Podpora - granty, dotace / Zahraničí / Tvůrčí rezidence / Rezidenční centra a programy

Evropa:

Amerika:

Asie:

Rezidenční programy ve více zemích

 

EVROPA

 

Albánie

 

Tirana Institute of Contemporary Art (TICA)

Institut nabízí výtvarníkům, ale také hudebníkům, performerům a architectům dvouměsíční rezidenční pobyty. Uchazečům je poskytnuto ubytování, ateliér a stipendium. Po skončení pobytu je zorganizována výstava a vydána publikace. 

c/o Delta Publicity, Rr. Luigj Gurakuqi, Pall 89, Sh. A, Kati 12, Tirana, Albania
contact.tica@gmail.com

www.tica-albania.org

 

Estonsko

 

Moks - Centrum pro umění a sociální praxi

Estonské Centrum pro umění a sociální praxi nabízí jedno- až osmiměsíční rezidenční pobyty. Organizace poskytuje umělcům ateliér a ubytování, nehradí stravu a cestovné. Pobyty jsou určeny pro umělce všech oborů (výtvarné umění, performing arts, hudba, kritika atd.).

Mooste 64601, Põlva Maakond, Estonia
moks@moks.ee

http://moks.ee

[nahoru]

 

Finsko

 

HIAP - Helsinky International Artist Programme

HIAP nabízí rezidenční pobyty pro umělze z různých uměleckých oblastí, např. vizuální a mediální umělce, tanečníky, divadelníky, spisovatele. Standardní délka pobytu je jeden až tři měsíce. Umělům je hrazeno ubytování a používání ateliéru.

Cable Factory C4, Tallberginkatu 1 C 97, FIN–00180 Helsinki
info@hiap.fi

www.hiap.fi

[nahoru]

 

 

Onoma

Finská organizace Onoma poskytuje rezidenční pobyty v městečku Fiskars pro umělce z různých oblastí, např. vizuální umělce, designéry, skladatele, hudebníky, architekty atd. Délka rezidenčních pobytů je jeden či dva měsíce. Organizace hradí ubytování a ateliér, nicméně umělci platí rezidenční poplatek, životní výlohy a materiál.

Exhibition office and Onoma Shop, Clock Tower Building, FIN-104 70 Fiskars
onoma@onoma.org

www.onoma.org

[nahoru]

 

Francie

 

École Supérieure de Danse de Cannes Rosella Hightower

Škola poskytuje jedno- a dvouleté rezidence určené především pro tanečníky; hradí  školné, stravu a ubytování.

5 rue de Colmar, 06400 Cannes, France
contact@cannesdance.com

www.cannesdance.com

 

L´Association d´Art de La Napoule 

L´Association d´Art de La Napoule (LNAF) nabízí zájemcům rezidenční pobyty v délce čtyř až šesti týdnů. Do výběrového řízení se mohou přihlásit spisovatelé, hudebníci, designéři, filmaři, výtvarníci, divadelníci/tanečníci atd. Organizace umělcům poskytuje ubytování, ateliér, částečně stravu.

Château de La Napoule, Avenue Henry Clews 1, BP 940, FR-06210 Mandelieu-La Napoule,
E message@chateau-lanapoule.com

www.lnaf.org

 

PAF (Performing Arts Forum)

PAF nabízí rezidenční pobyty pro vizuální umělce, hudebníky, performery, spisovatele atd. Umělci platí rezidenční poplatek.

15, rue Haute, F-02820 St Erme Outre et Ramecourt, France
janritsema@mac.com

www.pa-f.net

 

Pépinières européennes pour jeunes artistes

Pépinières vypisuje rezidenční programy určené mladým umělcům, kteří chtějí pracovat v některém z vybraných rezidenčních uměleckých center či v uměleckých vzdělávacích institutech. V nabídce jsou pobyty v Evropě, Québecu v Kanadě atd.

