/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Výzva k účasti na workshopech SoundCzech Skills

Příležitosti

Proexportní hudební kancelář SoundCzech pořádá ve dnech 6. až 8. 12. 2017 první tři odpolední workshopy pro české hudební profesionály a umělce vedené zahraničními odborníky. Workshopy budou probíhat v anglickém jazyce v prostoru Pražského kreativního centra.

6. 12. 2017, 16.00–18.30

Magdalena Jensen (USA) – Jak vytvořit příběh hudebního projektu

Vyprávění příběhů se poslední dobou stalo jedním z nejdůležitějších prostředků ve světě marketingu – od vytváření příběhů po cílené budování kampaní na sociálních sítích. Tento workshop pokryje základní návod, jak vytvořit a rozvíjet příběh, který se vryje do paměti nebo s Vámi emociálně zahýbe. Dále se bude věnovat analýze nejúspěšnějších transmediálních příběhů v byznysu. Vše bude zakončeno interaktivním cvičením soustředěným na účastníky a jejich příběhy.

Magdalena JensenMagdalena Jensen, původem z USA, žije 8 let ve Varšavě. Je spoluzakladatelkou Chimes – nezávislé hudební agentury. Pracovala jako novinářka pro Polské rádio (Polskie Radio) a do hudebního průmyslu vstoupila jako manažerka skupiny Paula & Karol. Spolupracovala také jako konzultantka s kapelami (Ulfur Ulfur, Axel Flovent, BRODKA, Smolik / Kev Fox, Kamp! a dalšími). V současnosti je manažerkou Ifi Ude a spoluzakladatelkou a předsedkyní nově formované asociace Music Managers Forum Polska. Organizuje již čtyři roky evropský hudební veletrh European Music Fair a produkovala mnoho akcí, jako je Niewidzialny Dizajn nebo Media Meets Literacy.

////

7. 12. 2017, 16.00–19.30

Kate Northrop (USA) – Tvorba anglických textů

Jak napsat mezinárodně úspěšný text v angličtině, když nejste rodilým mluvčím? Profesionální textaři z US jsou důkazem toho, jak za použití jednoduchých slov rezonovat s lidmi mnoha různých kultur. Cílem tohoto workshopu je vytvořit kompletní text písně pod vedením Kate Northrop. Hudební nástroje nejsou nutné, ale pokud preferujete tvorbu textu společně s melodií, můžete si s sebou přinést kytaru. Na závěr dne možnost vystoupit s vytvořenou písní před ostatními účastníky workshopu. Možnost vlastního textu ke konzultaci.   

Kate NorthropKate Northrop, původem z USA, žije ve Švýcarsku. Pracuje jako textařka pro umělce, skladatele i producenty. Skladby s jejími texty vyšly například u Universal Germany, EMI South Africa, Warner Finland nebo Melodie der Welt. Kate je autorkou stovek textů. Spolupracuje s německým producentem Hardym Krechem (držitelem ceny Echo) nebo s německým producentem Goarem Biesenkampem, který se proslavil například produkcí světového hitu Mambo no. 5 od Lou Begy. Kate vystudovala hudbu a anglickou literaturu v USA a ve Velké Británii. Řadu let jezdila po Evropě jako písničkářka. 

////

8. 12. 2017, 16.00–19.30

András Bozán Bodrogi (HU) – You Tube step by step

Workshop se bude vztahovat k tématům, jak efektivně využít možnosti YouTube, jak zaujmout fanoušky a rozšířit svůj kanál, jak rozvíjet obsah a strategie videí. Lektor uvede příklady z praxe. Zaměří se i na to, jak zpeněžit svá videa a analyzovat svá data na YouTube.

András Bozán BodrogiAndrás Bozán Bodrogi je certifikovaný YouTube expert a Google regionální lektor. Profesně prošel mnoha pozicemi v maďarském hudebním průmyslu (EMI Hungary, Music Export Hungary, WM Music Distribution…), zejména jako manažer pro oblast marketingu a nového byznysu. Disponuje zkušenostmi v oblasti digitální hudby. Momentálně pracuje jako odborný lektor pro Google Hungary, v rámci čehož pomáhá lokálním YouTube partnerům, agenturám, značkám a tvůrcům obsahu s dosažením jejich cílů pomocí audiovizuálního sdělení.

 

Logo SoundCzechNa workshopy je vstup zdrama, ale je nezbytné se předem registrovat prostřednictvím google formuláře ZDE

Místo konání: Pražské kreativní centrum, místnost č. 219/sál 3.

Adresa: Dům u Zlatého rohu, Malé náměstí 4/10, Praha 1 (vchod v podloubí vedle Staroměstského orloje).

Kontakt: Monika Klementová, E monika.klementova@czechmusicoffice.com

 


Zdroj: Kancelář SoundCzech