© Institut umění
Institut umění - Divadelní ústav
Celetná 17
110 00 Praha 1
T 224 809 134
info@institutumeni.cz
Piráti a památkáři protestují, bývalý kontroverzní šéf odboru památek na pražském magistrátu ale zůstává v klidu. Bude na ně dál dohlížet.
Už několik dní vede Jan Kněžínek, bývalý kontroverzní šéf odboru památek na pražském magistrátu, nově zřízenou kancelář UNESCO. Pirátská strana a památkáři organizují protestní demonstraci. Úředník, který proslul povolením mrakodrapů na Pankráci, kritizovanou opravou Karlova mostu nebo svolením k demolici domu na Václavském náměstí, však zůstává naprosto klidný. „Vždyť na mne nic nemají, jejich argumenty jsou úplně na vodě,“ sdělil ČESKÉ POZICI.
Kněžínek o svém novém působišti skromně říká, že to není nic velkého, jen oddělení o čtyřech lidech. Také radní pro kulturu Václav Novotný (TOP 09) jeho další úřadování na magistrátu bagatelizuje. Kancelář prý jen navenek vypadá velkolepě, ale bude mít na starost vlastně „monitoring a sepsání nějaké zprávy“. A současně ujišťuje, že Kněžínek ve své nové pozici nemá rozhodovací pravomoci.
Celý článek Marie Reslové, uveřejněný 8. 8. 2012 na serveru Česká pozice, je k dispozici zde.