BP 80132, Domaine national de Saint-Cloud, F - 92216 SAINT-CLOUD Cedex
info@art4eu.net

www.art4eu.net

[nahoru]

Itálie

 

Bogliasco Foundation

Americká The Bogliasco Foundation poskytuje rezidenční pobyty v italském Centro Studi Ligure per le Arti e le Lettere. Žádost mohou podávat jak umělci, tak teoretikové v těchto oborech (archeologie, architektura, klasika, tanec, film nebo video, historie, krajinná architektura, literatura, hudba, filozofie, divadlo a výtvarné umění). Délka jednotlivých pobytů je většinou jeden měsíc nebo sedm týdnů, přičemž za zvláštních okolností mohou být přiznány i pobyty v jiné délce. Organizace posktuje ubytování a ateliér.

10 Rockefeller Plaza (16th Floor), New York, NY 10020-1903, USA
info@bfny.org 

www.bfny.org

Centro Studi Ligure per le Arti e le Lettere, via Aurelia 4, IT-16031 Bogliasco
info@bfge.org 

www.bfge.org

 

UNIDEE in residence international programme 

Mezinárodní rezidenční program UNIDEE in Residence je otevřen pro studenty a absolventy různých univerzitních fakult, pro umělce a vědce ze všech zemí. Rezidenti provádějí výzkum, vytvářejí kreativní projekty, jejichž hlavním cílem je odpovědným způsobem transformovat společnost. Po celou dobu rezidence jsou rezidentům k dispozici technici a asistenti, kteří koordinují jejich aktivity a rozvíjení projektů. Rezidence trvá 4 měsíce (červenec až říjen). Rezidenti si svůj pobyt hradí buďto plně, částečně nebo dokonce mohou dostat stipendium, které pokrývá jejich celý pobyt.

Cittadellarte - Fondazione Pistoletto, Via Serralunga 27, IT-13900 Biella
unidee@cittadellarte.it

www.cittadellarte.it

 

San Servolo Servizi

Italská San Servolo Servizi, ve spolupráci s dalšími partnery, nabízí program třítýdenních rezidenčních pobytů artLAB_San Servolo; pobyty jsou otevřeny pro deset výtvarných umělců, kteří stojí na začátku své kariéry. Organizace poskytuje ubytování, ateliér a finance určené na tvorbu.

Isola di San Servolo, IT–30124 Venezia
E info@sanservolo.provincia.venezia.it

www.sanservolo.provincia.venezia.it

 

The Rockefeller Foundation

Měsíční rezidenční pobyty pro umělce (skladatele, spisovatele, scénaristy, básníky, filmaře a vizuální umělce) v italském Bellagio Center. Stipendisté mají k dispozici vlastní pokoj a ateliér přístup k internetu včetně finančních prostředků na pobyt.

The Rockefeller Foundation
Bellagio Study and Conference Center
Villa Serbelloni
Bellagio (Lago di Como), IT-22021
bellagio_res@iie.org

www.rockefellerfoundation.org/bellagio-center

 

[nahoru]

Litva

 

Europos Parkas

Litevská organizace poskytuje rezidenční pobyty průběžně během celého roku, umělce z rúzných oblastí. 

Joneikiskiu k., LT-15148 Vilnius
E hq@europosparkas.lt

www.europosparkas.lt

[nahoru]

Maďarsko


 

Maďarské multikulturní centrum

Rezidenční program je určen pro výtvarné umělce, designéry, spisovatele, teoretiky a kurátory. Výběr rezidentů na základě přihlášek rozhoduje komise (board of directors). Účastnící platí rezidenční poplatek. Rezidence zahrnuje ateliér a ubytování, event. v případě výtvarných umělců i uskutečnění výstavy.

