/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Živá komunita - grant na podporu aktivních lidí od Nadace Via - výzva v roce 2019

Granty/stipendia

Nadace Via otevírá nový ročník programu Živá komunita. Do Živé komunity se mohou přihlásit všichni, kdo chtějí aktivně přispět ke zlepšení místa, kde žijí.

V rámci programu Živá komunita Nadace Via podpoří aktivní lidi, kteří různými způsoby zvelebují veřejný prostor a posilují sousedské vztahy v místě, kde žijí.

- Plánujete aktivitu, do které zapojíte své sousedy (např. oživení veřejného prostoru, sousedské slavnosti, komunitní zahrady, obnovy tradic či krajiny...)?
- Chybí vám prostor k setkávání?
- Chcete se s místními lidmi domluvit na společném postupu proti nekomunikující radnici, netransparentním změnám územního plánu či záměrům, které znamenají likvidaci zeleně, nadměrný hluk či znečištěné ovzduší?

Přihlaste se o podporu na rozhýbání svého okolí. Získat můžete grant až 100 000 Kč, vzdělávání, pravidelné konzultace a možnost sdílet zkušenosti s dalšími aktivními lidmi. Uzávěrka je průběžná. Hlásit se je možné do vyčerpání finančních prostředků.

Svůj záměr můžete konzultovat prostřednictvím vstupního dotazníku na https://www.nadacevia.cz/ziva-komunita/ nebo na e-mailu zivakomunita@nadacevia.cz.


Zdroj: Nadace Via