiím, jídlu nebo divadlu?

Už víme, jaká je česká móda

www.kreativnicesko.cz, 24. ledna 2019

IDU nedávno vydal publikaci mapující módní sektor v České republice. Výzkumný projekt popisující situaci v oboru se tak zařadil do série studií o kreativně-kulturních odvětvích u nás. S autorkami ‒ módní konzultantkou Violou Fetisovou, byznys konzultantkou Zuzanou Mandic a absolventkou módního designu a podnikání Norou Jelinek ‒ jsme si povídaly, jak mapování probíhalo a co trápí českou módu.

Přestavba Divadla Oskara Nedbala v Táboře bude stát 25 milionů Kč

ČTK: vkc, hj, 18. ledna 2019

Přestavba táborského Divadla Oskara Nedbala, která začne v červenci, bude stát 25 milionů Kč. Je to o pět milionů víc, než divadlo plánovalo loni na podzim. Jihočeský kraj a vedení divadla rozhodli, že rekonstrukci provedou v původně plánovaném rozsahu ze studie z roku 2017. Přestavba potrvá do 31. ledna 2020, scéna zruší letošní podzimní sezonu. Loni zaznamenalo divadlo nejvíc předplatitelů za posledních deset let, 3 394 lidí. Novinářům to dnes řekli divadelníci.

Vznikla nová evropská platforma pro podporu tanečníků Dance Passport

https://dancepassport.eu, 18. ledna 2019

Cílem platformy Dance Passport je vytvořit mezinárodní síť tanečních svazů a poskytnout tak podporu profesionálním tanečníkům a tanečnicím, kteří krátkodobě působí v některé z participujících evropských zemí.

Práce
BoysPlayNice - konkurz (asistent postprodukce/retušér)

BoysPlayNice, 24. ledna 2019

Fotografické studio BoysPlayNice hledá asistenta postprodukce/retušéra v Praze. Předchozí zkušenosti s prací v postprodukci nutné.

Státní hrad Kunětická hora - konkurz (průvodce/průvodkyně)

www.npu.cz, 24. ledna 2019

Správa státního hradu Kunětická hora vypisuje výběrové řízení na pozici průvodce/průvodkyně (HPP).

Národní památkový ústav (Praha) - konkurz (ekonom/ka)

www.npu.cz, 24. ledna 2019

Generální ředitelství Národního památkového ústavu hledá kandidátku nebo kandidáta na pozici ekonom projektu (vzdělávání).

Národní galerie Praha - konkurz (technik IT podpory)

https://www.ngprague.cz/, 24. ledna 2019

Národní galerie Praha vypsala výběrové řízení na místo technika IT podpory.

Roxy - konkurz (stage designer/scénograf)

ČOSDAT, 24. ledna 2019

Klub Roxy hledá do svého týmu stage designera/scénografa pro delší i kratší spolupráci při rozvoji elektronických projektů a parties.

České galerie - konkurz (webmaster - jen OZP)

www.jobs.cz, 24. ledna 2019

Podporujeme lidi s duševním onemocněním a napomáháme jim najít cestu ke spokojenému, důstojnému a perspektivnímu životu, protože: víme, že psychóza či jiné duševní onemocnění může potkat každého; věříme, že se z duševní nemoci dá zotavit.

DEPO2015 - konkurz (produkční)

https://www.depo2015.cz/, 24. ledna 2019

Kreativní zóna DEPO2015 vznikla v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury. Od té doby zde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. Hledáme produkční/ho, kterou/kterého by práce s námi bavila.

Lokační.cz - konkurz (Location Coordinator)

www.facebook.com, 24. ledna 2019

Do lokační společnosti specializující se především na filmové natáčení (zahraniční produkce) hledáme kolegyni, na pozici Location Coordinator.

Národopisné muzeum Plzeňska - konkurz (odborný kurátor sbírek – etnograf)

www.zcm.cz, 24. ledna 2019

Západočeské muzeum v Plzni p. o./Národopisné muzeum Plzeňska hledá pracovníka/pracovnici na pozici odborný kurátor sbírek – etnograf. Nabízená pracovní pozice na HPP – zástup za mateřskou dovolenou (cca dva roky).