Tamasi A. u. 34, 1124 Budapest, Hungary
E bszechy@yahoo.com

www.hungarian-multicultural-center.com

[nahoru]

Německo

 

Akademie Schloss Solitude

Německá Akademie Schloss Solitude nabízí rezidenční pobyty pro umělce v délce tři až dvanáct měsíců. Žadateli mohou být umělci, kteří ukončili svá studia max. před pěti lety nebo umělci do 35 let věku (některá ze stipendií jsou rovněž udělována bez ohledu na věk). Žádat mohou architekti, výtvarníci, divadelníci a tanečníci, designéři, spisovatelé, kritici, překladatelé, hudebníci, teoretici a vědci. Organizace poskytuje umělcům zdarma ubytování a ateliér. Umělci mohou navíc obdržet stipendium.

Solitude 3, D-70197 Stuttgart
E mail@akademie-solitude.de

www.akademie-solitude.de

 

BAYHOST

Bavorské vysokoškolské centrum pro střední, východní a jihovýchodní Evropu nabízí roční stipendia pro postgraduální studenty (mj. uměleckých škol), odborné exkurze; centrum je taktéž kontaktním centrem pro studenty, kteří se zajímají o stáž v Bavorsku (pomoc při hledání vhodné praxe, organizační přípravě atp.).

Bavarian Academic Center for Central, Eastern and South Eastern Europe
Universitätsstraße 31
D-93040 Regensburg
E info@bayhost.de
E sekretariat@bayhost.de

http://www.uni-r.de/bayhost/

 

DAAD/Berlin   
Artists-in-Residence Programme Berlin

Artist-in-Residence programme Berlin (Berliner Künstlerprogramm) je jedním z nejrenomovanějších mezinárodních programů zaměřených na rezidenční umělecké granty v oblasti výtvarného umění, literatury, hudby a filmu. Každoročně je vybráno 20 zahraničních umělců k 12 měsíčnímu pobytu (oblast filmu je omezena na 6 měsíců). Výběr rezidentů rozhodují mezinárodní poroty ve čtyřech odborných sekcích. Rezidence zahrnuje ateliér, ubytování, cestovné, pojištění, jazykové kurzy a stipendium.

Markgrafenstraße 37, D-10117 Berlin
E bkp.berlin@daad.de

www.daad-berlin.de

www.berliner-kuenstlerprogramm.de

 

Fabrik Potsdam

Německá Fabrik Potsdam nabízí rezidenční pobyty pro umělce z oblasti současného tance (tanečníci a choreografové) a pohybového umění. Rezidenční pobyty jsou udělovány v rámci programu Tanzplan Potsdam: Artists in Residence Lehr- und Forschungsprogramm. Délka pobytů představuje dva až čtyři týdny; je však možnost žádat i o rezidence delší. Organizace poskytuje tvůrčí prostor, ubytování, stravné a cestovné. 

Schiffbauergasse 10 (P. O. Box 600607), D-14467 Potsdam
E frauke.niemann@fabrikpotsdam.de
E contact@fabrikpotsdam.de

www.fabrikpotsdam.de

 

GlogauAir

Rezidence pro umělce z různých oblatí umění, např. architektura, video art, elektronická hudba, kresba, malba, fotografie atd. Délka rezidenčního pobytu je tři až šest měsíců. Umělci zaplatí rezidenční poplatek, který hradí studio a případně ubytování v něm.

Glogauerstrasse 16, D-10999 Berlin 
E info@glogauair.net

www.glogauair.net

 

Künstlerhaus Bethanien

Künstlerhaus Bethanien je centrum pro současné umění a současné umělce. Provozuje mezinárodní rezidenční program, organizuje workshopy, plánuje a realizuje akce svých hostů – rezidentů, vyvíjí a organizuje umělecké a kulturní projekty v Berlíně i mimo něj. Rezidence jsou zpravidla na 12 měsíců a často je pobyt umělců spojen s realizací konkrétního projektu.Rezidenti obdrží stipendium, které pokrývá životní výlohy, pronájem ateliéru, část materiálu.

