Electronic Maritime Cultural Content (eMarCon)

Program: eContentplus - zlepšování přístupu k informacím veřejného sektoru a rozšiřování jejich užívání (jedná se o prioritu předchozího programu eContent)

Předkladatel: Stiftung Deutsches Schiffahrtsmuseum

Partneři: Centralne Muzeum Morskie (Polsko), Museu de Marinha (Portugalsko), Fundación Museo Maritimo Ría Bilbao - Bilboko Itsadarra Itsas Museoa (Španělsko), AMRIE (Belgie), Pararede Information Communication Technology (Portugalsko), Finsiel SpA (Itálie) a další

Popis: Uživatelsky zaměřený projekt eMarCon realizuje základnu umožňující spojit geograficky vzdálená evropská muzea spolu s jejich návštěvníky a potom prezentovat námořní výstavy pomocí internetu. Různé typy návštěvníků se budou moci připojit k prezentaci interaktivní formou. Začlenění interaktivních historických her bude vychovávat uživatele a podněcovat jej k dalšímu poznávání. Prezentace zohlední uživatelův profil (věk, dovednost, řeč atd.) při vysvětlování vystavovaných objektů (artefaktů).
Výsledná výstava poskytne místo pro diskuse o artefaktech a jejich uspořádání příslušnými vystavovateli. Systém provede návštěvníka přes mnohojazyčnou výstavu různými částmi, ochrání jeho soukromí na internetu, dovolí přístup pomocí PDA při návštěvě reálného muzea spojením informací o virtuálních a reálných artefaktech, a umožní reálným zúčastněným muzeím podílet se na příjmech za jejich službu.

Výše podpory: 1 300 000 eur 

Doba trvání: 24 měsíců od 1. února 2002

Kontakt

Hans-Scharoun-Platz 1
D-27568 Bremerhaven
T  +49/471/48 20 725
F  +49/471/48 20 778
sauer@dsm.de

www.dsm.de

Stránky projektu: www.emarcon.net

« zpět | nahoru