Zóna pro umění 8SMIČKA - konkurz (kustod)

Nadační fond 8smička, 24. ledna 2019

Nová kulturní instituce Vysočiny zóna 8SMIČKA nabízí všem milovníkům umění příležitost, jak mu být co nejblíže.

Národní divadlo moravskoslezské - konkurz (herci/herečky)

www.facebook.com, 24. ledna 2019

Šéf činohry doplňuje soubor o herce ve věku 24 až 35 let, dámy i pány.

Divadlo Kalich - konkurz (zdravotní dozor)

www.facebook.com, 24. ledna 2019

Divadlo Kalich nabízí brigádu na pozici zdravotní dozor na činoherních a muzikálových představeních.

Navarila - konkurz (asistentka prodeje)

NAVARILA s. r. o., 22. ledna 2019

Do autorského butiku v centru Prahy hledáme milou, usměvavou a zodpovědnou holku na pozici asistentky prodeje.

Činohra Národního divadla - konkurz (komparzní role)

Národní divadlo - Činohra, 22. ledna 2019

Činohra Národního divadla hledá pro komparzní role v nové inscenaci Proslov k národu na Nové scéně herce a herečky nebílé pleti, věk 18 až 50 let.

Vila Löw-Beer - konkurz (kurátor/ka)

Muzeum Brněnska, p. o., 22. ledna 2019

Muzeum Brněnska, příspěvková organizace, vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce kurátora/kurátorky – historika/historičky na pracovišti – pobočce Vila Löw-Beer v Brně.

CCD (Německo) - konkurz (profesor tance, performance a hudby)

https://www.hfmt-koeln.de, 22. ledna 2019

Centre for Contemporary Dance (CCD) v Kolíně nad Rýnem hledá mezinárodně etablovaného akademika na pozici profesora či profesorky tance, performance a hudby v globálním kontextu.

DEPO2015 - konkurz (produkční)

Plzeň 2015, z. ú., 21. ledna 2019

Kreativní zóna DEPO2015 vznikla v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury. Od té doby zde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. Hledáme produkční/ho, kterou/kterého by práce s námi bavila.

Konkurz na celé obsazení nového muzikálu Čarodějka (Wicked)

www.divadlo.cz, 18. ledna 2019

František Janeček vyhlašuje konkurz na celé obsazení nového muzikálu Čarodějka (Wicked). Konkurzy se budou konat v Divadle GOJA Music Hall na pražském Výstavišti v Holešovicích 4.–8. 2. 2019 (1. kolo: 4.–6. 2. 2019, 2. kolo: 7.–8. 2. 2019).

Národní divadlo moravskoslezské - konkurz (referent/ka Obchodního oddělení)

www.divadlo.cz, 18. ledna 2019

Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace, vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici referent obchodního oddělení.

Národní divadlo moravskoslezské - konkurz (muzikál West Side Story)

www.divadlo.cz, 18. ledna 2019

Šéfka operety/muzikálu vypisuje konkurz do muzikálu West Side Story, muzikál Leonarda Bernsteina a Stephena Sondheima v překladu Jiřího Joska.

Galerie Tančící dům - konkurz (kustod)

Do našeho týmu Galerie Tančící dům hledáme na dlouhodobou spolupráci schopné uchazeče OZP na pozici kustodů. Náplní vaší práce bude dohled nad výstavními prostory a exponáty i výpomoc na vernisážích a doprovodných akcích.

Inzerce
Kulturní inzerce
Kulturní inzerce

Culturenet, 23. ledna 2019

Culturenet, informačně-kulturní portál pro kulturní profesionály, dává prostor akcím pro veřejnost! Inzerujte výstavy, koncerty, festivaly, promítání, kurzy, workshopy a další akce na naší hlavní stránce.

Copy it right!
Přepisování, kopírování, zobrazování a užívání obsahu i jeho odvozenin je možné, a to s uvedením zdroje.
Institut umění – Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
T +420 224 809 119
E info@culturenet.cz
www.culturenet.cz
Pokud se chcete odhlásit ze zasílání aktualit, prosím, klikněte zde.