Kohlfurter Straße 41-43, D-10999 Berlin 
E info@bethanien.deet

www.bethanien.de

 

Künstlerhaus Schloß Balmoral

Rezidenční pobyty pro vizuální umělce v délce třia šest měsíců. Umělcům je hrazeno ubytování a ateliér, navíc obdrží stipendium.

Villenpromenade 11, D-56130 Bad Ems
E info@balmoral.de

www.balmoral.de

 

Künstlerhäuser Worpswede

Organizace poskytuje tvůrčí rezidence pro výtvarné umělce, spisovatele, scénáristy a hudebníky. Délka pobytu je jeden až tři měsíce. Umělci platí poplatek za ateliér, nicméně mohou získat stipendium.

Bergstraße 1, D-27726 Worpswede
E office@kuenstlerhaeuser-worpswede.de

www.kuenstlerhaeuser-worpswede.de

 

PACT Zollverein

Německá organizace nabízí program tvůrčích rezidencí pro profesionální choreografy, tanečníky, performery, umělce zabývající se médii a zvukem. Umělcům je hrazeno ubytování, ateliér a zároveň je jim poskytnuto stipendium.   

Bullmannaue 20a, D-45327 Essen
E residenz@pact-zollverein.de

www.pact-zollverein.de

[nahoru]

Nizozemí

 

Open Ateliers Zuidoost Artist in Residence

Nizozemský Open Ateliers Zuidoost Artist in Residence nabízí jedno až tříměsíční rezidenční pobyty pro umělce z různých uměleckých oblastí (výtvarníky, fotografy, tanečníky, spisovatele, hudebníky apod.) a také pro kurátory a produkční. Umělcům je hrazeno ubytování a ateliér, ostatní náklady si hradí samotní umělci.

Kruitberg 1003A, 1104 CA Amsterdam, The Netherlands
info@oazo-air.com

www.oazo-air.com

 

Rijksakademie van beeldende kunsten

Nizozemská Rijksakademie van beeldende kunsten nabízí jedno- a dvouleté rezidenční pobyty určené výtvarným umělcům, jejichž práce však může být spojena i s architekturou, divadlem, tancem, hudbou, literaturou nebo filmem. Umělcům je poskytován ateliér, finance na materiál a také obdrží stipendium. Umělci nicméně musí uhradit rezidenční poplatek. 

Sarphatistraat 470, NL-1018 GW Amsterdam
info@rijksakademie.nl

www.rijksakademie.nl

[nahoru]

 

Polsko

 

Centre for Contemporary Art – Zamek Ujazdowski

Centre for Contemporary Art poskytuje rezidenční pobyty, které jsou zpravidla 2-3 měsíční. Rezidence zahrnuje ateliér, ubytování, stipendium a dále možnost kontaktu s místními kurátory.

ul. Jazdów 2, PL-00-467 Warsaw
E air@csw.art.pl

http://csw.art.pl

[nahoru]

Rakousko

 

Künstlerhaus Büchsenhausen

Rakouský Büchsenhausen nabízí pětiměsíční rezidenční pobyty pro umělce z řad výtvarníků, resp. pro umělce pracující s (novými) médii a pro teoretiky a kritiky. Organizace poskytuje stipendium, ubytování, ateliér a produkční rozpočet na realizaci navrženého projektu.  

Weiherburggasse 13/12, A-6020 Innsbruck
office@buchsenhausen.at

http://buchsenhausen.at

[nahoru]

 

Švédsko

 

IASPIS (International Artists´ Studio Program in Sweden)

Švédská organizace IASPIS nabízí dvou- až šestiměsíční rezidenční pobyty pro umělce, kteří jsou občané Švédska nebo jejichž práce je se Švédskem z velké části spojena. Organizace poskytuje ubytování, ateliér a poskytuje stipendium.

