/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

V čele Divadla Minor zůstane dosavadní ředitel Zdeněk Pecháček

Stalo se

V čele divadla Minor zůstane dosavadní ředitel Zdeněk Pecháček. Jako vítěze výběrového řízení ho potvrdili pražští radní, výběrová komise se na jeho jménu shodla jednohlasně. Divadlo vede od roku 1998. Pecháčkovým protikandidátem byl redaktor publicistiky České televize Vladimír Štancel, který byl uměleckým šéfem Minoru v letech 1997 až 1999.

"Dramaturgie Minoru dlouhodobě usiluje především o to, aby diváci byli neustále překvapováni a motivováni k další návštěvě," napsal Pecháček v koncepci, kterou má ČTK k dispozici. Zároveň ho zajímá společenský přesah inscenací, kontakt herců s diváky, interaktivita a pestrost. Soustředí se také na doprovodné programy jako jsou workshopy nebo koncerty.

Předchůdcem divadla Minor bylo Ústřední loutkové divadlo, které vzniklo v roce 1950. V 70. letech bylo přejmenované na Divadlo Loutka, později Divadlo U Jindřišské věže podle sídla na Senovážném náměstí. Název Minor - Divadlo herce a loutky přišel v roce 1991.
V roce 2001 se divadlo přestěhovala do nové budovy ve Vodičkově ulici, za jejíž rekonstrukci získalo i ocenění Stavba roku 2002. Má sál pro více než 220 diváků.

Radní plánují pravidelná výběrová řízení, která se týkají dohromady 17 institucí. Nejprve je vypíší u devíti organizací, v kterých jsou ředitelé ve funkci déle než šest let. Společně s ředitelem Divadla Minor už bylo vypsané výběrové řízení také na nového šéfa Muzea hlavního města Prahy.
Pravděpodobně muset projít například ředitelé Hudebního divadla v Karlíně, Divadla v Dlouhé, nebo Divadla Spejbla a Hurvínka. Déle než šest let je ve funkci i Jan Schmid, ředitel Studia Ypsilon, nebo šéfové Městské knihovny a planetária ve Stromovce. Ve své funkci skončila i dlouholetá ředitelka Botanické zahrady Věra Bidlová, ta ale musela odejít kvůli nesrovnalostem v hospodaření.

ČTK: van, mal


Zdroj: www.divadlo.cz