/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Večer s českým dokumentem v kině Světozor – přihlašujte vaše projekty!

Příležitosti

V pražském kině Světozor proběhne 25. září 2017 Večer s českým dokumentem, každoroční prezentace českých připravovaných dokumentárních filmů. Prezentaci pořádá Institut dokumentárního filmu ve spolupráci Czech Film Center.

Během večera má publikum možnost vidět krátké ukázky 7 až 10 připravovaných českých dokumentů a poslechnout si přímo od jejich tvůrců a producentů více o tvůrčích záměrech a tematickém zaměření jejich filmů. Součástí večera je také předpremiéra celovečerního českého dokumentu. Prezentace tak přispívá nejen k propagaci a distribuci samotných připravovaných dokumentů, ale zároveň pomáhá zviditelnit dokumentární film jako takový v českých médiích.

V souvislosti s připravovanou akcí vyzýváme producenty, kteří mají zájem prezentovat projekt v rámci Večera, aby své projekty přihlásili do 31. 8. 2017. Formulář s přihláškou je spuštěn na forms.dokweb.net/cd

Hledáme české dokumentární projekty s předpokládanou stopáží nad 40‘ ideálně ve výrobě nebo v postprodukci. Součástí přihlášky je i AV materiál, resp. teaser či trailer. Seznam prezentovaných projektů zveřejníme 1. týden v září na www.dokweb.net a www.filmcenter.cz.

Katalog Czech Docs 2018–2019
Každoročně vydávaný katalog Czech Docs nabízí jedinečný přehled českých dokumentárních projektů ve všech fázích vývoje. Katalog pomáhá propagovat dokumentární filmy ještě před jejich dokončením a je užitečným zdrojem pro potenciální zahraniční partnery, jako jsou koproducenti, koprodukční trhy nebo festivaly. Nový katalog Czech Docs 2018-2019 bude publikován v lednu 2018. Poprvé bude představen na filmovém trhu European Film Market v rámci festivalu Berlinale, dále bude distribuován na významné filmové festivaly a v březnu na East Doc Platform 2018. Data z katalogu jsou celoročně aktualizována v databázi IDF via czechdocs.net.

Přihlašování projektů a dokončovaných dokumentárních filmů do katalogu Czech Docs 2018–2019 bude spuštěno 25. 9. 2017 a uzávěrka bude 1. 12. 2017. Více informací o katalogu Czech Docs najdete na webu IDF nebo CFC.

Těšíme se na vaše nové projekty a filmy.

Anna Kaslová
Czech Docs Manager
Institut dokumentárního filmu
E anna@dokweb.net  
T 777 211 077

Večer s českým dokumentem v kině Světozor

Večer s českým dokumentem v kině Světozor


Zdroj: Institut dokumentárního filmu