Konstnärsnämnden, Maria skolgata 83, 2nd floor, SE-111 52 Stockholm
info@iaspis.com

www.iaspis.com

[nahoru]

 

Velká Británie

 

Abandon Normal Devices

Rezidenční pobyty pro umělce z různch uměleckch odvětví, např. hudebníky, vizuální umělce, literáty, performery, filmaře atd. Délka tvůrčího pobytu je jeden až tři měsíce. Organizace hradí umělcům cestu, ubytování a uděluje jim stipendium.

70 Oxford Road, M1 5NH Manchester, United Kingdom
ruth@andfestival.org.uk

www.andfestival.org.uk

 

Acme Studios International Residencies Programme

Acme Studios International Residencies Programme nabízí rezidenční pobyty pro umělce z různch uměleckch odvětví, např. hudebníky, vizuální umělce, literáty, performery atd. Délka tvůrčího pobytu je jeden až tři měsíce. Umělci platí rezeidenční poplatek a ubytování.

44 Copperfield Road, Bow, London, E3 4RR, United Kingdom
mail@acme.org.uk

www.acme.org.uk

 

Digital Arts Studios

Digital Arts Studios poskytuje rezidenční pro vizuální umělce, animátory, filmaře a umělce zabývající se novmi médii. Délka rezidenčního pobytu je obvykle osm týdnů. Organizace umělcům poskytuje ubytování, ateliér a stipendium.

38-42 Hill Street BT1 2LB Belfast, United Kingdom
angela@digitalartsstudios.com

www.digitalartsstudios.com

 

Gasworks

Organizace Gasworks, financovaná Arts Council England, v rámci své činnosti provozuje program rezidenčních pobytů pro zahraniční umělce. Rezidence se uskutečňují v Londýně. Délka pobytů je tři měsíce.

155 Vauxhall Street, London SE11 5RH, United Kingdom
info@gasworks.org.uk

www.gasworks.org.uk

 

ArtFunkl

ArtFunkl nabízí dva typy rezidenčních pobytů. První je Metamorphosis, který je určený pro vizuální umělce, druhý představuje Scribus, určený po spisovatele a umělce pracující s digitálními médii. Délka rezidenčních pobytů je jeden až tři měsíce. Umělci platí poplatek za ubytování a ateliér.

9 Holden Avenue, M16 8TA Manchester, United Kingdom
info@artfunkl.com

www.artfunkl.com

 

ISIS Arts

ISIS Arts poskytuje rezidenční pobyty v délce tři až čtyři týdny (rezidence nicméně mohou být i delší) pro vizuální umělce a a umělce zaměřené na média. Rezidence mohou být financovány samotným umělcem nebo umělec může získat stipendium.

5 Charlotte Square, Newcastle upon Tyne, NE1 4XF, United Kingdom
isis@isisarts.org.uk

www.isisarts.org.uk

 

Victoria and Albert Museum

Victoria and Albert Museum nabízí rezidenční pobyty pro vizuální umělce, designéry, fotografy, animátory, umělce pracující se zvukem atd. Déka rezidenčních pobytů je šest měsíců. Umělci se musí zapojit do chodu muzea, např. vedení workshopů apod.

Cromwell Road, SW7 2RL London, United Kingdom
rm.lloyd@vam.ac.uk

www.vam.ac.uk

[nahoru]

 

AMERIKA:

 

Brazílie

 

Instituto Sacatar

Brazilská organizace poskytuje čtyř- až dvanáctitýdenní tvůrčí rezidence pro umělce všech oborů. Institut poskytuje a hradí zpáteční letenku, ubytování, ateliér a stravu (téměř po celý týden).

Rua da Alegria 10, Itaparica BA 44460-000, Brasil
info@sacatar.org 

www.sacatar.org

[nahoru]

 

Kanada

 

Artscape Gibraltar Point

Kanadská organizace Artscape nabízí tvůrčí pobyty v rámci svého Gibraltar Point International Artist Residency Program. Rezidence jsou určeny pro různé druhy umění, např. vizuální umění, hudba, literatura atd. Délka rezidencí je většinou jeden až čtyři týdny. Umělci platí poplatek za ubytování a ateliér.

