/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Workshop Body Weather s tanečníkem Frank van de Venem již 19. a 20. května 2018

Akce

Vokální a fyzické jako ekvivalent mysli a těla. Jak spolu naše tělo a mysl fungují? Jak je rozdělit a znovu spojit? Vyzkoušejte metodu Body Weather/Počasí těla na dvoudenním workshopu tanečníka Frank van de Vena v Divadle Archa.

“Budeme se zabývat pohledem na symbiotický vztah jazyka a pohybu z perspektivy tréninku Body Weather/Počasí těla. Vokální a fyzické škále můžeme rozumět jako ekvivalentu vztahu mysli a těla. Budeme sledovat, jak naše tělo a mysl spolu fungují. Prozkoumáme cesty jak je rozpojit, znovu spojit a využít to, co jsme objevili, pro divadelní a taneční improvizaci.” (Frank van de Ven)

Body Weather/Počasí těla zkoumá průnik těla s jeho okolním prostředím. Tělo není chápáno jako fixní a separovaný subjekt, ale jako subjekt stále se proměňující podobně jako počasí. Počasí je synonymem pro komplexní systém sil a vlivů proudících nejen skrz tělo, ale i za jeho hranice.

Termín a filozofický základ pro Body Weather/Počasí těla koncipoval na začátku 80. let tanečník Min Tanaka. Metoda pak byla dále rozvíjena v rámci dílen a projektů po celém světě. Frank van de Ven byl členem Tanakovy skupiny Maijuku v Japonsku v letech 1983–1991. Společně s Katarinou Bakatsaki vede platformu pro tréning a performance Body Weather Amsterdam. Frank van de Ven je dlouhodobě zapojen do projektu Body/Landscape. Od roku 1995 vede spolu s Milošem Šejnem (AVU) projekt Bohemia Rosa, který se zabývá propojováním umění, krajiny, geologie, přírodní historie a architektury.

Dílna Body Weather/Počasí těla je určena každému, kdo chce zkoumat vztah těla a jeho fyzické přítomnosti, praktikujícím tanečníkům, divadelníkům a těm, kdo se zabývají fyzickým divadlem.

Dílna bude vedena v angličtině bez přítomnosti tlumočníka.

Přihlášky s přiloženým CV zasílejte na E jana.svobodova@archatheatre.cz

19. a 20. května 2018, 11.00–17.00, Studio Divadla Archa, Zlatnická 8, Praha 1, cena: 1 000 Kč, v angličtině


Zdroj: Divadlo Archa