/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Veřejná diskuze o kulturní politice se zástupci politických stran kandidujících do PS PČR

Akce

Českého středisko ITI srdečně zve na debatu zaměřenou na kulturní politiku a dlouhodobé vize podpory umění v ČR vycházející z volebních programů politických stran, které kandidují do Poslanecké sněmovny ČR v říjnových volbách 2017.

Moderovaná diskuze se zaměří nejen na programová prohlášení, ale i na plnění jednotlivých programových bodů a strategických dokumentů. Účastníky debaty budou zástupci politických stran, zástupci odborné veřejnosti a široká veřejnost. Akce se uskuteční ve spolupráci s časopisem Svět a divadlo a v návaznosti na kampaň Kultura volí 2017, kterou pořádá Platforma uměleckých profesních organizací (Asociace nezávislých divadel, Vize tance, Taneční sdružení ČR, Herecká asociace).

Pozvání do diskuze přijali:
Milena Bartlová, SZ
Daniel Herman, KDU-ČSL
Eliška Kaplický Fuchsová, ANO
Lukáš Kaucký, ČSSD
Jan Lacina, STAN
Václav Novotný, TOP09
Marek Pokorný, ODS
Olga Richterová, Česká pirátská strana
Zdeněk Štefek, KSČM

Kdy a kde: 2. října 2017 od 15.30 do 18.00 v Divadle v Celetné, Celetná 17, Praha 1

Registrace a více informací zde.

 

Živý online přenos můžete sledovat na webových stránkách členů Platformy. Debatu můžete také sledovat živě prostřednictvím streamu na www.idu.cz. Záznam bude dostupný na internetových stránkách www.svetadivadlo.cz a http://iti.idu.cz.

Související materiál

Předvolební iniciativa nově vzniklé Platformy uměleckých profesních organizací má konkrétní výstupy. Anketa deseti otázek na téma „kultura“, zodpovězených třinácti stranami kandidujícími v nadcházejících volbách, byla přehledně graficky zpracována do formy plakátu, v němž lze porovnávat názory a postoje jednotlivých stran ke konkrétním otázkám. Všechny strany se shodují na společenském významu kultury, nutnosti finančně tento resort posílit a všechny chtějí zachovat samostatné ministerstvo a prohlubovat meziresortní spolupráci.


Zdroj: www.idu.cz