Toronto Island 443 Lakeshore Avenue, Toronto, ON, M5J 2W2, Canada
bookings@torontoartscape.on.ca

www.torontoartscape.org
www.torontoartscape.org/artscape-gibraltar-point

 

Est-Nord-Est

Kanadská Est-Nord-Est nabízí rezidenční pobyty pro vizuální umělce v délce dvou měsíců a pobyty pro spisovatele a kurátory v délce jeden měsíc. Umělci dostanou stipendium a je jim zdarma poskytnut ateliér a ubytování.

335,avenue de Gaspé Ouest, Saint-Jean-Port-Joli, Québec, G0R 3G0, Canada
estnordest@videotron.ca

http://estnordest.org

 

The Banff Centre

The Banff Centre na západě Kanady (Rocky Mountains) je dnes jeden z největších a nejlépe vybavených multiooborových rezidenčních prostorů na světě. Je zaměřen na výtvarné umění, performance, divadlo, tanec, literaturu, film a televizi. Prostory jsou určeny i pro kurátory a teoretiky umění. Většinou je zároveň s přihláškou vybírán přihlašovací poplatek. Vybraný rezident pak obdrží stipendium, ubytování v campusu, studio (podle charakteru rezidence jsou mu k dispozici i technici, umělecká asistence ze strany Banffu atp.) či pracovní prostor. Banff spolupracuje s řadou institucí v zahraničí, u kterých si zahraniční umělci mohou požádat o grant do Banffu nebo o další finanční podporu.

107 Tunnel Mountain Road, Box 1020, Banff, Alberta, Canada T1L 1H5
arts_info@banffcentre.ca

www.banffcentre.ca

 

Dragon Dance Theatre

Dragon Dance Theatre nabízí rezidenční pobyty nejenom pro tanečníky a performery, ale také pro vizuální umělce, spisovatele, hudebníky atd. Délka rezidenčních pobytů se pohybuje v rozmezí od dvou týdný až po tři měsíce. Rezidenti musí uhradit poplatek za ubytování a ateliér.

Dragon Dance Artist Residency - house and studio in Trois-Rivières, Québec, Canada
dragondancetheatre@gmail.com

www.dragondancetheatre.com

[nahoru]

 

USA

 

Artists Alliance Inc./Alianza de Artistas (AAI)

Americká organizace Artists Alliance Inc. nabízí rezidenční pobyty pro výtvarné umělce (malba, fotografie, instalace, nové technologie a video).

Suffolk Street 107(#411), New York, NY 10002, USA
info@artistsallianceinc.org

http://artistsallianceinc.org

 

Art in General

Americká nezisková organizace Art in General nabízí umělcům ze států vchodní Evropy rezidenční pobyty v New Yorku.má ve své nabídce pro zahraniční výtvarné umělce i program rezidenčních pobytů.

Walker Street 79, New York, NY 10013-3523, USA
info@artingeneral.org  

www.artingeneral.org

 

Atlantic Center for the Arts (ACA)

Americké Atlantic Center for the Arts nabízí v rámci svého programu Artists-in-Residence tvůrčí pobyty pod vedením zkušených umělců. Délka rezidenčních pobytů se může lišit (od dvou týdnů po až čtyři měsíce). Rezidence jsou určeny pro umělce z řad výtvarníků, hudebníků, tanečníků, filmařů, architektů atd. Umělci jsou povinni zaplatit rezidenční poplatek, nicméně si mohou požádat os tipendium, které z velké části rezidenční poplatek pokryje.

1414 Art Center Avenue, New Smyrna Beach, FL 32168, USA
jrox@atlanticcenterforthearts.org  

www.atlanticcenterforthearts.org

 

Basecamp

Americká organizace Basecamp poskytuje rezidenční pobyty pro výtvarné umělce.

723 Chestnut st., Philadelphia, PA 19106, USA
projects@basekamp.com

www.basekamp.com

 

I-Park

Organizace I-Park nabízí několikatýdenní (normální délka rezidencí je čtyři týdny) rezidenční pobyty v rámci svého programu The Artists’ Enclave. Rezidence jsou otevřené pro výtvarné umělce včetně umělců věnujících se novým médiím, hudební skladatele, environmentální umělce a zahradní designéry, architekty, spisovatele atd. Umělcům je hrazeno ubytování, ateliér a částečně strava. Rezidenti mohou obdržet stipendium.

I-Park Foundation, Inc., P. O. BOX 508, Plantsville, CT, 06479, USA
ipark@ureach.com  

www.i-park.org

 

McColl Center for Visual Art

Rezidenční pobyty pro výtvarné umělce. Umělcům je poskytnut ateliér se všemi náležitostmi (např. temná komora, náčiní atd.), ubytování, cestovné a stipendium. Délka rezidenčního pobytu je jedenáct až dvanáct týdnů.

721 N. Tryon Street, NC 28202 Charlotte, USA
artistresidencies@mccollcenter.org   

www.mccollcenter.org

 

Omi International Residency

Rezidenční pobyty pro výtvarné umělce, tanečníky, hudebníky a literáty v uměleckém centru ve státě New York. Umělcům je hrazeno ubytování a ateliér.

c/o Art Omi Inc.
1405 County Route 22, Ghent, N.Y. 12075, USA
artists@artomi.org, dancers@artomi.orgmusicians@artomi.org, writers@artomi.org  

www.artomi.org

 

Skowhegan School of Painting & Sculpture

Lení tvůrčí pobyty pro výtvarné umělce (malíře a sochaře) starší jednadvaceti let. Délka pobytu je devět týdnů. Škola hradí ubytování, ateliér a stravné. Umělci platí rezidenční poplatek, nicméně si mohou zažádat o stipendium k jeho pokrytí.

Park Avenue South 200, Suite 1116, New York, NY 10003-1503, USA
mail@skowheganart.org   

www.skowheganart.org

 

The Glassell School of Art

Škola působící v rámci Museum of Fine Arts nabízí jedno- či dvouroční rezidenční pobyty pro vizuální umělce a teoretiky. Žadatelům je poskytnuto stipendium, ateliér a možnost využívání školních zařízení.

The Core Program
Glassell School of Art, Museum of Fine Arts
5101 Montrose Boulevard, Houston, Texas 77006,USA
coreprogram@mfah.org

www.mfah.org/visit/glassell-school

 

Triangle Arts Association Residency

Triangle Arts Association nabízí šestiměsíční rezidenční pobyty. Žadateli mohou být profesionální (již nestudující) umělci starší osmnácti let z oblasti malby, sochařství nových médií, fotografie, filmu a videa. Umělcům je poskytnut ateliér, ubytování a životní náklady si však musí hradit sami.

Triangle Arts Association
20 Jay Street, Suite 318
Brooklyn, NY 11201, USA
mail@triangleworkshop.org

www.triangleworkshop.org

 

Vermont Studio Center

Vermont Studio Center nabízí rezidenční pobyty v délce od čtyř do dvanácti měsíců, a to pro malíře, fotografy, grafiky a spisovatele. Umělci platí rezidenční poplatek, nicméně mohou získat stipendium.

P. O. Box 613, 05656 Johnson, Vermont, USA
info@vermontstudiocenter.org

www.vermontstudiocenter.org

[nahoru]

 

 

ASIE:

 

Japonsko

 

ARCUS

Projekt ARCUS, založený vládou prefektury Ibaraki, je projektem tvůrčích rezidencí pro výtvarné umělce. Umělcům je poskytnut ateliér, ubytování, zpáteční letenka, pojištění a finance na stravu a materiál.

Area Planning Division, Ibaraki Prefectural Government
978-6 Kasahara-cho, Mito, Ibaraki 310-8555, Japan
info@arcus-project.com

www.arcus-project.com

 

Thajsko

 

ComPeung

Thajské rezidenční pobyty ComPeung, trvající min. jeden měsíc, jsou určeny např. pro výtvarníky, architekty, divadelníky/tanečníky, spisovatele či hudebníky. Umělci platí rezidenční poplatek, který pokrývá ubytování, ateliér a stravu.

T. Cherng-doi, c/o P. O. Box 27, Doi Saket Post Office, Chiang Mai 50220, Thailand
compeung@yahoo.com

www.compeung.org

 

Taiwan

 

The Taipei Artist Village (TAV)

Rezidenční pobyty pro vizuální umělce, performery a spisovatele. Umělci platí poplatek za ubytování a ateliér.

No. 7, Beiping East Road, Taipei 10053, Taiwan
artistvillage@artistvillage.org

www.artistvillage.org

[nahoru]

 

REZIDENČNÍ PROGRAMY VE VÍCE ZEMÍCH:

 

Apollonia – European Art Exchanges

Apollonia byla založena v roce 1998 jako součást evropského programu „The European Artistic Exchanges Programme“. Apollonia funguje na bázi platformy spolupráce mezi evropskými zeměmi. Usiluje o spolupráci a výměnu umělců, kurátorů, uměleckých kritiků, muzeí a kulturních institucí. Apollonia také organizuje rezidenční pobyty.

12 rue du Faubourg de Pierre F-67000 Strasbourg
apollonia@apollonia-art-exchanges.com

www.apollonia-art-exchanges.com

 

European Media Artists in Residence Exchange (EMARE)

EMARE je evropská síť organizací zaměřených na výměnu umělců v oblasti nových médií. EMARE se také podílí na organizování rezidenčních pobytů. Umělci digitálních médií, tvůrci zvukového a počítačového umění a filmaři mohou u EMARE rovněž žádat o rezidenční stipendium.

Werkleitz Center for Media Art
Schleifweg 6, D-06114 Halle (Saale)
info@emare.eu

www.emare.eu

 

International Visegrad Fund/Mezinárodní visegrádský fond

Mezinárodní visegrádský fond vznikl v roce 2000 za účelem podpory mezinárodní spolupráce v oblasti kultury v rámci zemí Visegrádské skupiny (ČR, Maďarsko, Polsko a Slovensko). Fond spravuje program na podporu rezidenčních pobytů Visegrad Artists Residencies Programme (VARP), který vznikl za účelem usnadnění mobility a výměny umělců. Program nabízí tříměsíční rezidenční pobyty pro umělce. Žadatel musí mít pro svůj pobyt schválený projekt organizací v jakékoliv zemi z Visegrádské skupiny (mimo jejich domovskou).

Kráľovské údolie 8, SK-811 02 Bratislava
visegradfund@visegradfund.org 

www.visegradfund.org

 

Pro Helvetia Warszawa

Pro Helvetia ve Varšavě (s působností na Ukrajině, v Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Maďarsku, Slovensku a Česku) nabízío rezidenční pobyty v dálce od tří týdnů do šesti měsíců ve Švýcarsku, Polsku a Lotyšsku; stipendia jsou určena umělcům, spisovatelům, choreografům, překladatelům, technikům atd.

ul. Chocimska 3/1, PL-00-791 Warszawa
warszawa@prohelvetia.pl

www.prohelvetia.pl

 

UNESCO - ASCHBERG Bursaries for Artists

Program rezidenčních pobytů pro mladé umělce různých uměleckých disciplín. Umělecká rezidenční stipendia jsou spolufinancována the International Fund for the Promotion of Culture (IFPC) a mezinárodní sítí partnerských institucí z celého světa. Brožura s výčtem rezidenčních míst je k dispozici i v kanceláři Institutu umění.

Rue Miollis 1, FR-75732 Paris Cedex 15
E dir.aschberg@unesco.org

www.unesco.org/culture/aschberg

« zpět | nahoru